Советско-Русский рок.

Обговорення музичних стилів, гуртів, виконавців, альбомів тощо
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#151

Непрочитане повідомлення 4ward »

LongPlay писав: Я с "русского рока" в том числе начинал в середине 80-х...но всему свое время и место. Времена изменились.Он для меня остался в той эпохе-тогда он был нужен...сейчас-другое время и другие запросы.
фіг там. Твори Цоя актуальні і тепер. Цой до тепер має своїх прихильників, і до тепер його пісні надихають відомих виконавців, і до тепер вони ці пісні переспівують.
Розвалився совковий лагер, але централізація влади, котра ділить все на пастухів (котрі служать лише собі; для цього ця централізація і є) і Стадо - (умови для порабощєнньіх из продуманной лжи) ЗАЛИШИЛАСЯ
Востаннє редагувалось 08 лютого 2018, 02:53 користувачем 4ward, всього редагувалось 1 раз.
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#152

Непрочитане повідомлення 4ward »

Etlik писав: Не всё равно не пойму, думаю просто у нас разное восприятие, я тоже слушаю и джаз и блюз с привеликим удовольствием, но не кричу - а это их музыка, это их время, это их жизнь, мне просто нравитиься и я слушаю. и не думаю о плантациях рабов, как вы о транспорантах :rolleyes:
Совок ти, бєларус! Слава вертикали власти!
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#153

Непрочитане повідомлення 4ward »

Михайло писав:

Башлачева, или Дркина - к року относить - это уж совсем никаких тормозов нужно не иметь.
это явления вне времени и вне рамок.и очень хорошо что эти явления не были взяты в "формат" и не были превращены в коммерческий продукт.
а то, что "не стали массово популярными" - так это даже и к лучшем у. своя аудитория у них все равно всегда была, есть и будет, а что не велика - зато настоящая.

и вообще, за рокенролл надо расстреливать, вот только тогда он будет настоящим :) все остальное - шоубизнес и ничего более.
тут логіка трохи є, але заплутана в когнітивних хибах.
Тут наплутано в купу таке:
- андеграунд чи муз твір, який не має початкової, свідомо обраної комерційної спрямованості, в тому і має силу, що творився не для комерц успіху. Млін, це ж для ПРОТЕСТУ, а не комерції.
- після розпаду совка, всі почали думати, що це "погане", проти чого протестували - впало. Але провтикали, що впала лиш вивіска, а централізація влади і культ стада над особистістю залишився.
- після появи комерції, багато гуртів стали запрошуватися для підтримки політиків. І стало: кто платит - тот потом и танцуєт.
- коли знизився тиск на рок гурти, зникло розуміння у мас "героїв, котрі протистоять цьому тиску"
Потім трохи дези по тб - і рок ослаб.
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: Русский рок

#154

Непрочитане повідомлення хохол »

4ward писав:
тут концептуальні трабли в термінах. Білорусам, це важко зрозуміти, з огляду на те, що вони надалі живуть в цьому режимі.
Не існує ніде в світі поняття "бардівська пісня". Є авторська пісня. Бардівська же - це релікт совка, в котрому вже відмирало совкове поняття "творча самодіяльність"(самиздат) без офіційного визнання міністерством культури і ідеології, коли відмирало совкове поняття "естрада", а поняття "рок" ще не закріпилось, або під "рок" певні твори не вписувались.
На рахонок бардівської пісні ви мабудь трошки перегнули, бо бард це старо-кельтське слово і визначало саме співака, який співав бардівські пісні, а було це в середньовіччя)))
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#155

Непрочитане повідомлення 4ward »

alex-rael писав:Не дуже в темі (саме поняття для мене фантомне), але тези про сильні тексти виглядають як виправдовування: типа, "звиняйте, музики не буде, зате сильні віршики". Також абсолютно не згідний про примітивні тексти реальних класиків жанру. Ну й наскільки я знаю, в світі відомі такі поняття, як німецький рок, польський рок, шведський рок, угорський рок, італійський рок або латіно-рок і абсолютно ніхто за межами совдепа поняття не має про "русский рок" (тобто музика суто для внутрішнього споживання), тому порівнювати його з так званим західним роком не етично. IMHO
кхм. я здивований це читати від вас..
Пісні Віктора - це улюблені пісні, завжди доречні, завжди актуальні, завжди знайомі, доступні і одночасно глибокодумні, що живуть в душі. Творчість знайшла відгук серед молодого покоління в серцях мільйонів!!! Про що ви порівняти хочете? Що можна шукати в зарубіжному року??
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#156

Непрочитане повідомлення 4ward »

хохол писав: На рахонок бардівської пісні ви мабудь трошки перегнули, бо бард це старо-кельтське слово і визначало саме співака, який співав бардівські пісні, а було це в середньовіччя)))
пардон. я пишу про розуміння терміну в радянській реальності, а не етимон слова в первісних автохтонних мовах. Бардівська пісня в усьому світі = авторська пісня. Цой не співав авторську пісню? Цой схожий на всіх решту радянських "бардів"?
Востаннє редагувалось 07 лютого 2018, 21:41 користувачем 4ward, всього редагувалось 1 раз.
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#157

Непрочитане повідомлення 4ward »

BlackPhantom писав:знание английского не решает всех вопросов. Рок, это прежде всего социальный протест, против системы. И что, спрашивается, англоговорящие коллеги могли сказать о нашей жизни? О нас, тех кто родился в советском союзе, кому понятно что такое социализм со всеми его вытекающими. Мне, например, чужды проблемы черных, а вот "Рожденный в СССР", это про меня, да.
розумні люди є! :yahoo:
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: Русский рок

#158

Непрочитане повідомлення хохол »

4ward писав: пардон. я пишу про розуміння терміну в радянській реальності, а не етимон слова в первісних автохтонних мовах. Бардівська пісня = авторська пісня. Цой не співав авторську пісню? Цой схожий на всіх решту радянських "бардів"?
Дуже добре шо ви такий емоційний, на рахунок Цоя, але нажаль не можу вас в цьому підтримати, бо для мене особисто, Цой один з найслабших руських рок-виконавців, звиняйте
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Советско-Русский рок.

#159

Непрочитане повідомлення 4ward »

естрада, бардівська пісня, колгосп, колектив творчої самодіяльності, колгосп, враг народа, стахановці, гласність, НЕП, пєрєстройка, воєнний комунізм, ударник, перевідний карбованець, цеховик, блат, і тд і тп - неологізми і кліше в російській мові в епоху Радянського Союзу, що мають ряд чітких ознак, які відображають радянський спосіб життя і радянську культуру та політику, котрі, у загальному підсумку, простежується (прямо чи опосередковано, як причинно-наслідкові зв'язки) в утопічній меті створення нового суспільства, шляхах реалізації цієї мети, і тому, що було насправді реалізовано; у них відбиваються характерні особливості мови, в тому числі застарілі мовні категорії, а також «картина світу» народу — його історія, повсякденний побут, релігія, забобони, психічний склад та ін
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#160

Непрочитане повідомлення 4ward »

хохол писав: Дуже добре шо ви такий емоційний, на рахунок Цоя, але нажаль не можу вас в цьому підтримати, бо для мене особисто, Цой один з найслабших руських рок-виконавців, звиняйте
так, я емоційний! Мене добило патякання Забужки після Вятровича! Я глибоко розчарувався в майбутньому в Україні!
І я дуже шкодую про ваше рішення щодо текстів Цоя.

Стривай! Не йди!
Ми чекали літа - прийшла зима.
Ми заходили в будинки, але в будинках йшов сніг.
Ми чекали завтрашній день,
Кожен день чекали завтрашній день.
Ми ховаємо очі за шторами повік.

У наших очах крики "Вперед!"
У наших очах окрики "Стій!"
У наших очах народження дня.
І смерть вогню.

[youtube][/youtube]
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Советско-Русский рок.

#161

Непрочитане повідомлення 4ward »

емоційність - не страшно. Страшні тихушники - котрі на перший погляд спокійні і врівноважені люди, котрі можуть холоднокровно вбити і не проявити жодних емоцій
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#162

Непрочитане повідомлення 4ward »

alex-rael писав:Протест можливий, коли люди вільні та живуть у вільній країні, де люди мають право на протест. Це реальний протест - не кухонний. Інакше Вудсток був би не в США, а в КНДР.
Те, що було у совку - це просто спроба показати себе на хвилі модної тоді музики, оскільки альтернативи та конкуренції не було. Зараз (нажаль) мода на рок пройшла - можливості та засоби сказати своє слово рокерам є, але бажання вже нема.
все сплутано.
Три речі сплутано:

- протест є вираженням позиції до певного явища. Це може бути проти практично будь-чого, але, як правило, ранній протест є для тогощоб запобігти здійсненню чогось. ПАро протест у "вільній країні" - це косяк якийсь.

- немалозначущим фактором популярності вираження протестних настроїв у музиці було переслідування таких виконавців з боку державних органів, що надавало музикантам специфічний ореол героїчності як борців за запровадження гласності та свободи слова.

- будь-де є психічно хворі люди, які є в юрбі прихильників.

- Фани - люди, котрі свій інтерес до творчості проявляють за допомогою певної поведіки, яка зводиться до шанування людини в якості Ідола чи моделі
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: Русский рок

#163

Непрочитане повідомлення хохол »

4ward писав: так, я емоційний! Мене добило патякання Забужки після Вятровича! Я глибоко розчарувався в майбутньому в Україні!
І я дуже шкодую про ваше рішення щодо текстів Цоя.
...
...і музики теж :)
не шкодуйте, все минеться, але, знов звиняюсь, пов'язувати майбутнє України зі ставленням до рокерів, особистостей, яких, як ви бачили, навіть не всі наші форумчане знають, не здається вам перебільшенням(?)
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#164

Непрочитане повідомлення 4ward »

хохол писав: ...і музики теж :)
не шкодуйте, все минеться, але, знов звиняюсь, пов'язувати майбутнє України зі ставленням до рокерів, особистостей, яких, як ви бачили, навіть не всі наші форумчане знають, не здається вам перебільшенням(?)
ви не розумієте, пардон. В тому я і сумую. Хоча я ціную ваше дружнє ставлення до мене.
Справа в тому, що люди не розуміють простих речей. Як от про централізацію влади, про Стадо. Це навіть пояснює чому "не сцяти в підїздах" чи "платити податки" нічого не змінить, поки існує Централізація влади. Вятрович, Забужко в стилі кдб направляє стадо в наперед продуману брехню. Порох і луценко підерасять НАБу...і вичікують час лише. Я дивлюсь на польщу - там до влади прийшли польські соціал-націоналісти (вони проти єс, проти Індивідуальності, а тому і проти демократії). Я був в польщі на роботі, і працював в одного такого ідейного прихильника такого режиму. Таке ж простежується в Франції з Лепенами. Таке ж в Угорщині. Росія гнобить своє ж стадо, а воно покірне. Збоку Білорусь, тоталітарна держава з президентом-колгоспником на чолі.
Нема майбутнього в таких умовах. Сірі пусті дні. В садках і школах далі будуть збирати гроші на унітази/ремонти, працівники держустанов і магазів - похмурі і хамитимуть. В садочках і школах з дітей і далі будуть робити поламаних особистостей.. Взрощуватиметься лише худоба.
Востаннє редагувалось 07 лютого 2018, 22:18 користувачем 4ward, всього редагувалось 1 раз.
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Советско-Русский рок.

#165

Непрочитане повідомлення 4ward »

А Наутілус Помпілус?

«Здесь суставы вялы,
А пространства огромны.
Здесь составы смяли,
Чтобы сделать колонны.
Одни слова для кухонь - Другие для улиц.
Здесь брошены орлы
Ради бройлерных куриц.»

Цой пояснює вихід, дає орієнтири! А Наутілус лише засвідчує стан речей. Тому діло не в рок-музикантах..
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Советско-Русский рок.

#166

Непрочитане повідомлення alnic »

Форвард, Ваша проблема в том, что Вы не понимаете, что люди все понимают. Носитесь с этим Цоем, как дурак с писаной торбой. Обычный шоубиз, с Айзеншписом во главе. До этого он был никем и звали его никак. Вы бы просто не узнали о нем никогда. А Айзеншпис на спор Влада Сташевского мог раскрутить)))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
хохол
ветеран
Пости в темі: 11
Повідомлень: 2771
З нами з: 09 вересня 2012, 12:53
Звідки: запорожье
Подякував: 2954 разів
Подякували: 3268 разів
Вік: 62

Re: Русский рок

#167

Непрочитане повідомлення хохол »

4ward писав:
ви не розумієте, пардон. В тому я і сумую. Хоча я ціную ваше дружнє ставлення до мене.
Справа в тому, що люди не розуміють простих речей. Як от про централізацію влади, про Стадо. Це навіть пояснює чому "не сцяти в підїздах" чи "платити податки" нічого не змінить, поки існує Централізація влади. Вятрович, Забужко в стилі кдб напавляє стадо. Порох і луценко підерасять НАБу...і вичікують час лише. Я дивлюсь на польщу - там до влади прийшли польські соціал-націоналісти (вони проти єс, проти Індивідуальності, а тому і проти демократії). Я був в польщі на роботі, і працював в одного такого ідейного прихильника такого режиму. Таке ж простежується в Франції з Лепенами. Таке ж в Угорщині. Росія гнобить своє ж стадо, а воно покірне. Збоку Білорусь, тоталітарна держава з президентом-колгоспником на чолі.
:) У політ-гілці вас запросили про рок не писати, так ви тута про політику почали :)
...то я таки про Забужко і Ко скажу - не перебільшуйте їх вплив, їхні промови вже мабуть в наступному тижні забудуть, ніхто нікого не веде нікуди
...но це ще не все, бо в мене така думка - знаючи "нашим ворогом" кількість прихильників радянсько-росийського року, такі промови є продовження інформаційної війни, так шо такі як Забужко та Фарион є струмент разгойдування устрою, усвідомленно чи всліпу... Ось і вас зачипило, ви вже усю Україну лаєте)))
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Советско-Русский рок.

#168

Непрочитане повідомлення 4ward »

alnic, шоу-біз, це термін, котрого в своку не існувало! Тому ви концептуально помиляєтеся. Так, Айзен використав Цоя. Азеншпіса звільнив з тюрми Громико. А Громика при перебудові з посади усунув Горбачов, як ненадійного елемента для перебудови. Потім Цоя ліквідували "патріоти державного режиму централізації" і замутили ГКЧП, заблокувавши горбача на дачі.
Цой був знаменитим ДО Айзеншпіса. Айзен лише поставив під це комерц рейки і стриг лаве.
Інакше скажу вам так:

В Цоя є пісня "В наших очах"
Суть там така:

І, навіть, є люди, котрі мають спільне бачення дійсності (виходили під дощ), знову обирають брудну воду для втамування спраги своїх бажань, відвертаються від спроб змін стану речей, не звертають увагу на те, що перед ними повні бруду калюжі, і вбирають в себе ще більше нечистоти, ніж в них було раніше. (в інших піснях це "каждому вору - возможность украсть"). Останній рядок - кульмінація такого падіння та зруйнованості, коли проявляються такі значні розбіжності, - результат наповненості брудом тіл.

Мелодійний супровід підкреслює гнітючу ситуацію.


P.S. Синонімічними за вкладеним змістом рядками до "Мы выходили под дождь и пили воду из луж." є рядки з іншої пісні Цоя ("Твой номер") в рядках "Опять идет дождь, Опять я вижу странные сны.".

Цікаво, яким був Айзеншпіс: обирав втамувати спрагу своїх бажань брудною водою, чи прагув змінити таке прозябання? Інші варіанти тут недоступні. Хитрість це коли розумна людина зі знаннями обирає скрите застосування їх, і при цьому це скрите від моральних та юридичних законів
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Русский рок

#169

Непрочитане повідомлення 4ward »

хохол писав: :) У політ-гілці вас запросили про рок не писати, так ви тута про політику почали :)
...то я таки про Забужко і Ко скажу - не перебільшуйте їх вплив, їхні промови вже мабуть в наступному тижні забудуть, ніхто нікого не веде нікуди
...но це ще не все, бо в мене така думка - знаючи "нашим ворогом" кількість прихильників радянсько-росийського року, такі промови є продовження інформаційної війни, так шо такі як Забужко та Фарион є струмент разгойдування устрою, усвідомленно чи всліпу... Ось і вас зачипило, ви вже усю Україну лаєте)))
ви круто завернули! Якщо це забудуть і якщо в Україні таки відбудеться децентралізація, - я тоді вважатиму, що ви мали рацію.
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
4ward
слухач
Пости в темі: 42
Повідомлень: 702
З нами з: 08 серпня 2014, 11:50
Звідки: Україна
Подякував: 589 разів
Подякували: 563 разів

Re: Советско-Русский рок.

#170

Непрочитане повідомлення 4ward »

хоча, я трохи заспокоївся словами про "перебільшення їх впливу". За це - дякую!
«Если есть стадо — есть пастух». В.Цой
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Советско-Русский рок.

#171

Непрочитане повідомлення alnic »

Вы простите, если что, за слог выше... Но Вы говорите о содержании, а я больше о форме)) С точки зрения первого Цой может вообще мессия, не берусь судить и не оспариваю ни разу... Но слушаю я форму, а она выбрана - "рок" музыка... С этой позиции я солидарен с коллегой Хохол...
Справедливости ради - на счастье, я не так уж силен разбирать английский на слух, иначе список моих фаворитов был бы совсем скуден :biggrin:
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 2
Повідомлень: 3864
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6690 разів
Подякували: 2978 разів
Вік: 50

Re: Русский рок

#172

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Михайло писав:при всем уважении, "русский рок" - он между "китайским блюзом" и "финским танго" лежит...
ну, то есть как бы и есть, но вторичен не просто насквозь, а даже поболее...
первоисточники, имхо, куда как интереснее
Как (с 80-х до 00-х) фанатичный поклонник упоминаемого жанра, должен с прискорбием согласиться.
Лизано все и вся, прямо цитатами, разве кроме "древнерусской тоски" в текстах.
Дабы убедиться, достаточно послушать Радио Рокс.
Востаннє редагувалось 07 лютого 2018, 23:52 користувачем Yaroslaw, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Советско-Русский рок.

#173

Непрочитане повідомлення alnic »

Я думаю, не без основания, что и "русская тоска" спиз..на...
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Valikjann
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 1630
З нами з: 17 листопада 2011, 13:48
Звідки: Київ
Подякував: 768 разів
Подякували: 2722 разів
Вік: 53

Re: Советско-Русский рок.

#174

Непрочитане повідомлення Valikjann »

[youtube][/youtube]
Only the simplest can accommodate the most complex.
Аватар користувача
Valikjann
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 1630
З нами з: 17 листопада 2011, 13:48
Звідки: Київ
Подякував: 768 разів
Подякували: 2722 разів
Вік: 53

Re: Советско-Русский рок.

#175

Непрочитане повідомлення Valikjann »

[youtube][/youtube]
Only the simplest can accommodate the most complex.
Відповісти

Повернутись до “Музика”