Музыка с большой буквы (обмен релизами, новостями, историями)

Обсуждение музыкальных стилей, групп, исполнителей, альбомов и т.д.

Re: Музыка с большой буквы (обмен релизами, новостями, истор

Непрочитанное сообщение moose » 24 май 2020, 16:39

Ось дививсь вчора кіно про музей Шльоми Ґуттенгейма на Мангеттені, там висить розкішна картина Васілія Кандінского. І ось історія така, що одного разу Кандінскій в Відні пішов на концерт і слухав Шьонберга. Після концерту не міг до себе прийти аж два місяці, а потом бамць і почав малювати. Музика композитора - абстракціоніста породила такого самого художника. Хоча може це байка... Но дета я як розглядаю Кандінского, то так і думаю. Що це і є музика. Абажаю...
Вложения
Последний раз редактировалось moose 25 май 2020, 21:07, всего редактировалось 1 раз.
Flavor Flav is the sun. Public Enemy number one.
moose
ветеран

Цитата

Непрочитанное сообщение abbasz » 25 май 2020, 20:48

muxall писал(а):kogo horonite ?

Орфей оплакивает Эвридику. Выходя из ада, парень неудачно оглянулся и потерял невесту навсегда. Культурный мир в курсе этой печальной истории уже много тысяч лет.

В ролике выше - выход Орфея из ада в интерпретации великого композитора Глюка. Исполняет величайший контратенор нашего времени Филипп Жарусски. Контратенора- отголосок давней традиции вокального искусства кастратов. Раньше люди ради искусства яйцами жертвовали, в прямом смысле слова. Голоса кастратов были гибче и красивее чем женские, имели больший диапазон и большую подвижность, технику.

Да и вообще, мужской голос более проникновенный и универсальный.
Я вот давеча послушал песню " В лесу" в исполнении Бартоли и вернулся к своему любимому Бостриджу.

abbasz
ветеран

Цитата

Непрочитанное сообщение valeriy vanzha » 25 май 2020, 21:36

muxall писал(а):kogo horonite ?

Vegy horonim
valeriy vanzha
ветеран

Цитата

Непрочитанное сообщение moose » 21 окт 2020, 23:54

Здається що Кіт Джарет вже не буде записуватися і виступати. Як це не печально...

Мав два інсультив 2018 році, кульгає, лиш права рука функціонує.

Психічно він добре функціонує, але багато чого забув - серед іншого. музику, яку він грав багато разів.

The New York Times має статтю та інтерв’ю з найбільшим живим джазовим піаністом.
"Зараз я не відчуваю себе піаністом"

https://www.nytimes.com/2020/10/21/arts ... piano.html
moose
ветеран

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 27 окт 2020, 09:27

Всі ми, безумовно, знаємо Cello Concerto Елгара. І як його виконувала Жаклін Дю Пре. Це, дійсно, щось неймовірне! Всі інші виконання я, суто рефлекторно, завжди порівнював з тим, як грала du Pre. Не міг не порівнювати. Але, на очі (чи вуха :) ) попалося щось нове. Marie-Elisabeth Hecker. Є тут: https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5736971 Це зовсім інше! Виявилося, що цей концерт може "не рвати душу". А бути ліричним та ніжним. І, напевно вперше, зрозумів, що немає ніякого сенсу щось порівнювати. Це два зовсім різних Cello Concerto! Тепер в мене є два улюблених виконавця! Послухайте. Можливо, знайдете це цікавим для себе. :)
Вложения
Всі проблеми існують виключно в нашій голові.
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 03 ноя 2020, 15:26

Схоже, Баренбойм вирішив записати новий компліт Beethoven Piano Sonatas? :) Перші шість.
https://www.prestomusic.com/classical/p ... as-nos-1-6
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 03 ноя 2020, 18:19

yahennadiy писал(а):Схоже, Баренбойм вирішив записати новий компліт Beethoven Piano Sonatas? :)

Так. Дійсно, є Complete. :)
https://www.prestomusic.com/classical/p ... variations
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 05 ноя 2020, 13:42

yahennadiy писал(а):Так. Дійсно, є Complete. :)

На даний час мав можливість прослухати для ознайомлення тількі частину сонат - з 01 по 19. Деякі трохи побіжно, деякі треба послухати ще. Я зовсім не експерт, не знавець і не критик. Але, якщо дозволите, висловлю свою дуже скромну думку. На перший погляд добре. Деякі місця навіть дуже добре. Деякі інтонації, а це виконання, саме на інтонації досить багате, є, на мій розсуд, цікавими.
Паузи, в тому числі, дуже короткі, є і це, також, добре. Їх не може бути багато. Ця "приправа" повинна бути дуже дозованою. Але, якщо пауз немає взагалі... Технічно, також, все добре. Одна з частин, яку я тримаю за своєрідний тест на техніку виконання і яку дуже багато відомих піаністів провалюють, Баренбойм виконав блискуче!
На мою думку, цілком можна мати даний компліт як еталон в колекції. Баренбойм, безумовно, добре розуміє, що є музика. І знає ці сонати дуже добре. І у нього був час, в силу зрозумілих причин, для їх осмислення/переосмисленя. Для мене Баренбойм, саме як піаніст, ніколи не був в моєму топі. В тому числі, в сенсі виконання Beethoven Piano Sonatas. В мене є інші улюблені виконавці. Але, мені сподобалось. Чи буду я повертатися для цього компліту? Я не знаю. Напевно буду. Напевно мені потрібен час для того, щоб я осмислив все це. Але, на даний час, я знімаю капелюха і кажу "Браво!". :)
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение moose » 05 ноя 2020, 22:13

yahennadiy писал(а):На даний час мав можливість прослухати для ознайомлення тількі частину сонат - з 01 по 19. Деякі трохи побіжно, деякі треба послухати ще. Я зовсім не експерт, не знавець і не критик. Але, якщо дозволите, висловлю свою дуже скромну думку. На перший погляд добре. Деякі місця навіть дуже добре. Деякі інтонації, а це виконання, саме на інтонації досить багате, є, на мій розсуд, цікавими.
Паузи, в тому числі, дуже короткі, є і це, також, добре. Їх не може бути багато. Ця "приправа" повинна бути дуже дозованою. Але, якщо пауз немає взагалі... Технічно, також, все добре. Одна з частин, яку я тримаю за своєрідний тест на техніку виконання і яку дуже багато відомих піаністів провалюють, Баренбойм виконав блискуче!
На мою думку, цілком можна мати даний компліт як еталон в колекції. Баренбойм, безумовно, добре розуміє, що є музика. І знає ці сонати дуже добре. І у нього був час, в силу зрозумілих причин, для їх осмислення/переосмисленя. Для мене Баренбойм, саме як піаніст, ніколи не був в моєму топі. В тому числі, в сенсі виконання Beethoven Piano Sonatas. В мене є інші улюблені виконавці. Але, мені сподобалось. Чи буду я повертатися для цього компліту? Я не знаю. Напевно буду. Напевно мені потрібен час для того, щоб я осмислив все це. Але, на даний час, я знімаю капелюха і кажу "Браво!". :)

Він вже майже тиждень є на інтернеті... Але все ніяк не доходили руки послухати. Боренбоїм же ж не лишень піаніст, а і диригент, видатний при чому. І громадський діяч, його Східно-Західна Діванна Оркестра - це єдиний мені відомий дієвий засіб принести мир на Бл Схід....

https://west-eastern-divan.org
Последний раз редактировалось moose 06 ноя 2020, 10:24, всего редактировалось 1 раз.
moose
ветеран

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 05 ноя 2020, 23:37

moose писал(а):Боренбоїм же ж не лишень піаніст, а і деригент, видатний при чому.

Так. На мій погляд, як диригент він більш видатний діяч.
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 12 ноя 2020, 16:49

Sigismond Thalberg: L'art du chant appliqué au piano, Op. 70 - Paul Wee (piano)
Здалося це цікавим. І, до речі, на фото кількість мікрофонів для запису фортепіано. :)
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 05 дек 2020, 13:02

Для гурманів. :) Не можу не поділитися. Beethoven Symphony No.6 (arr. for piano 4-hands by Selmar Bagge) у виконанні Martha Argerich та Theodosia Ntokou.
https://www.qobuz.com/gb-en/album/beeth ... tsorwym58b
Як на мене, дуже цікаво! Symphony No.5 (transcr. for piano by Franz Liszt) у виконанні Glenn Gould всі ми, безумовно, знаємо. :) Дуже яскраво! А це щось нове. Принаймні, виявилося для мене.
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 06 дек 2020, 09:14

Beethoven Piano Concertos - Elizabeth Sombart, Royal Philharmonic Orchestra & Pierre Vallet
https://www.qobuz.com/gb-en/album/beeth ... dgaoog54ua
Зовсім незнайомі, до мого сорому, для мене імена. І концертів Бетховена виконано і записано безліч. На будь-який смак. Тоді чому це? Sombart сподобалася (як виявилося, тітонька вона дуже не проста :) ). Як і оркестр з Pierre Vallet на чолі. Записано дуже непогано! Цілком аудіофільскі. Для нас це ж має значення? :) До речі, Triple Concerto, також, виконан, на мій погляд, дуже гідно. І це подвійно цікаво. Тому що (дозволю собі таке нахабство), як раз, добрих Потрійних Концертів не так вже багато. Цей сет, цілком, може стати перлиною в колекції.:)
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение moose » 15 дек 2020, 21:48

Знаменита скрипалька Хіларі Хан сьогодні презентувала проєкт https://www.deepmusic.ai/ про взаємодію творчих особистостей а штучного інтелекту.
Цікаво що з цього вийде. В 8 годині вечора має бути семінар по Зуму. Нажаль це 2 година ранку тут здається.

Показати текст
Join Hilary, Carol, Michael Abels, David Lang, Dana LeonG, and Dominic Cheli, Pianist at 8 PM EST tonight for a free, open-to-the-public Zoom panel where they'll discuss their new project. The event will include world premiere performances of three AI-assisted compositions, including Hilary playing David Lang's new piece. The premieres will be followed by a panel discussion in which the composers discuss their experiences collaborating with artificial intelligence.

https://zoom.us/j/92105807367?pwd=NjFqM ... -U#success
moose
ветеран

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 04 янв 2021, 18:30

Giya Kancheli - Chiaroscuro. У виконанні Patricia Kopatchinskaja, Gidon Kremer, Kremerata Baltica.
Якщо одним словом, то - геніально. Що тут можна додати? :) Нажаль, Канчелі вже не з нами...
https://www.prestomusic.com/classical/p ... hiaroscuro
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Непрочитанное сообщение yahennadiy » 08 апр 2021, 06:46

Переслухав такий реліз від Linn Records https://www.linnrecords.com/recording-b ... no-sonatas.
Звучить дуже добре. Якість їх записів, взагалі, дуже висока. У них є певна проблема із залученням топ-виконавців, якіх здебільшого контрактують такі гіганти як, наприклад, DG. Але, і відверто слабких виконань від Linn Records, мені не траплялося. Для мене третя частина Moonlight (Presto agitato) - це своєрідний тест для виконавця Beethoven Piano Sonatas. Безумовно, всі, абсолютно всі, знають що таке "Місячна" соната. Перша частина. :) Але ж, найскладніша для виконання третя! На мою дуже скромну думку, Pizarro виконав ці сонати дуже добре. І, на мій погляд, Presto agitato в Moonlight в даному релізі, це взагалі найкраще виконання з того, що я знаю. Для мене це така перлина. Послухайте. Сподіваюся, ви не будете розчаровані. :)
Вложения
yahennadiy
участник

Цитата

Пред.

Вернуться в Музыка