THE GRAND CHESSBOARD : geostrategic imperatives

Розмови на різні теми
Аватар користувача
Ловец сноВ
ветеран
Пости в темі: 1
Повідомлень: 1267
З нами з: 25 квітня 2015, 06:28
Звідки: Безлюдовка
Подякував: 1323 разів
Подякували: 1048 разів
Вік: 47

THE GRAND CHESSBOARD : geostrategic imperatives

#1

Непрочитане повідомлення Ловец сноВ »

Пропоную в цій гілці обговорювати питання мiжнародних вiдносин.

Почати обговорювання пропоную з думок одного з кращих шахматистiв сучастностi Збігнєва Бзежинського :

Девід Роткопф:
Ви говорили, вам здається, що ми живемо в епоху грандіозної всесвітньої нестабільності, аж до того, що на вашій пам'яті нічого подібного не траплялося. Чи не могли б ви розкрити цю думку ?


Збігнєв Бжезинський:
Я б навіть сказав, що такого ніколи не було, в тому сенсі, що величезні території в різних регіонах планети одночасно охоплені популістськими заворушеннями, над ними втрачено будь-який державний контроль. Те, що відбувається зараз з Америкою ( 2014 ) не здається мені занепадом або загрозою виживання, але ми втратили здатність на найвищому рівні справлятися з викликами, які все частіше і частіше визнаються прямою загрозою нашому благополуччю.
І все ж у нас не вистачає сил або лідерства на рішення таких проблем.
Це позбавляє нас, як чільну силу, стратегічної волі і почуття напрямку.

Щодо Європи, то, як показала українська криза, від неї не можна чекати твердої міжнародної політики (або ефективної допомоги) не дивлячись на те, що вперше з 1939 року вона стоїть перед спробою односторонньої територіальної експансії.
Азію жахає зростаючий Китай, але там, крім того, ще безліч внутрішніх націоналістичних конфліктів.
Опустимо Близький Схід, де зараз неспокійно, і Африку, де тільки починає бути неспокійно. Я думаю, ми зараз спостерігаємо світ в стані грандіозної кризи, розколу і невпевненості: немає єдиної загрози всім, є безліч різних загроз майже кожному.

Д. Р :. Європейці по, суті, самоусунулися від міжнародної політики, прийшовши до внутрішньої структури, при якій сформулювати чіткий зовнішньополітичний курс, в принципі, неможливо. Їх можна скидати з рахунків, або тут можлива співпраця іншого роду ?

З. Б :. Ні, не потрібно скидати їх з рахунків, але мені здається, що вони недооцінили силу вузьких, зосереджених на власних інтересах європейських націоналізмів, роль держав і національних ідентичностей в якості основи європейського порядку.
Ідея об'єднаної Європи була популярна перед самим початком Другої світової війни, але потім європейські політики-візіонери зійшли зі сцени.
Де батьки Європи, які дійсно вірять в європейську ідентичність ?
ЄС опинився, в кінцевому підсумку, багатосторонньою брюссельскою угодою, про гроші і взаємні вигоди, але не про загальні цілі.

Три основні моменти з'явилися колись політичним поштовхом до об'єднання Європи: пам'ять про двi руйнівнi світовi війни 1914 і 1939 років, бажання економічного оздоровлення і відсутність почуття безпеки, породжене радянської загрозою. До середини 90-х, проте, ці моменти зникли.

Обдумана аналітична стаття без емоцій, про проблеми і виклики в наступному році, вiд другого шахового гросмейстера сучасностi :

Після розпаду Радянського Союзу США залишилися єдиною наддержавою, відданою принципам демократії і вільних ринків.

Основна зміна, яка сталася відтоді – це глобалізація фінансових ринків, прихильники якої запевняли, що глобалізація примножує загальне багатство. Зрештою, якщо здобутками тих, хто виграв, компенсувати втрати тих, хто програв, вони все одно залишаться у виграші.

Та це був оманливий аргумент, оскільки не брався до уваги той факт, що ті, хто виграв, навряд чи коли компенсують втрати тим, хто програв. Однак потенційні переможці витратили достатньо грошей, щоб забезпечити перевагу цього аргументу.
Оскільки фінансовий капітал є невід'ємним компонентом економічного розвитку, і лише деякі країни, що розвиваються, могли генерувати достатньо власного капіталу, глобалізація поширилася як лісова пожежа.

Фінансовий капітал зміг пересуватися вільно, уникаючи оподаткування та регулювання.

Глобалізація має далекосяжні економічні та політичні наслідки. Вона призвела до повного економічного взаємозв’язку між бідними і багатими країнами; але водночас вона також збільшило нерівність усередині як бідних, так і багатих країн.

ЄС розпочався як сміливий експеримент у сфері, що Поппер називав "поетапною соціальною інженерією".
Лідери встановили досяжну мету і фіксований графік, а також мобілізували політичну волю, необхідну для досягнення цієї мети, чудово знаючи, що кожен крок вимагатиме наступного кроку вперед.
Саме так Європейське об'єднання вугілля і сталі розвинулось у Євросоюз.

Але потім щось пішло гнітюче не так. Після Краху 2008 року добровільне об'єднання рівних перетворилося на відносини між кредиторами і боржниками, де боржникам було важко дотримуватися своїх зобов’язань, а кредитори встановлювали умови, яким боржники мусили коритися.

Єврозона стала жертвою застарілого законодавства; запровадити вкрай необхідні зміни стало можливо лише знайшовши лазівки в ньому. Саме так органи влади ЄС ставали дедалі складнішими, а виборці – відчуженими від них.
Посилення антиєвропейських рухів ще більше зашкодило функціонуванню інституцій.
Ці сили дезінтеграції отримали потужний імпульс у 2016 році, спочатку від Brexit, потім від виборів Трампа в США, а 4 грудня – від відмови значної більшості італійських виборців від здійснення конституційної реформи.

Демократія переживає кризу.
Навіть США, провідна демократія світу, обрали своїм президентом шахрая і потенційного диктатора.
Хоча Трамп пом'якшив свою риторику після обрання, він не змінив ані свою поведінку, ані своїх радників.
У складі його кабінету - некомпетентні екстремісти й відставні генерали.
Тепер ЄС має пережити досвід, подібний до того, який пережив на початку 1990-х років Радянський Союз.
Ті, хто вірить, що ЄС необхідно врятувати, щоб винайти його знову, мусять докласти всіх можливих зусиль для досягнення кращого результату.
http://www.eurointegration.com.ua/artic ... 1/7059668/
https://www.project-syndicate.org/onpoi ... os-2016-12

У кого які будуть думки про сучаснi геостратегічні імперативи у свiтi , та про те, що діється на теренах колишнього радянського союзу ( за виключенням України та Росії) ?
Кожна Ваша думка та новина є особливою ! Прошу шановне панство висловлюватись.
In Me Omnis Spes Mini Est
Відповісти

Повернутись до “Розмови та тусня audiogarret”