Кто как готовится к зиме?

Розмови на різні теми
Аватар користувача
Karmadon
Karmadon
Пости в темі: 13
Повідомлень: 11329
З нами з: 26 листопада 2010, 22:52
Звідки: Чернігів
Подякував: 7035 разів
Подякували: 12765 разів
Вік: 58

Re: Кто как готовится к зиме?

#251

Непрочитане повідомлення Karmadon »

Saburov S.A.M. писав:...досі не заглушив коробом навкруги.
Треба короб і всередину шумопоглинаючу тваринку, ти вже знаешь, яку :)
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#252

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

споживання газу - думаю важко засікти, бо сезон від сезону сильно відрізняється по кількості морозних днів.

По відчуттям:

1) коли була витяжка типу совко-стайл - димоход, то восени, коли ще не включив батареї, а на дворі вітри - дуже сильна тяга була повітря із кімнати і холодно. Плюс воно ж починало підтягувати приток через нещільності різні ззовні (якщо вони є).

Поставив прану + закрив наглухо витяжку - стало комфортно.

2) Мороз на дворі, батареї працюють - підставляю руку під прану, повітря вдувається холодне, але значно тепліше ніж на дворі, або ніж якщо б відкрив кватирку.

Можна заміряти, наступної зими: термометр на вулиці і другий - одразу на вдуві в кімнату. Різниця приблизно покаже ефективність. Але коли відчуття підтвердили шо все ОК, то вже точніші заміри стали в облом.

КПД сідає коли обмінник щільно вкривається пилом - раз в півроку витягуєш касету і протираеш.

І головне, навіть не сама по собі економія, а комфорт. Постійне свіже повітря без виморожування хати, я перестав по ночам просипатись, сплю як убитий.
Востаннє редагувалось 26 березня 2015, 12:32 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 5 разів.
wired
ветеран
Пости в темі: 4
Повідомлень: 1182
З нами з: 23 листопада 2011, 20:29
Звідки: Київ
Подякував: 1174 разів
Подякували: 823 разів
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#253

Непрочитане повідомлення wired »

Saburov S.A.M. писав:осінню купив децентр. рекуператор на приток-відток у спальню, львівська Прана.
давно дивлюсь на таке, але у мене балкон на всю довжину квартири і виходить на дорогу.
тому дві проблеми
- потрібно якось прокладати ще й трубу через балкон до вулиці
- фільтрація повітря, вона там є? на вході з вулиці.
"was fällt, das soll man auch noch stossen!"
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#254

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

фільтр принципово вони не ставлять (окрім крупної сітки). Обгрунтовують тим, що фільтри швидко стають розплідником бактерій/запаху, і що ефективніше, і дешевше - просто витягувати касету обмінника і протирати.
Плюс із фільтром - збільшувати потужність вентиляторів.

120см трубит думаю продує. А можна і з балкона прямо тягнути напевно...але то краще хай вони консультують самі. Аналог бачив у контори Вентс, але набагато дорожче чомусь. А централізовані із розводкою по всій хаті - це взагалі капець по грошам.
Тому коли знайшов за 3600 грн (минулого року), таке під боком у Львові - був радий. Коли виправдало надії, то побажав вітчизняному виробнику процвітання, послав їм відгук для сайта, і замовив ще один.

Сергій, по ватам: стоїть два вентилятори, від 6 до 16 ват один споживає.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#255

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

шось як я не рахую радіатори під конденсац. котел, в мене виходить що треба множити поточну площу батарей на 3, не слабо. Якщо хочу щоб і в морози котел працював саме як економний конденсаційний.
Аватар користувача
Дмитрий Медведев
ветеран
Пости в темі: 56
Повідомлень: 10151
З нами з: 27 листопада 2010, 17:14
Звідки: Харьков
Подякував: 3912 разів
Подякували: 15414 разів
Вік: 63
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#256

Непрочитане повідомлення Дмитрий Медведев »

Saburov S.A.M. писав:шось як я не рахую радіатори під конденсац. котел, в мене виходить що треба множити поточну площу батарей на 3, не слабо. Якщо хочу щоб і в морози котел працював саме як економний конденсаційний.
Надо считать не по минимальной температуре, а по среднесуточной в отопительный сезон. :drinks:
Не загоняй котел в нереальные условия.
ATL, Cabasse, Octave, Audia Flight, TRI, Oyaide, Acoustic Revive, Audio Replas, fo.Q, Sforzato, Melco, SAEC
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#257

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

я думав що навпаки: даю великою площею радіаторів котлу змогу завжди працювати в оптимальном урежимі, не піднімаючи подачу носія вище 50С... навіть у морози. А коли тепліше - можна частину батарей і виключати. Де я помиляюсь? Крім можливої установки додаткового насоса на прокачку не бачу технічних проблем...
Аватар користувача
Дмитрий Медведев
ветеран
Пости в темі: 56
Повідомлень: 10151
З нами з: 27 листопада 2010, 17:14
Звідки: Харьков
Подякував: 3912 разів
Подякували: 15414 разів
Вік: 63
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#258

Непрочитане повідомлення Дмитрий Медведев »

Saburov S.A.M. писав:я думав що навпаки: даю великою площею радіаторів котлу змогу завжди працювати в оптимальном урежимі, не піднімаючи подачу носія вище 50С... навіть у морози. А коли тепліше - можна частину батарей і виключати. Де я помиляюсь?
Ты когда будешь настраивать кривые отопления, загонишь его в режим сверх низко температурный. И будет жопа.
Может получиться подача ниже комнатной температуры :yahoo: :yahoo: :yahoo:
ATL, Cabasse, Octave, Audia Flight, TRI, Oyaide, Acoustic Revive, Audio Replas, fo.Q, Sforzato, Melco, SAEC
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#259

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

хмм... а виключенням лишньої батареї в умовно "теплі" дні зими це не поправимо?
Аватар користувача
Дмитрий Медведев
ветеран
Пости в темі: 56
Повідомлень: 10151
З нами з: 27 листопада 2010, 17:14
Звідки: Харьков
Подякував: 3912 разів
Подякували: 15414 разів
Вік: 63
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#260

Непрочитане повідомлення Дмитрий Медведев »

Не парься, принимай подачу за 65 град и считай исходя из этого радиаторы. Вроде я себе так делал. И все получилось. Из конденсационого режима выхожу несколько дней в сезон.
ATL, Cabasse, Octave, Audia Flight, TRI, Oyaide, Acoustic Revive, Audio Replas, fo.Q, Sforzato, Melco, SAEC
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#261

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

прикро що нормальних профі під боком немає, всі такі самі розумники як і я: по калькуляторам онлайн рахують. Напевно зроблю як радишь, а при біді додати ще один радіатор завжди встигну.
Аватар користувача
Дмитрий Медведев
ветеран
Пости в темі: 56
Повідомлень: 10151
З нами з: 27 листопада 2010, 17:14
Звідки: Харьков
Подякував: 3912 разів
Подякували: 15414 разів
Вік: 63
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#262

Непрочитане повідомлення Дмитрий Медведев »

Saburov S.A.M. писав:хмм... а виключенням лишньої батареї в умовно "теплі" дні зими це не поправимо?
Не знаю.
ИМХО - ты вот этими извратами сводишь на НЕТ весь алгоритм адаптации ОС к реалиям дома. Не надо ничего включать, отключать. Софт в контроллере гораздо более адаптивен, чем вот эти все вкл\выкл ручками.
ATL, Cabasse, Octave, Audia Flight, TRI, Oyaide, Acoustic Revive, Audio Replas, fo.Q, Sforzato, Melco, SAEC
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#263

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

я просто намагаюсь зрозуміти як добитись мінімального виходу із конд. режиму протягом зими.

Зараз в мене 10% площі - водяний ТП, він і залишиться, а решта - стоять чавунні радіатори. Ось яку площу стальних (алюм) ставити замість них і намагаюсь врахувати. В знайомого звичайний котел з стальними радіаторами під кожним вікном, на всю довжину вікна. При включенні 50 град на подачу - в хаті зимою холодно. Але хата в нього гірше утеплена ніж в мене, в мене тепловтрати менші.

Слава Богу, зими в нас не люті: http://meteopost.com/weather/climate-normals/uzhgorod/
Аватар користувача
Дмитрий Медведев
ветеран
Пости в темі: 56
Повідомлень: 10151
З нами з: 27 листопада 2010, 17:14
Звідки: Харьков
Подякував: 3912 разів
Подякували: 15414 разів
Вік: 63
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#264

Непрочитане повідомлення Дмитрий Медведев »

korado-heat-output-radik-klasik-vk-vku-vkl.pdf
(175.72 Кіб) Завантажено 322 разів
Принимаешь необходимое кол-во тепла 100 Вт\м кв
Батареи под окнами - 75-80% от ширины подоконника.
У каждого производителя есть таблица тепловых мощностей для различных типов радиаторов. Выбираем. Вуаля.
Только учитывать, что при низкотемпературной системе лучше ставить несколько небольших радиаторов, чем один здоровенный. Конвекция очень сильно зависит от равномерности распределения их по площади помещени я.
ATL, Cabasse, Octave, Audia Flight, TRI, Oyaide, Acoustic Revive, Audio Replas, fo.Q, Sforzato, Melco, SAEC
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Кто как готовится к зиме?

#265

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

Дмитрий Медведев писав:
korado-heat-output-radik-klasik-vk-vku-vkl.pdf
Принимаешь необходимое кол-во тепла 100 Вт\м кв
Батареи под окнами - 75-80% от ширины подоконника.
У каждого производителя есть таблица тепловых мощностей для различных типов радиаторов. Выбираем. Вуаля.
Только учитывать, что при низкотемпературной системе лучше ставить несколько небольших радиаторов, чем один здоровенный. Конвекция очень сильно зависит от равномерности распределения их по площади помещени я.
я просто рахував на 50 подачі і брав мінімальну температуру зимню, тому виходила велика площа.
Ти кажешь - при 65 подачі брати і середню температуру.

Щодо рівномірності розподілу - думав розкидати по всім зовнішнім стінам, там де має вікон - брати просто 20 см висотою, біля підлоги, щоб око не мозолили і звукову сцену не валили)))
Відповісти

Повернутись до “Розмови та тусня audiogarret”