SONIDOводы всех стран...

Обговорення аудіо апаратури та компонентів
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2301

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:38 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 3 разів.
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2302

Непрочитане повідомлення Arny »

Даже если мы выберем кондёры с точностью 0.5%, никогда диэлектрик с плёнкой не будет звучать так как бумага в масле/воске. Точность - это только расчёты и не более.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2303

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:38 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2304

Непрочитане повідомлення Arny »

Saburov S.A.M. писав:він вів мову про 0,1Дб - це по змінам що вносять кондьори, як умова типу ідеального порівняння кондьорів. Не про АЧХ АС вазагалі.
Сорри, вероятно не так понял...

Хотя опять таки, АЧХ это только один из параметров. Какой спектр у разных кондёров - совсем другое. И как по мне - более важный.
alex2323
учасник
Пости в темі: 242
Повідомлень: 252
З нами з: 26 серпня 2017, 18:57
Звідки: Кр.Ріг
Подякував: 166 разів
Подякували: 131 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2305

Непрочитане повідомлення alex2323 »

Головним крітерієм в оцінках завжди все рівно будуть залишатись вуха і самосприяття.
Коли чиплялки не буде, то хоч які технічні показники ідеальними не будуть, до лампочки всі ті кораблі, які бороздят простори вселеної. Це мені нагадує, останню модну компанію на форумах. які погані ЛП, "суцільні спотворення, що там слухати"
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2306

Непрочитане повідомлення Arny »

Естественно, мы же не приборами слушаем
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2307

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:39 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2308

Непрочитане повідомлення Arny »

Saburov S.A.M. писав: Остаточний вердикт - лише органолептична експертиза)) Якщо мова про домашній хіфі.
А что , в хиенде по другому ?
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2309

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:39 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2310

Непрочитане повідомлення Arny »

Да, в студиях др задачи - мониторинг
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 26
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2311

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

alex2323 писав:На данному етапі готові тільки остаточно сама акустика, як окремі ЗЯ. Можу запевнити, що якість та конструкція просто фантастичні. Окремо 096 і 300-і перевірені в якості АС, все дуже чудово і гарно в звуці. Залишилось поєднати. Справа в тому що я не фахівець, ділетант в нюансах. аудіофіл з багатим практичним досвідом. Основній критерій оцінки це слухабельність, хочеться слухати чи ні. На данному етапі я дуже задоволений звуком і так само радий що прийшов до такого варіанту системи, в ній є життя і справжній звук, а динаміка, швидкість просто шалені. Дивно було тут читати про лампові однотакти, просто соромно за таку фуйню.
Кросовер (макет) розрахований на інет калькуляторі, зібраний на шині 10 мм кв і поєднаний дротом 3.6 мм кв.Все дуже пристойно і звук є. Навіть без цієї моєї маленької неуважності коли не помітив 0.5 мм дроту на кондері. Після цього послухав, це те що потрібно особисто мені, напрямок вірний. Чекаю катушку, на цей час більш ніж задоволений.
Я б з радістю скористався Вашими порадами, дуже дякую, але не можу бо просто не розуміюсь на них, якщо буде можливість то обов'язково це зроблю.
Ще одна особливість, басові секції в подаьшому стануть трансформерами, 8 болтів з накладками і легким перетворенням ЗЯ в ФІ і навпаки. Що стосується ЗЯ, я просто захоплююсь реальністю подачею такого оформлення. Дякую Вам що Ви приймаєте участь в обговоренні. :hi:
Я зрозумів, Ви на шляху експериментів :good2: Головне не зупинятись на досягнутому, пробувати різні варіанти.
Складного я Вам не радив, все дуже просто: слухати музику, але акцентувати увагу не на окремих звуках, сцені, натуральності тощо. А намагатись вловити задум композицій, настрій виконавців, їх інтонації, що передають окремі музичні фрази. Якщо це потребує певних зусиль, увага на окремі складові, "звучки" перемикається, музика розвалюється, тоді є ще над чим працювати, пробувати налаштуваннями досягти цілісності.
Підібрати для тестових прослуховувань треки які Вам особисто подобаються та де виконавці виразно передають різні емоції, щоб легше було сприймати саме ці аспекти звучання. На треках які не викликають особливого захоплення не варто проводити тестові прослуховування. Різні варіанти налаштування тонального балансу фільтрами змінюють акценти, виразність звучання. Це досить потужний інструмент впливу на характер звучання а не просто "розфільтровка" сусідніг смуг. Якщо не будете зупинятись, Ви легко в цьому переконаєтесь. Процес кропіткий та потребує часу, але того вартий, якщо налаштуєте АС таким чином, будете потім миттєво відрізняти тухле звучання від виразного. "Звучки", сцена нікуди не дінуться, зате з'явиться дещо набагато важливіше та цікавіше в звучанні :drinks:
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 26
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2312

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Saburov S.A.M. писав:Теж не чую того, шо почув Шемякін., в мене інші були претензії до звуку роліків.
Ну і з тим, яку саме АЧХ (нахил) будувати - теж не згідний.
Метод від альніка (оригінал vs замір з "дивана") дає змогу оцінити відповідність заг. тон. балансу АЧХ. В цьому плані на картинках все ОК. Да, звичайно це не замінить повноцінного вимірювання АЧХ.
Нічого дивного. По яким критеріям особисто я оцінював та що кинулось у вуха, я описав. По яким критеріям Ви оцінюєте, я не знаю. До того ж цілком вирогідно що записуючий прилад, умови внесли такі спотворення у тональний баланс що той і не впізнати по запису в порівнянні із тим що насправді. Тому цей спосіб оцінки дуже умовний.
Нахилу АЧХ в ідеалі не повинно бути. Але якщо сама АЧХ має "невиліковні" ніякими способами дрібні локальні нерівномірності, краще зробити невеличкий нахил в + від нижніх СЧ до верхніх, в 1-1.5 дБ. До того ж АЧХ пари АС відрізняється від однієї нахилом в мінус з ростом частоти. Зворотній нахил на СЧ в будь якому випадку призводить до "темного" млявого відтінку у звучанні.

Як від такого метода "відсіяти" вплив кімнати?
Як на графіках з лінійкою по вертикалі аж в 5 дБ та "пилою" з ромахом +/-20-50 дБ розгледіти, вибачте, якусь відповідність?
Якщо не замінює, тоді як він допомагає оцінити тональний баланс?
Із краями діапазону зрозуміло. Але ж всередині вони теж неінформативні. На одних "пила" одна і друга співпадають майже наскільки можна роздивитись, на інших різниця в різних абсолютно частинах діапазону 10-20 дБ. Якщо графіки не несуть якоїсь системно повторюваної інформації, що вони дають?
Світ, де всі диєри мають змогу проводити вимірювання вдома із точністю в 0,1Дб і, головне, із повторюваністю результата.
Даже если мы выберем кондёры с точностью 0.5%, никогда диэлектрик с плёнкой не будет звучать так как бумага в масле/воске. Точность - это только расчёты и не более.
Хотя опять таки, АЧХ это только один из параметров. Какой спектр у разных кондёров - совсем другое. И как по мне - более важный.
Зате можна міркувати про різний характер звучання діелектриків конденсаторів і чомусь лякатись дотримання точності умов, за яких не зміну номіналу чути а те що відслуховувати збирались.
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2313

Непрочитане повідомлення Arny »

Shemyakin писав: ...краще зробити невеличкий нахил в + від нижніх СЧ до верхніх, в 1-1.5 дБ..
Честно, не понимаю зачем так делать. Верхних СЧ и ВЧ и так в избытке в сигнале. Сделать "вкусную, жирную, насыщенную и шероховатую" нижнюю середину куда сложнее. Если мы её приваливаем, то мы теряем много прелестей.
alex2323
учасник
Пости в темі: 242
Повідомлень: 252
З нами з: 26 серпня 2017, 18:57
Звідки: Кр.Ріг
Подякував: 166 разів
Подякували: 131 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2314

Непрочитане повідомлення alex2323 »

Так згоден, самий більший смак в нижній середині, чіплялка саме там більшою своєю частиною. :hi:
Arny
новенький
Пости в темі: 53
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2013, 19:55
Звідки: Украина
Подякував: 123 разів
Подякували: 101 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2315

Непрочитане повідомлення Arny »

alex2323 писав:Так згоден, самий більший смак в нижній середині, чіплялка саме там більшою своєю частиною. :hi:
Чиплялка :biggrin: прикольно
Там прежде всего живёт атмосфера помещения в которой записывалась фонограма. Не будем упоминать про все инструменты и муж и жен вокал. У винила этот диапазон хорошо получается передать. У цифры это слабое место. Имхо.
alex2323
учасник
Пости в темі: 242
Повідомлень: 252
З нами з: 26 серпня 2017, 18:57
Звідки: Кр.Ріг
Подякував: 166 разів
Подякували: 131 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2316

Непрочитане повідомлення alex2323 »

Кілька роликів записав після невеличких, але як з'ясувалося суттєвих змін в кросовері на які ти звернув мою увагу. Дякую. :hi:


Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2317

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:39 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2318

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:39 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2319

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:39 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 26
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2320

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Arny писав: Честно, не понимаю зачем так делать. Верхних СЧ и ВЧ и так в избытке в сигнале. Сделать "вкусную, жирную, насыщенную и шероховатую" нижнюю середину куда сложнее. Если мы её приваливаем, то мы теряем много прелестей.
Подивіться уважніше про що я писав.
Ще раз повторюсь. Ніяких "привалювань", в ідеалі баланс повинен бути рівним на СЧ від низу до верху при роботі пари АС. Ідеал - це коли немає локальних вузьких, менше 1/3окт нерівномірностей. 1. у випадку наявності вузьких локальних нерівномірностей які не прибираються фільтром щоб не зачіпати сусідні частотні області, можна зробити невеличкий нахил, це оправдано для загального балансу в таких випадках. 2. тональний баланс пари АС відрізняється від однієї АС плавним нахилом від низу до верху в мінус, не врахувавши цього буде ще більший нахил.
Сделать "вкусную, жирную, насыщенную и шероховатую" нижнюю середину куда сложнее. Если мы её приваливаем, то мы теряем много прелестей.
alex2323 писав:Так згоден, самий більший смак в нижній середині, чіплялка саме там більшою своєю частиною. :hi:
Спочатку збалансувати треба весь діапазон щоб адекватно оцінити під-діапазон "нижня середина".
На слух нахили на СЧ від низу до верху в плюс сприймається як "визглявка-кричалка", в мінус - муторний, перепрошую "унітазний" характер. Балансування як раз і є головним завданням. Без вимірів точно це зробити практично не можливо, виключно на слух - з глузду з'їхати можна. Це якщо ставити задачу отримати дійсно збалансоване звучання, а не, перепрошую за прямоту, просто погратись із динаміками та детальками. Не в образу, все із цього починається, але ж не зупинятись на іграшках?
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 26
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2321

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Saburov S.A.M. писав:
я це теж мав на увазі, коли писав, що незгідний із ним. які нахили проектувати. Правильний нахил, так само як і криві рівної гучності - зовсім інші.

Шемякін, та не треба мені приписувати чого я лякаюсь і т.д. Я метрологічний контроль здійснюю в себе, все ок, в топіку є деякі приклади.
Ми з тобою незгідні, - це теж нормально. Ця незгода не тому, що я ніби то відкидаю технократичну складову. Я її вважаю важливою. Немає особливого бажання полемізувати на цю тему.
Володимир, я з Вами особисто не знайомий, Ви зі мною теж. Тож думаю, не зовсім корректно фамільярнічати.
Згода чи не згода, то нормально у спілкуванні на форумі, на те й існують форуми. Головне щоб без особистих образ.

До чого в цьому випадку "криві рівної гучності"?

Відповідь на пост про важливість дотримання умов за яких прослуховується вплив типів конденсаторів я не особисто Вам адресував, виділив там не тільки Ваші цитати. Тому ніяких "приписок" чи докорів особисто Вам.
Малось на увазі, що м'яко кажучи збитий приціл. Коли на записах чути тональний дисбаланс а увага акцентується на впливі типів деталей. Свою думку про адекватність оцінки по записам писав вище.
Лише як ремарка: важливо не лише виробити і дотримуватись системи критеріїв оцінки, важливо розуміти обмеження системи і апаратів, де відбуваэться субєктивна оцінка адекватності обраних критеріїв.
На питання про Ваші критерії оцінки Ви так і на відповіли.
Які обмеження системи і апаратів в даному випадку і по яким критеріям оцінки не варто очікувати результатів на Вашу думку?
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2322

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:39 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 3 разів.
alex2323
учасник
Пости в темі: 242
Повідомлень: 252
З нами з: 26 серпня 2017, 18:57
Звідки: Кр.Ріг
Подякував: 166 разів
Подякували: 131 разів

Re: SONIDOводы всех стран...

#2323

Непрочитане повідомлення alex2323 »

Я Вас не розумію. :hi: Ніхто із динаміками та детальками не грається. Макет фільтру розрахований, підтверджений звуком, як на мене грає просто чудово, ЗЯ дихають, вільно і красиво, викликають захоплення.
Ви хіба бачили, якісь спотворення на знятих АЧХ, вони хіба сильно відрізняються від оригіналів? Завал по НЧ та ВЧ зараз вирішений, то моя була не уважність. Якісь нюанси? Ніяких проблем, після зняття АЧХ з кожного окремого діна, стане зрозуміло яка необхідна невеличка корекція +- пару мікрофарад.
Не бачу і не чую головне, ніяких проблем, на данному етапі з цим бюджетним(фантастичним, як для цього підсилювачем), та звичайними мережевими кабелями в якості акустичного. Спробуйте заради цікавості в себе поставити на акустику подібний кабель, чи виникнуть зауваження до системи?.
Можливо коли б розумівся на нюансах, які пропонуються то зробив би., але рахую система на цей час грає класно,дуже класно. А те що стосується ЗЯ в загалі на дуже високому рівні, кому буде цікаво поділюсь досвідом, як конструктивно вони виконані і що головне на мою думку в подібних АС..
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 909
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2324

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

_
Востаннє редагувалось 14 березня 2019, 16:40 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 26
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: SONIDOводы всех стран...

#2325

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Saburov S.A.M. писав:да, не відповів, свідомо. Чому - написав раніше.
Дуже шкода, відповів туди ж в приват. Правда, поки відповідав, Ви повідомлення поправляєте..
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Відповісти

Повернутись до “Аудіотехніка”