На столі стояла омріяна GX-9

Першим ділом на ebay, у надійного продавця, був придбаний повний ремкомплект лентотяги.
Поки він доставлявся, йшло поглиблене вивчення схемотехніки.
В плані була повна заміна в тракті запису та відтворення штатних прохідних електролітів, лавсана на поліпропілен.
В тракті запису в живлені заміна штатних електролітів.
Заміна в БЖ відтворення пари конденсаторів на більшу ємність, 3300 на 6800, дозволило позбутися невеличкого штатного фону.
Після неспішної повної профілактики та налаштувань девʼятка повернулася. Перше включення звісно чуда не явило, бо сім років простою на користь аж ні як не пішли. Но через пару тройку днів прогріву почав прорізатися звук. Ну що, це вже був цілком дорослий касетний аналоговий звук. Середина, високі були відкриті та прозорі. Но на що зверталась увага, то це басовий регістр, чути було що це касетник, хоча на загал все було досить пристойно.
Після цього почалась робота по заміні елементної бази. Зауважу, пошук деталей на платі для заміни, ще той кросворд))
Ну і при заміні цих деталей потрібно бути дуже уважним, плати тих часів не люблять перегріву, а також в них дуже умовне лакове покриття, будь яка "сопля" може наробити непоправної шкоди. Трохи мав з цим пригоду, але все обійшлося, так сказати, малою кров'ю)
Перше включення після заміни елементної бази, навіть без прогріву, дало масу позитивних емоцій

А через тиждень прогріву це вже було щось! На сквозному каналі можна було слухати що цифру, що вініл без відчуття якись втрат чи будь якої деградації звуку, вона максимально точно передавала первинний сигнал.
Такий результат мене дуже надихав.
Після не довгих роздумів, я вирішив замінити штатні мікросхеми на мікрозбірки, яки працюють в класі А без зворотніх зв'язків.
Заміні підлягали дві мікросхеми в тракті запису, це вхідний буфер та власно мікросхема підсилення, а також вихідна мікросхема відтворення. В перспективі потрібно буде замінити ще дві, які працюють у вихідмому каскаді. Но туди нічого не стає крім Burson, а зараз це точно не в пріоритеті.
Заміна штатної мікросхеми відносно проста опція, випалюєш мікросхему, на її місце ставиться якісна панельна перехідника і в неї вже ставиться будь яка мікросхема. Но з заміною двох мікросхем в каналі запису прийшлось заморочитись, штатні мікросхеми не стандартної форми, мають в ряд вісім виводів, так звані "лінійки".
Но шаловливим ручкам все не по чом, вони зробили перехідники))
Слід зауважити, в GX-9 грамотна схемотехніка, при відключенні режиму Долбі, корисний сигнал його обходить, що є великим плюсом для відтворення якісного звуку.
Ось така історія повернення до юнацький мрій, якщо коротко))
Нище пару фото.
П.С. Згодом напишу пару слів про зміни в звуці.
