Обмін досвідом

Для тих, хто не лише слухає, а й робить апаратуру для прослуховування музики
Аватар користувача
TarasBoolba
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 3771
З нами з: 22 листопада 2011, 21:16
Звідки: Галичина ХХІ
Подякував: 1755 разів
Подякували: 2049 разів
Вік: 45

Обмін досвідом

#1

Непрочитане повідомлення TarasBoolba »

Отже хотів би розпочати тему про цікаві або неохідні технологічні операції які пригодяться в процесі нашої творчості.
Отже оскільки я почав тему тому і розкрию власний досвід(аналогічних порад небачив ніде)
Іноді треба отримати складну тонку форму чого небуть припустімо ми хочемо зробити дифузор не зовсім звичайний.
треба зробити форму. це форма має бути такою щоб по ній можна б було натягнути тканину.
Зображення
як видно по твірній, нам треба зовнішню форму.
закріплюємо тканину по зовнішньому периметру, а центр тягнемо в отвір тканина повторює форму і натягується (тканину треба тягнути поступово шоб не порвалась) в залежності від необхідної міцності можна натюгнути і три шари.
на цьому етапі необхідно передбачити можливість натягати - відпускати тканину( це можна зробити наприклад закріпивши в центрі через шайби гачок) а за гак тягнути знизу наприклад шуруповертом(регулюється натяг).
далі треба розмішати наприклад ебоксидну смолу з розчинником, а потім у цю суміш додати "отвердитель"
Коли смола замішана з "отвердителем" її треба нанести на натягнуту тканину наносити треба декілька раз відпускаючи і натягуючи тканину це забезпечить максимальну пропітку (у вакумі цього зробити не мож бо починає кипіти розчинник (пробував)). можливо тре буде почекати 3-5 хвилин шоб повністю відбулись капілярні процеси. про фініш процедури свідчить виступання смоли на поверхні тканини при її натягуванні. зайву смолу стераєм тампоном, повторюєм декілька раз на протязі години натяг при цьому вже максимальний і не зміний.
далі залишаємо все сохнути твердіти процес триває до тижня (залежить від багатьох чинників). натяг не знімати!
після висихання ви отримуєте шось на зразок текстоліту заданої форми.
але фішка заключається в тому шо тканина натягнута до просочування мала товщину 1мм після висихання товщина конструкції буде 0.2-0.3 мм міцність буде дуже висока. однак памятайте шо конструкція крихка (як тонке скло).
Процес відбувається зарахунок усадочних сил які виникають при поступовому випаровуванні розчинника.. волокна настільки сильно стягнуті що невіть незнаю з чим порівняти..
тепер про нюанси
1. чим розчинити . я розчиняв ацетоном але це прекурсор і фіг його дістанеш .. можна дихлоретан спробувати можливо бензол чи етилоцетовий ефір .. памятаємо шо то все яди.. дома на кухні тим не бавимось..
2. від типу розчиника залежить сила стягування волокон
3. таким способом можна робити будьякі форми наприклад навіть корпус для ноутбука.. тре тільки форму для натягу.
4. тканини тільки натуральні бо синтетику в більшості розїдає розчинник.
5. смоли тут широкий вибір можна додати пластифікатори для досягнення різних властивостей. треба завжди робити експеримет бо з першого разу фіг шось путьне буде! тай смоли деколи фігові попадаються не стинуть або кришаться..

Може комусь пригодиться.. в ремонті, моделюванні, реставрації.
Вага кінцевого виробу скадається з ваги тканини + ваги смоли (якшо смола ебоксидна то мінус 3% ваги смоли при висиханні)

Далі буде.
ПС фото вище чуже - взято для прикладу. Моїх фото нема бо цей експеримент я робив в 1999-2000 коли відновлював ковпаки на дифузорах. звичайно як би я зараз робив ті ковпачки то троха складніша форма у них була і мабуть давби внутрішній демфер.. а згадалось мені це того шо прямо зара знущаюсь над одними ШП хочеться в ущерб вч вижати зних максимум на СЧ. попередні заміри і фото не викладаю. мабуть то дурний забобон.. але до справи то відношення немає.
ППС для експерименту треба берилієву бронзу, фольгу шириною не менше 40мм товщини 0,2-0,25 0,3 0,4мм бо та що у мене є за товста
Використовується для виготовлення манометрів, деяких спец пружин, реле, в авіації, космонавтиці і тд треба небагато 20х20 см мені б вистачило на всі експерименти (більше краще) Пропозиції в лічку, дякую!
Як показала практика в світі є досить багато людей з дефіцитом свинцю в організмі.
Аватар користувача
veterok
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 1022
З нами з: 26 листопада 2010, 14:14
Звідки: Симферополь
Подякував: 654 разів
Подякували: 900 разів

Re: Обмін досвідом

#2

Непрочитане повідомлення veterok »

Есть довольно жидкие смолы типа ларита, тогда может быть не нужен будет растворитель и можно пользоваться вакуумом.
http://inter-composite.com/products/epo ... larit-285/
Аватар користувача
TarasBoolba
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 3771
З нами з: 22 листопада 2011, 21:16
Звідки: Галичина ХХІ
Подякував: 1755 разів
Подякували: 2049 разів
Вік: 45

Re: Обмін досвідом

#3

Непрочитане повідомлення TarasBoolba »

veterok писав:Есть довольно жидкие смолы типа ларита, тогда может быть не нужен будет растворитель и можно пользоваться вакуумом.
http://inter-composite.com/products/epo ... larit-285/

Ви не уловили суті. метою було отримання тонких конструкці з підручних матеріалів.
Розчиник займає міске в в молекулярних звязках смоли випаровуючись він створює напруження і смола зтягується.. але оскільки процес іде рівномірно по всьому обєму то усадка не рве і не деформує продукт а тільки сильно стягує рядом стоячі волокна через шо тканина з номальної товщини сильно "сідає". А наведена вами смола класна для моделювання наприклад в тюнінгу. вона скоріш за усе без усадочна або усадка 1-2% шо радує до неї є специфікація.
Доречі подібним чином працює так звана пропітка Воробйова. є різниця.. але сам принцип той самий.
А за сайт тюнінгу дякую... :)
Як показала практика в світі є досить багато людей з дефіцитом свинцю в організмі.
Аватар користувача
veterok
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 1022
З нами з: 26 листопада 2010, 14:14
Звідки: Симферополь
Подякував: 654 разів
Подякували: 900 разів

Re: Обмін досвідом

#4

Непрочитане повідомлення veterok »

Вы не написали, какую смолу использовали, поэтому я суть и не улавливал, просто посоветовал. Усадку дают все смолы которые я знаю, даже формовочные и "термичные". Ларит не исключение, но вот в процентах не знаю, не было нужды интересоваться.

P.S. Если сейчас у Вас дихлорэтан или бензол это подручный материал, могу только позавидовать. :cray:

P.P.S. А сайт первый попавшийся в гугле по лариту, так что не благодарите, случайность. :)
Аватар користувача
TarasBoolba
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 3771
З нами з: 22 листопада 2011, 21:16
Звідки: Галичина ХХІ
Подякував: 1755 разів
Подякували: 2049 разів
Вік: 45

Re: Обмін досвідом

#5

Непрочитане повідомлення TarasBoolba »

veterok писав:Вы не написали, какую смолу использовали, поэтому я суть и не улавливал, просто посоветовал. Усадку дают все смолы которые я знаю, даже формовочные и "термичные". Ларит не исключение, но вот в процентах не знаю, не было нужды интересоваться.

P.S. Если сейчас у Вас дихлорэтан или бензол это подручный материал, могу только позавидовать. :cray:

P.P.S. А сайт первый попавшийся в гугле по лариту, так что не благодарите, случайность. :)

ну в мене з хімікатами проблем взагалі нема.. окрім тих шо в спецсписку (ацетон ефір сірчана соляна кислота там список довгий) якшо шось треба в лічку і організуемо ;) метали також можу організувати чистота до х.ч. в основному чда... я використовував ебоксидку + ацетон.. зара ацетон біда
в хобійних ділах перейшов на дихлоретан або етилоцетовий ефір іноді ізопропіловий ізобутиловий спирт.. дані розчиники дешевші за мед сприрт толуол і бензол то вже ізврати коли з чимось специфчним тре попрацювати...
Як показала практика в світі є досить багато людей з дефіцитом свинцю в організмі.
Аватар користувача
veterok
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 1022
З нами з: 26 листопада 2010, 14:14
Звідки: Симферополь
Подякував: 654 разів
Подякували: 900 разів

Re: Обмін досвідом

#6

Непрочитане повідомлення veterok »

TarasBoolba писав:... якшо шось треба в лічку і організуемо ...

Понял, спасибо! :drinks:
Відповісти

Повернутись до “Власними руками”