Світлодіодний маячок

Для тих, хто не лише слухає, а й робить апаратуру для прослуховування музики
Аватар користувача
AndrejE
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 404
З нами з: 08 серпня 2012, 13:13
Звідки: Жовті Води
Подякував: 421 разів
Подякували: 149 разів

Світлодіодний маячок

#1

Непрочитане повідомлення AndrejE »

Не знайшов підходящого розділу, вибачаюсь. Тема взагалі не аудіо, але не придумав, куди ще написати, окрім як на улюблений форум. :)
Несу караульну службу по охороні об'єкту критичної інфраструктури. Особливість об'єкту така, що вночі навіть в ясну погоду на посту суцільна темрява. Пересуватися доводиться практично навпомацки, а зійшовши зі стежки, можна ноги переламати. Фонариком користуватися не можна з двох причин: по-перше, щоб не видавати себе, по-друге, очі мають бути постійно готові до темряви. На посту є тепловізор, але він не допомогає при пересуванні по маршруту. Спало на думку, що в нагоді стали б встановлені на маршруті світлодіодні маячки. В самого зараз немає часу і можливості щось зробити, може хтось допоможе? Всі витрати я компенсую.
ТЗ :) приблизно таке.
1. Мінімальний розмір.
2. Форма куб, або паралелепіпед, щоб можна було покласти на нерівну поверхню (камінь, пеньок).
3. Червоний світлодіод.
4. Яскравість якнайменша (щоб не привертала зайву увагу і не засліплювала), але достатня, щоб було помітно на відстані до 30 м в умовах повної темряви.
5. Кнопка вмикання.
6. Змінний елемент живлення.
7. Елемента живлення має вистачати на 100 -150 годин.
8. Потрібно 4 шт.
9. Чим швидше, тим краще. :)
Востаннє редагувалось 30 травня 2022, 11:20 користувачем AndrejE, всього редагувалось 1 раз.
Fais ce que dois, advienne, que pourra!
Слава Україні!
Аватар користувача
Eugene
ветеран
Пости в темі: 2
Повідомлень: 2634
З нами з: 05 грудня 2012, 12:15
Звідки: Odessa
Подякував: 1 разів
Подякували: 6853 разів
Контактна інформація:

Re: Світлодіодний мячок

#2

Непрочитане повідомлення Eugene »

Смотрите, делать специально – быстро не получится. Основной проблемой будет коробочка, она должна быть относительно герметичной и достаточно прочной.
Достаточно быстрый и дешевый вариант – маячки для велосипеда, типа такого https://shimano.kiev.ua/uk/migalka-skif ... gK2PfD_BwE или такого https://www.olx.ua/d/obyavlenie/gabarit ... HYy4k.html
Если его удастся разобрать без существенных повреждений, то яркость можно снизить (что увеличит продолжительность работы), в крайнем случае, можно сверху приклеить фильтр или диафрагму.

С уважением.
Аватар користувача
Vankel
слухач
Пости в темі: 2
Повідомлень: 636
З нами з: 25 листопада 2012, 11:16
Звідки: Ukraine
Подякував: 1 разів
Подякували: 892 разів

Re: Світлодіодний мячок

#3

Непрочитане повідомлення Vankel »

Нет ничего проще. Берется стандартная схема на NE555 и литиевый аккумулятор 18650. С хорошим аккумом и SMD диодом недели две проработает. И корпуса не нужны, там нечему повреждаться, максимум залить схему термоклеем. Могу таймера бесплатно спаять, если сами аккумуляторы найдете. Но проще заказать тому, кто рядом.
Вот схема, но резистор R1 - 3,3 - 4,7ком. R2 - 20-50 ком (частота мигания), С2 - 10 мкф, С1 не нужен...
пы.сы. Заинтересует - в личку, обсудим...
Вкладення
Logo.jpg
Аватар користувача
AndrejE
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 404
З нами з: 08 серпня 2012, 13:13
Звідки: Жовті Води
Подякував: 421 разів
Подякували: 149 разів

Re: Світлодіодний мячок

#4

Непрочитане повідомлення AndrejE »

Eugene писав:Основной проблемой будет коробочка, она должна быть относительно герметичной и достаточно прочной.
Ні герметичність ні якась особлива міцність не потрібні. Аби в руках не розпадалася, і не картонна звісно.
Eugene писав: Достаточно быстрый и дешевый вариант – маячки для велосипеда
В мене на велику вдома подібний - вони
жахливо яскраві! А потрібен ледь помітний... Схоже, Ви не зрозуміли... Вимкніть телевізор. Бачите світлодіод на ньому? Так от мені потрібен ще менш яскравий. І корпуса в них круглі і не достатньо компактні, з тих, що на OLX, лише один більш-менш за розміром прийнятний. Із плюсів такого варіанту - лише можливість заряджання через USB. :good:
Fais ce que dois, advienne, que pourra!
Слава Україні!
Аватар користувача
AndrejE
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 404
З нами з: 08 серпня 2012, 13:13
Звідки: Жовті Води
Подякував: 421 разів
Подякували: 149 разів

Re: Світлодіодний мячок

#5

Непрочитане повідомлення AndrejE »

Vankel писав:Берется стандартная схема на NE555
Та не потрібна ніяка NE555 - мені не для ялинки! :)
Vankel писав:литиевый аккумулятор 18650. С хорошим аккумом и SMD диодом недели две проработает.
Думаю, навіть два роки! :) Не потрібен такий акумулятор! Звісно, порахувати потрібно, але мені здається достатньо буде "таблетки".
Vankel писав:И корпуса не нужны, там нечему повреждаться, максимум залить схему термоклеем.
А оце чудова ідея! :good: І можна надати форму паралелепіпеда! Лише потрібно передбачити заміну елемента. Але якщо переробляти з велосипедного фонаря, то там можна цілком заливати, аби роз'єм для заряджання доступним був.
Fais ce que dois, advienne, que pourra!
Слава Україні!
Аватар користувача
Eugene
ветеран
Пости в темі: 2
Повідомлень: 2634
З нами з: 05 грудня 2012, 12:15
Звідки: Odessa
Подякував: 1 разів
Подякували: 6853 разів
Контактна інформація:

Re: Світлодіодний мячок

#6

Непрочитане повідомлення Eugene »

Если вскроете, добавьте резистор, заклейте стекло темной бумагой с небольшим отверстием.
А какой же Вы хотите размер, если те маячки громоздкие?

Типовой светодиод имеет падение порядка 1.3 вольта, плюс пару десятых на ключе. Если взять типовой таймер, то минимум 4.5 вольта – это три батарейки. Если взять даже ААА, то это не такая маленькая штучка получится. Или надо искать какие-то специфические чипы. Относительно дешевые литиевые батарейки – слишком маленькая емкость, а если брать большую емкость, то стоимость там не маленькая. Да к ним еще надо держатели (они есть, но штука не сильно распространенная).
Сейчас что-то купить, есть определенные проблемы. Все это затянется на неопределенный срок.

С уважением.

P.S. Насчет защиты, и что не нужна – несколько опрометчиво. Роса, дождик, и через пару недель может и работать перестать.
Аватар користувача
Vankel
слухач
Пости в темі: 2
Повідомлень: 636
З нами з: 25 листопада 2012, 11:16
Звідки: Ukraine
Подякував: 1 разів
Подякували: 892 разів

Re: Світлодіодний мячок

#7

Непрочитане повідомлення Vankel »

AndrejE писав:Та не потрібна ніяка NE555 - мені не для ялинки!
Ви мабуть не розуміэте про що йдеться. Вам маячок? То немає нічого простішого 555, коштує гривня - відро. Ще простіше - просто мигаючий світлодіод і знову ж таки літієвий аккум, щоб щодня не зараяджать. Але на 555 можна зробить один спалах у 5 сек, дуже економно, і не потрібно взагалі виключать, зєкономите на перемикачі...)))
Аватар користувача
AndrejE
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 404
З нами з: 08 серпня 2012, 13:13
Звідки: Жовті Води
Подякував: 421 разів
Подякували: 149 разів

Re: Світлодіодний мячок

#8

Непрочитане повідомлення AndrejE »

Eugene писав:Если вскроете, добавьте резистор
Із інструментів маю лише штик-ніж від АКМ. Ну, вскрити ним я, можливо, зміг би, а от як додати резистор за допомогою штик-ножа, я не уявляю.
Fais ce que dois, advienne, que pourra!
Слава Україні!
Аватар користувача
Yuri S
ветеран
Пости в темі: 1
Повідомлень: 3090
З нами з: 19 листопада 2011, 20:02
Звідки: Харьков
Подякував: 2552 разів
Подякували: 1730 разів
Вік: 58

Re: Світлодіодний мячок

#9

Непрочитане повідомлення Yuri S »

Vankel писав: Ви мабуть не розуміэте про що йдеться. Вам маячок? То немає нічого простішого 555, коштує гривня - відро. Ще простіше - просто мигаючий світлодіод і знову ж таки літієвий аккум, щоб щодня не зараяджать. Але на 555 можна зробить один спалах у 5 сек, дуже економно, і не потрібно взагалі виключать, зєкономите на перемикачі...)))
Мысль интересная, для ориентации в темноте самое то, только я так понимаю нужно готовое изделие.
На мое мнение - собачий маячок это решение.
Аватар користувача
oleg2566
учасник
Пости в темі: 1
Повідомлень: 380
З нами з: 02 вересня 2013, 10:37
Звідки: Київ
Подякував: 855 разів
Подякували: 385 разів
Вік: 58

Re:

#10

Непрочитане повідомлення oleg2566 »

GPS маячок :) хоча є світлодіодні і прикол з бумажкою в якості фільтра слушне.
Бридко мати справи з неадекватними запроданцями.
Навіть привітатися бридко.
Аватар користувача
AndrejE
учасник
Пости в темі: 5
Повідомлень: 404
З нами з: 08 серпня 2012, 13:13
Звідки: Жовті Води
Подякував: 421 разів
Подякували: 149 разів

Re: Світлодіодний мячок

#11

Непрочитане повідомлення AndrejE »

Yuri S писав:только я так понимаю нужно готовое изделие.
Да, Юра, схоже, лише ти це зрозумів... ;)
Я впевнений, що якби ти зараз був вдома, ці маячки були б в мене ще вчора...
Всім решті дякую за винахідливість і консультації. :biggrin:
Fais ce que dois, advienne, que pourra!
Слава Україні!
Відповісти

Повернутись до “Власними руками”