RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

Для тих, хто не лише слухає, а й робить апаратуру для прослуховування музики
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#1

Непрочитане повідомлення SVS »

Все почалося початку січня. Під час новорічних св'ят зазвичай є купа часу і я вирішив витратити його на експерименти з джерелами сигналу: вихідними каскадами ЦАПів та RIAA коректорами. По ЦАПам ще гідного результату не отримав, пройдено етап напівпровідників, на черзі лампи. А от з вініл-коректорами інша справа. Вийшло доволі непогано, зараз закінчилася стадія ескізного проекту. Є діючий зразок.

Для початку у мене була задумка зробити апарат виключно на лампах рідного підприємства, в минулому, звісно. Нашого радіолампового заводу, руїни якого ще займають місце під сонцем. Споріднене підприємство з Саратова зараз штампує лампочки по повній програмі, а на нашому зараз можна фільми жахів знімати.

Серед кандидатів на роль активних елементів я мав таких прилади: 6Н3П, 6Ф4П, 6Ф5П, 6Ж5П, 6Ж51П, 6Д20П. Після ряду проб і порівнянь я вирішив спинитися на комплекті з 6Ж5П, 6Н3П та 6Д20П.
Як я вже казав, часу було багато і я перепробував багато варіантів схемотехніки та комплектації. Поступово первинна задача перетворилася на нову: зробити конструкцію, яка влаштує самого вимогливого споживача і зможе без проблем повторюватися ще довгий час. Вибраний раніше набір ламп для цього виявився не оптимальним. Крім того, я вирішив розширити функціональні можливості приладу.
Результат власного прослуховування отриманого зразка надихнув на думку про організацію випуску партії цих коректорів.

Зараз це одноблочний апарат, що може (я думаю надати вибір необхідного набору опцій покупцю):
- працювати з ММ картриджами, підсилення 54 дБ (500 разів);
- працювати з МС картриджами (додаткове підсилення 26 дБ (20 разів);
- можливість вибору з 6 варіантів випрямлячів та стабілізаторів в блоці живлення:
- можливість комплектації фільтрами для мережі живлення;

Поки йдуть підготовчі роботи, було б цікаво почути будь-які побажання користувачів вініл-коректорів щодо його можливостей щоб внести відповідні корективи.
Наприклад, чи потрібно мати балансний (точніше псевдобалансний) вихід, без великих проблем можна ввести ще й цю опцію.
Ескізний зразок з можливостями ММ/МС я можу вислати для прослуховування.
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#2

Непрочитане повідомлення хохол »

На рахунок псевдобалансу, з мого досвіду, шо є звісно суцільне імхо), то баланс тре робить повний, тоб-то, від голови вже, чи не робить зовсім..., хоча звичайно, перехід на баланс в будь якій ділянці дає приріст якості (теж імхо))), але не в той мірі як повний.
Шо до опцій, то наприклад від мене, в першу чергу чекають шоб МС і ММ було в одном девайсі, з перемикачем (а то й з окремими входами), і шо вже стало звичним - поперемикати вхідну ємність та й опір теж)
Аватар користувача
spiridon
ветеран
Пости в темі: 15
Повідомлень: 4167
З нами з: 26 листопада 2010, 14:28
Звідки: Мукачево
Подякував: 1491 разів
Подякували: 5669 разів
Вік: 68

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#3

Непрочитане повідомлення spiridon »

Корректор мечты может быть индуктивным,иметь воздушный конденсатор для регулировки емкости по ММ,иметь несколько высококлассных МС трансов,иметь переключение коррекции для монопластинок и даже не представляю сколько это может стоить :rofl:
Аватар користувача
Karmadon
Karmadon
Пости в темі: 10
Повідомлень: 11329
З нами з: 26 листопада 2010, 22:52
Звідки: Чернігів
Подякував: 7034 разів
Подякували: 12765 разів
Вік: 58

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#4

Непрочитане повідомлення Karmadon »

spiridon писав:Корректор мечты может быть индуктивным,иметь воздушный конденсатор для регулировки емкости по ММ,иметь несколько высококлассных МС трансов,иметь переключение коррекции для монопластинок и даже не представляю сколько это может стоить :rofl:
Это уже не просто мечта, а предел мечтаний :)
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#5

Непрочитане повідомлення SVS »

хохол писав:На рахунок псевдобалансу, з мого досвіду, шо є звісно суцільне імхо), то баланс тре робить повний, тоб-то, від голови вже, чи не робить зовсім..., хоча звичайно, перехід на баланс в будь якій ділянці дає приріст якості (теж імхо))), але не в той мірі як повний.
Шо до опцій, то наприклад від мене, в першу чергу чекають шоб МС і ММ було в одном девайсі, з перемикачем (а то й з окремими входами), і шо вже стало звичним - поперемикати вхідну ємність та й опір теж)
А чим баланс кращий за небаланс? Баланс це зразу двотактна подача звуку. Крім того, картридж річ небалансна, подача з нього сигналу зразу є псевдобалансною та робить його в 2 рази меншим по балансним входам, відповідно сигнал/шум (не сигнал/фон) на 6 дБ гіршим. Псевдобаланс на виході - той же результат з кращими шумами.
З перемикачами ясно, в ММ потрібні, а чи потрібно це в МС?
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#6

Непрочитане повідомлення хохол »

spiridon писав:Корректор мечты может быть индуктивным,иметь воздушный конденсатор для регулировки емкости по ММ,иметь несколько высококлассных МС трансов,иметь переключение коррекции для монопластинок и даже не представляю сколько это может стоить :rofl:
:biggrin: Ну, шоб корректор сделать дороже можно много туды впердолить, скажем, шоб трансы, все коррекции и режимы переключались золотыми релями обязательно кнопками в одно касание, и, канешна же, регулятор с эквалайзером на выхлопе.
Аватар користувача
Karmadon
Karmadon
Пости в темі: 10
Повідомлень: 11329
З нами з: 26 листопада 2010, 22:52
Звідки: Чернігів
Подякував: 7034 разів
Подякували: 12765 разів
Вік: 58

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#7

Непрочитане повідомлення Karmadon »

хохол писав:...с эквалайзером на выхлопе.
Это уже было :biggrin:
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#8

Непрочитане повідомлення SVS »

spiridon писав:Корректор мечты может быть индуктивным,иметь воздушный конденсатор для регулировки емкости по ММ,иметь несколько высококлассных МС трансов,иметь переключение коррекции для монопластинок и даже не представляю сколько это может стоить :rofl:
Почнем з малого, выжати що можливо з RC девайса. Тим більше, хочеться зробити його доступним по ціні.
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#9

Непрочитане повідомлення хохол »

SVS писав: А чим баланс кращий за небаланс? Баланс це зразу двотактна подача звуку. Крім того, картридж річ небалансна, подача з нього сигналу зразу є псевдобалансною та робить його в 2 рази меншим по балансним входам, відповідно сигнал/шум (не сигнал/фон) на 6 дБ гіршим. Псевдобаланс на виході - той же результат з кращими шумами.
З перемикачами ясно, в ММ потрібні, а чи потрібно це в МС?
Ну, шодо краще-некраще то скоріш до Грува, а не до мене))), в інеті тисча сторінок суперечок... тільки скажу шо якшо правильно розпаювати голову то ніякого падіння в 2 рази немає. Та й баланс, якшо не езотерики), роблять шоб шумов менш було.
Взагалі-то це не "моє поле", бо я вважаю шо навіть самий безкомпромісний корр повинен бути простий і "короткий". Маєш МС і ММ, май й два корри, купив нову голову, налаштуй власне под цю голову і ніяких зайвих перемикачів яб не робив би, как ба так
:)
Востаннє редагувалось 30 березня 2019, 12:57 користувачем хохол, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#10

Непрочитане повідомлення хохол »

Karmadon писав:
Это уже было :biggrin:
не навмисно злямзив :)
Аватар користувача
Yuri S
ветеран
Пости в темі: 19
Повідомлень: 3023
З нами з: 19 листопада 2011, 20:02
Звідки: Харьков
Подякував: 2512 разів
Подякували: 1682 разів
Вік: 58

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#11

Непрочитане повідомлення Yuri S »

spiridon писав:Корректор мечты может быть индуктивным,иметь воздушный конденсатор для регулировки емкости по ММ,иметь несколько высококлассных МС трансов,иметь переключение коррекции для монопластинок и даже не представляю сколько это может стоить :rofl:
Напомнило анекдот
Стюардесса в салоне нового лайнера объявляет о том, что находится в самолете:
- На первой палубе - багаж, на второй - бар, на третьей - поле для гольфа, на четвертой бассейн... И добавляет:
- А теперь, господа, пристегнитесь. Сейчас со всей этой х@йней мы попробуем взлететь.
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#12

Непрочитане повідомлення SVS »

хохол писав: Ну, шодо краще-некраще то скоріш до Грува, а не до мене))), в інеті тисча сторінок суперечок... тільки скажу шо якшо правильно розпаювати голову то ніякого падіння в 2 рази немає. Та й баланс, якшо не езотерики), роблять шоб шумов менш було.
Взагалі-то це не "моє поле", бо я вважаю шо навіть самий безкомпромісний корр повинен бути простий і "короткий". Маєш МС і ММ, май й два корри, купив нову голову, налаштуй власне под цю голову і ніяких зайвих перемикачів яб не робив би, как ба так
:)
Воно просто гарно називається, для тих, хто не розуміє. Маркетинговий хід. Жодної необхідності в побуті немає.
Розкажіть-но як правильно розпаяти 2 виводи на канал щоб отримати подвоєну напругу?
З приводу "короткий" маю іншу думку. Ви свою апаратуру за довжиною тракту чи за звучанням вибираєте?
Але, скільки людей, стільки і думок.
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#13

Непрочитане повідомлення хохол »

SVS писав: Воно просто гарно називається, для тих, хто не розуміє. Маркетинговий хід. Жодної необхідності в побуті немає.
Розкажіть-но як правильно розпаяти 2 виводи на канал щоб отримати подвоєну напругу?
З приводу "короткий" маю іншу думку. Ви свою апаратуру за довжиною тракту чи за звучанням вибираєте?
Але, скільки людей, стільки і думок.
От жеж сперечальник який, та й узгальнувати полюбляєте :) - ні, я апаратуру теж за звучанням вибираю, але вважаю шо в фонокоррі зайві детальки тіка заважают)))
Звиняйте шо з ворожого сайту - "Мусатов Костя
(Эксперт)
Провод от плюсового вывода головки (что шел на центр RCA) подпаивается к второму контакту XLR, от минусового (от корпуса RCA) - к 3-му, а экран отсоединяется от него и припаивается к 1-му. В некоторых головах есть электрический контакт между корпусом (если он металлический) и минусовым выводом левого канала. Это реализуют внешней перемычкой. Если можно, ее лучше снять. Если нет, то корпус лучше установить на шел через изолирующую прокладку и шайбы.."
Аватар користувача
spiridon
ветеран
Пости в темі: 15
Повідомлень: 4167
З нами з: 26 листопада 2010, 14:28
Звідки: Мукачево
Подякував: 1491 разів
Подякували: 5669 разів
Вік: 68

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#14

Непрочитане повідомлення spiridon »

Я бы не морочил голову с балансом , а вот на МС наверное есть хорошие трансформаторы с переключаемой обмоткой ? Може люндаль делает ? В Кэри кажется стоит что то подобное с ручкой переключения ...просто стандартный МС вход -это не решение правильно проблемы ,так как будет усредненное согласование ,хотя если планируется очень бюджетный вариант ,то можно на этот пункт не обращать внимания ...У меня уже несколько лет лежит пакет тех документации на корректор ,снятый с производства одной уважаемой фирмой ,ну подарили с барского плеча))) все никак руки не дойдут посчитать его стоимость и главное нужен ли он :yahoo:
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#15

Непрочитане повідомлення SVS »

Не в кожну головку просто залізти, та й про подвоєну напругу там немає і бути не могло.
А ось це є: "Балансное подключение имеет смысл когда есть вопросы с помехами. С длинными линиями помехи набираются на длине кабелей и разнесенной земле. А у картриджей уровень сигнала очень маленький и помехи можно набрать и без длинных линий. Я думаю, многие сталкивались с вопросами фона и помех в LP проигрывателях."
Аватар користувача
moneron
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 261
З нами з: 28 серпня 2014, 15:45
Звідки: ОДЕССА
Подякував: 109 разів
Подякували: 158 разів

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#16

Непрочитане повідомлення moneron »

Просто нужно заставить себя убрать перемычку, и проверить, что там играет и как это готовить.
2RgxE4f__48122.1538418076.jpg
images.jpg
325072f5a0f57d49bdebce65712e8235.JPG
b13bf97f5d5d5b47ab12464b4006830b.JPG
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#17

Непрочитане повідомлення SVS »

З перемичкою один вивід картриджу заземлений і при небалансному включенні використовується вся амплітуда сигналу. Без перемички у нас з'являється можливість подати сигнал на входи балансного підсилювачу (при цьому сигнальна земля це середня точка між вхідними опорами підсилювача, тобто реально це псевдобаланс), а амплітуда його на кожному з входів половинна, тобто стає на 6 дБ менша. Сигнал/шум, відповідно, на таку ж величину погіршується.
Які при цьому переваги в побутовій техніці? Я не бачу жодної. Краще небалансний сигнал якісно підсилити і в кінці проінвертувати і отримати такий же псевдобаланс, але з кращими характеристиками. Якщо це конче необхідно звісно, для однотактних підсилювачів потужності, наприклад, це зовсім непотрібна процедура.
Аватар користувача
moneron
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 261
З нами з: 28 серпня 2014, 15:45
Звідки: ОДЕССА
Подякував: 109 разів
Подякували: 158 разів

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#18

Непрочитане повідомлення moneron »

SVS писав:З перемичкою один вивід картриджу заземлений і при небалансному включенні використовується вся амплітуда сигналу. Без перемички у нас з'являється можливість подати сигнал на входи балансного підсилювачу (при цьому сигнальна земля це середня точка між вхідними опорами підсилювача, тобто реально це псевдобаланс), а амплітуда його на кожному з входів половинна, тобто стає на 6 дБ менша. Сигнал/шум, відповідно, на таку ж величину погіршується.
Які при цьому переваги в побутовій техніці? Я не бачу жодної. Краще небалансний сигнал якісно підсилити і в кінці проінвертувати і отримати такий же псевдобаланс, але з кращими характеристиками. Якщо це конче необхідно звісно, для однотактних підсилювачів потужності, наприклад, це зовсім непотрібна процедура.
Сергей, проверьте, что собой представляет катушка головки звукоснимателя. На примере ГЗМ 008. И какие сигналы генерирует такая катушка.
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#19

Непрочитане повідомлення SVS »

moneron писав: Сергей, проверьте, что собой представляет катушка головки звукоснимателя. На примере ГЗМ 008. И какие сигналы генерирует такая катушка.
На жаль, ГЗМ-008 не маю, але знайшов її характеристики (в журналі "Радіо"). Чутливість на 1 кГц 14...34 мВ. Є що половинити, в принципі. І все одно це буде псевдобалансний сигнал. Формування його штучне, немає генерації двох протифазних сигналів відносно землі.
Але навіть з шипінням в колонках можна було б змиритися якби звучання було неймовірне. Але подача звуку баланса двотактна. Мені більше подобається однотактна.
Аватар користувача
moneron
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 261
З нами з: 28 серпня 2014, 15:45
Звідки: ОДЕССА
Подякував: 109 разів
Подякували: 158 разів

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#20

Непрочитане повідомлення moneron »

SVS писав: На жаль, ГЗМ-008 не маю, але знайшов її характеристики (в журналі "Радіо"). Чутливість на 1 кГц 14...34 мВ. Є що половинити, в принципі. І все одно це буде псевдобалансний сигнал. Формування його штучне, немає генерації двох протифазних сигналів відносно землі.
Але навіть з шипінням в колонках можна було б змиритися якби звучання було неймовірне. Але подача звуку баланса двотактна. Мені більше подобається однотактна.
Всё предельно понятно, ну почти всё. Осталось определить, какие сигналы, как называются. Это необходимо для того, что бы понимать, какое устройство, будет корректно с этими сигналами работать.
А так да, можно шипение в акустике слушать, до скончания века.
EduardR
учасник
Пости в темі: 2
Повідомлень: 131
З нами з: 01 жовтня 2015, 12:31
Звідки: Kiev
Подякував: 80 разів
Подякували: 79 разів

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#21

Непрочитане повідомлення EduardR »

Я от думаю, навіщо Ви себе так сильно обмежили таким бідним вибором лампочок? Хоча 6н3п досить непогана лампа.
Стосовно ЦАПів я зупинився на аскетичному лампово-трансформаторному вихлопі. Лампа безпосередньо до виходу ЦАП підключається(там +2.5В на сітці, тому і зміщення корегується збільшеням напруги в катоді) Транс традиційно в аноді, забезпечує гальванорозв"язку, зниження вихідного опору та фільтрацію . Його Ктр 10 або 20,тому вихідний опір може бути достатньо низький для роботи з регулятром гучності з опором 0.5-5К. (що дає певні бонуси) Таке рішення добре себе зарекомендувало для сучасних цапів як то WM\CS\AK\ES та навіть старих РСМ170Х без фільтрів, без ОП та схем затримки підключення\ функції MUTE. До речі, на трансі легко організувати балансний вихід при потребі.
ТРанс при певній геометрії намотки на нагрузці може селективно подавляти 44КГц(десь -5-6 дб), а можна мати полосу приблизно 5-20000 та зрізати ВЧ з 22-25КГц досить круто, або навіть пропускати лінійно від 15-20Гц до понад 100КГц без проблем. Це залежить від нагрузки, від неї ж залежить АЧХ та звучання в певній мірі. Але я вже давно пішов від високоомних входів\виходів, чого і всім бажаю.
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#22

Непрочитане повідомлення SVS »

З 6Н3П все починалось, 6Ж5П теж входила до тієї команди, потім було випробувано кілька варіантів. В результаті багаточисельних операцій макетування та прослуховування я вирішив спинитися на двох базових модифікаціях виробу. Дякую всім, хто взяв на себе роботу по прослуховуванню і чесні враження. Обтяжуючим це не було, точно. У вигляді макету я його вже нікому відправляти не буду.
Зараз робота на стадії технічного проекту. Вчора отримав деталі першого екземпляру корпусу, робота піде веселіше.
Планується виріб у кількох варіантах:
- ММ коректор на 2 входи у бюджетному варіанті та з підбором Свх;
- ММ/МС коректор у бюджеті та з підбором Rвх та Свх;
- ММ/МС/R2R коректор з підбором Rвх, Свх та перемикачами швидкості та типу корекції (R2R - "з котушки на котушку", режим підсилювача відтворення котушечного магнітофону).
В живленні два тороїда - анодний і накальний, фільтр постійної складової мережі. Замовні опції вакуумного чи твердотільного випрямляння анодної напруги, додаткових балансних входів/виходів (псевдобалансних) та трансформаторних виходів.
Планується що можна буде починати з самої бюджетної моделі і шляхом апгрейдів довести її до самої накрученої.
Працюємо далі.
Вкладення
1.jpg
Востаннє редагувалось 27 квітня 2019, 22:27 користувачем SVS, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#23

Непрочитане повідомлення SVS »

EduardR писав:Я от думаю, навіщо Ви себе так сильно обмежили таким бідним вибором лампочок? Хоча 6н3п досить непогана лампа.
Стосовно ЦАПів я зупинився на аскетичному лампово-трансформаторному вихлопі. Лампа безпосередньо до виходу ЦАП підключається(там +2.5В на сітці, тому і зміщення корегується збільшеням напруги в катоді) Транс традиційно в аноді, забезпечує гальванорозв"язку, зниження вихідного опору та фільтрацію . Його Ктр 10 або 20,тому вихідний опір може бути достатньо низький для роботи з регулятром гучності з опором 0.5-5К. (що дає певні бонуси) Таке рішення добре себе зарекомендувало для сучасних цапів як то WM\CS\AK\ES та навіть старих РСМ170Х без фільтрів, без ОП та схем затримки підключення\ функції MUTE. До речі, на трансі легко організувати балансний вихід при потребі.
ТРанс при певній геометрії намотки на нагрузці може селективно подавляти 44КГц(десь -5-6 дб), а можна мати полосу приблизно 5-20000 та зрізати ВЧ з 22-25КГц досить круто, або навіть пропускати лінійно від 15-20Гц до понад 100КГц без проблем. Це залежить від нагрузки, від неї ж залежить АЧХ та звучання в певній мірі. Але я вже давно пішов від високоомних входів\виходів, чого і всім бажаю.
У мене, на жаль, поки не вийшло зробити ламповий вихід ЦАП. Правда, я ще не все спробував, що планував, руки не дійшли. Поки виходить що НЧ і СЧ кращі з лампою або германієм, а ВЧ і сукупний результат краший на мікросхемах. Пробував активні та пасивні фільтри. Малосигнальними трансами майже не займався, в основному біфіляр.
Аватар користувача
SVS
ветеран
Пости в темі: 93
Повідомлень: 2007
З нами з: 24 січня 2011, 08:53
Звідки: Вінниця
Подякував: 2488 разів
Подякували: 2760 разів
Вік: 64
Контактна інформація:

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#24

Непрочитане повідомлення SVS »

Екземпляр №1, варіант ММ/МС, йде наладка. До ММ питань вже немає, з опцією МС ще треба трохи повозитися.
В цьому конструктиві планується лінійка коректорів від простого ММ до варіанта ММ+МС+опція підсилювача відтворення магнітофону з підстройкою вхідних ємності і опору і комутацією коректуючих ланцюгів відповідно до швидкості відтворення і стандарту запису (4 швидкості і 3 стандарти)
Вкладення
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Аватар користувача
Fisha
Риба
Пости в темі: 36
Повідомлень: 5066
З нами з: 26 листопада 2010, 14:18
Звідки: Днiпро
Подякував: 1458 разів
Подякували: 4122 разів

Re: RIAA коректор мрії. Хто що про це думає?

#25

Непрочитане повідомлення Fisha »

SVS писав:Екземпляр №1, варіант ММ/МС, йде наладка. До ММ питань вже немає, з опцією МС ще треба трохи повозитися.
В цьому конструктиві планується лінійка коректорів від простого ММ до варіанта ММ+МС+опція підсилювача відтворення магнітофону з підстройкою вхідних ємності і опору і комутацією коректуючих ланцюгів відповідно до швидкості відтворення і стандарту запису (4 швидкості і 3 стандарти)
а примерные цены на ММ и ММ+МС известны?
Відповісти

Повернутись до “Власними руками”