Истории моего хобби в картинках

Для тих, хто не лише слухає, а й робить апаратуру для прослуховування музики
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#601

Непрочитане повідомлення Al200 »

Новый проект.
Делаем новые кабинеты для старых динов.
Дины были куплены давно, стояли в готовых купленных корпусах.
Захотелось сделать для них новые кабинеты и поставить другие кроссоверы.
Что частично сделано. Пока только одна система, и часть кросса еще не собрана.

Буду рад вопросам и замечаниям.

ПС
Ну и про материалы.
В основном это орех и вишня. Все материалы заготавливал сам. Готовил щиты и т.п. Много стружки и весьма красивый результат.
Как будут себя чувствовать корпуса из массива дерева, посмотрим. Но если их не сушить на батареи, а потом поливать водой, должно быть все путем. Не первый мой проект с деревом :)
Вкладення
Вот тут красиво видно, что было, и что стало.
Вот тут красиво видно, что было, и что стало.
Это как получился тыл. Пластинки делались под другой проект на Сонидо, но там не пришлись к месту.
Это как получился тыл. Пластинки делались под другой проект на Сонидо, но там не пришлись к месту.
Вот почти готовый корпус. Покрытие масло и воск.
Вот почти готовый корпус. Покрытие масло и воск.
Примерка динов.
Примерка динов.
Вот так она в середине. Не уверен что решение верное, но посмотрим.
Вот так она в середине. Не уверен что решение верное, но посмотрим.
IMG_20211105_125540.jpg
IMG_20211104_195837.jpg
Смотрим как будет выглядеть на корпусе, какие винты для крепления подобрать.
Смотрим как будет выглядеть на корпусе, какие винты для крепления подобрать.
IMG_20211102_181301.jpg
Много инструмента это всегда в плюс.
Много инструмента это всегда в плюс.
runner
ветеран
Пости в темі: 1
Повідомлень: 3550
З нами з: 06 вересня 2013, 23:39
Звідки: Чернигов
Подякував: 3593 разів
Подякували: 2990 разів

Re: Истории моего хобби в картинках

#602

Непрочитане повідомлення runner »

Al200 писав:Новый проект.
Делаем новые кабинеты для старых динов.
Дины были куплены давно, стояли в готовых купленных корпусах.
Захотелось сделать для них новые кабинеты и поставить другие кроссоверы.
Что частично сделано. Пока только одна система, и часть кросса еще не собрана.

Буду рад вопросам и замечаниям.

ПС
Ну и про материалы.
В основном это орех и вишня. Все материалы заготавливал сам. Готовил щиты и т.п. Много стружки и весьма красивый результат.
Как будут себя чувствовать корпуса из массива дерева, посмотрим. Но если их не сушить на батареи, а потом поливать водой, должно быть все путем. Не первый мой проект с деревом :)
Хорошая работа!
Цена забыта, качество остается ... (Мишель Одиар "Les Tontons flingueurs")
https://instagram.com/tube.culture?utm_medium=copy_link
Аватар користувача
oleg2566
учасник
Пости в темі: 2
Повідомлень: 380
З нами з: 02 вересня 2013, 10:37
Звідки: Київ
Подякував: 855 разів
Подякували: 385 разів
Вік: 58

Re: Истории моего хобби в картинках

#603

Непрочитане повідомлення oleg2566 »

Як на мене... красиво :drinks: , а інше хз :hi:
Бридко мати справи з неадекватними запроданцями.
Навіть привітатися бридко.
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#604

Непрочитане повідомлення Al200 »

Спасибо.
По звуку еще все в процессе. Но пока, то что уже есть, звучит не плохо.
По факту окончания будем измерять и проверять. На счет этого я уже договорился.
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#605

Непрочитане повідомлення Al200 »

Продолжим картинки.
Вкладення
Вот так у корпуса появляется передняя стенка :) Прижима немного не хватает...
Вот так у корпуса появляется передняя стенка :) Прижима немного не хватает...
Это детальки на мидбас
Это детальки на мидбас
А это что у нас в ящике до поклейки передней панели
А это что у нас в ящике до поклейки передней панели
Примерка динов, вроде все на своем месте. Можно делать места под крепления. На сей раз использую крепление типа врезная гайка, чуть больше усилий но результат мне нравится.
Примерка динов, вроде все на своем месте. Можно делать места под крепления. На сей раз использую крепление типа врезная гайка, чуть больше усилий но результат мне нравится.
IMG_20211123_102646.jpg
Аватар користувача
oleg2566
учасник
Пости в темі: 2
Повідомлень: 380
З нами з: 02 вересня 2013, 10:37
Звідки: Київ
Подякував: 855 разів
Подякували: 385 разів
Вік: 58

Re: Истории моего хобби в картинках

#606

Непрочитане повідомлення oleg2566 »

Едине шо не дуже подобаеться, це пластик в динаміках, та то такє, вібір за вами, з мунорфілами мені геть сперечатися, вибачте :drinks: :hi:
Тільки затонуйте, чи масличком...
Бридко мати справи з неадекватними запроданцями.
Навіть привітатися бридко.
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#607

Непрочитане повідомлення Al200 »

Вообще то, то не пластик, а бумага с покрытием. Seas H1215
На вид да, как пластик.
Ну а покрытие корпуса само собой. Все в процессе.
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 3
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: Истории моего хобби в картинках

#608

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Al200 писав:Продолжим картинки.
Гарна робота!
І знайомі динаміки ). Десь років 8-9 тому я розробив АС на цих самих Seas H1215: http://rush-speakers.com.ua/as-2s/
Це здається, була друга чи третя пара АС, яку я робив усвідомлено, з усіма розрахунками, вимірами, застосовуючи різні схеми фільтрів та порівнюючи їх наживо. До цього хобі "колонкостроєнія" починалось методом проб і помилок, як і у всіх напевно. Ну то таке :)
До чого я це веду? Подивився на індуктивність котушки на фото 2.2 мГн (я так розумію у Вас ФНЧ 2-го порядку передбачений), згадав що виходило в мене з цими динаміками і подібними номіналами котушок в НЧ фільтрах. Індуктивність завелика і гарантовано буде завалювати середні частоти порівняно з НЧ. Ці динаміки відтворюють досить непогану середину, шкода було б іі "задушити" фільтром.
Знайшов у себе схему фільтра тієї давньої розробки:
as-2s filtr.png
Не знаю модель Ваших ВЧ динаміків, але бачу що це також Seas. Я тоді обрав H0881. В модельному ряді Seas є принаймні кілька динаміків зовні однакових, але з різними характеристиками і відповідно вони не є взаємозамінними.
Можете спробувати мою схему фільтра якщо у Вас такі самі ВЧ. В схемі є такі нюанси: фільтри налаштовані на вихід лампового підсилювача з вихідним опором в межах 1-3 Ом, тому для транзисторних підсилювачів передбачені баластні резистори 2 Ом (до "лампи" АС підключаються напряму мимо цих резисторів). Зараз я так не роблю в нових АС, а передбачаю схеми компенсації імпедансу в фільтрах.
До речі ця модель АС в мене досі є і радує звучанням за сімейним переглядом кіно чи фоновою музикою :)
Не впевнений що я зараз повторив би саме цю схему фільтрів, можливо настроїв би краще звучання (сподіваюсь за майже 10 років трохи досвіду все ж таки додалось )), але напрямок точно зберігся досі, і він на мій погляд вірний: якомога точніше балансування АЧХ при настройці АС.
З Вашого профілю я бучу Ви з Києва. Тож якщо зручно, запрошую в мою майстерню. Послухаєте наші нові АС, якщо сподобається звучання, допоможу в настройці Ваших АС. Мої контакти: http://rush-speakers.com.ua/contacts/
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#609

Непрочитане повідомлення Al200 »

Shemyakin писав:Гарна робота!
Спасибо за оценку.
Да дины все тут Сеас. Изначально это был другой проект, в нем вуфер был подключен вообще без фильтров. А ВЧ через небольшую емкость и делитель для согласования уровней.
Текущие фильтры взяты из проекта Крылова Оптима, только сам кабинет я сделал немного по другому.
С собранными фильтрами звук получился без выбросов и прочей фигни. Но нужно ещё слушать, нужно больше времени.
За представленную схему фильтра, большое спасибо, обязательно посмотрю, подумаю.
Так как эта акустика не предназначена для постоянного моего прослушивания, все же Сонидо играет интереснее, то можно с ними и поэкспериментировать.
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 3
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: Истории моего хобби в картинках

#610

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Al200 писав: Текущие фильтры взяты из проекта Крылова Оптима.
Я так і зрозумів що цього проекту :)
H1215 і H1456 схожі по ТС-параметрам, але сильно відрізняються по АЧХ та імпедансу в середньочастотному діапазоні, в однаковий корпус їх ще можна з натяжкою прописати, але фільтри їм треба зовсім різні.
На H1456 я розробив кілька проектів:
підлогові АС: http://rush-speakers.com.ua/rs-ii-speakers-review/
поличні АС: http://rush-speakers.com.ua/as-2sv/
серію настінних АС: http://rush-speakers.com.ua/rs-wall/
і нещодавно АС центрального каналу: http://audiogarret.com.ua/viewtopic.php ... 73#p429543
Тож добре знаю обидва різновиди цих динаміків, їх сильні та слабкі сторони. І, відверто кажучи, не впевнений що з правильно налаштованими фільтрами для Seas-ів, Sonido матимуть шанс грати цікавіше :)
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#611

Непрочитане повідомлення Al200 »

Shemyakin писав:H1215 і H1456 схожі по ТС-параметрам
Я рассмотрел на сайте, что у вас изделия на таких динах. Поверьте, внимательно посмотрел :)
Хочу отметить, или вспомнить, у Крылова есть две Оптимы. Первая на таких динах как у меня, там взят и фильтр.
Опять таки задача у меня была переделать колонки на что-то более красивое. Так получается что я работаю по дереву в свободное от работы время, имею немного станков и ручного инструмента. Да и опыт построения мебели для дома уже поднакопил. Тратить деньги на покупку новых вуферов я не хотел. Тем более почитав, посчитав, я понял, что этот набор динамиков не так и дешев и на сегодняшний день, решил зайти к вопросу с другой стороны - сделать корпуса и поставить другие кроссоверы. Вот так и получился данный проект. Так же я не хотел затягивать, длинные проекты даются очень сложно и могут не иметь финала.

У меня к вам вопрос, в своих изделиях вы даете возможность менять подключение в зависимости от типа усилителя, что технически меняется в кроссе (честно, я в этом деле не спец, а вот руками могу и сделать :))?

Теперь вот хочу добавить на колонки таблички, логотип, для красоты.
И остался вопрос приделать какие ножки, вот думаю что купить... шипы тут не в тему.
Аватар користувача
Shemyakin
слухач
Пости в темі: 3
Повідомлень: 612
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Подякував: 574 разів
Подякували: 494 разів
Вік: 46
Контактна інформація:

Re: Истории моего хобби в картинках

#612

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Al200 писав:
Я рассмотрел на сайте, что у вас изделия на таких динах. Поверьте, внимательно посмотрел :)
Хочу отметить, или вспомнить, у Крылова есть две Оптимы. Первая на таких динах как у меня, там взят и фильтр.
Опять таки задача у меня была переделать колонки на что-то более красивое. Так получается что я работаю по дереву в свободное от работы время, имею немного станков и ручного инструмента. Да и опыт построения мебели для дома уже поднакопил. Тратить деньги на покупку новых вуферов я не хотел. Тем более почитав, посчитав, я понял, что этот набор динамиков не так и дешев и на сегодняшний день, решил зайти к вопросу с другой стороны - сделать корпуса и поставить другие кроссоверы. Вот так и получился данный проект. Так же я не хотел затягивать, длинные проекты даются очень сложно и могут не иметь финала.

У меня к вам вопрос, в своих изделиях вы даете возможность менять подключение в зависимости от типа усилителя, что технически меняется в кроссе (честно, я в этом деле не спец, а вот руками могу и сделать :))?

Теперь вот хочу добавить на колонки таблички, логотип, для красоты.
И остался вопрос приделать какие ножки, вот думаю что купить... шипы тут не в тему.
Дві "Оптими" з різними нч диаміками, але практично з одними і тими самими номіналами в фнч, зрозуміло що вони дають абсолютно різну АЧХ. На середніх частотах це зовсім різні динаміки: у 1456 є суттєвий підйом АЧХ в бік СЧ, у 1215 його немає і загалом АЧХ його рівніша. Котушка 2.2 мГн для 1215 сильно завалює середні частоти, тому звучання буде гарантовано із провалом СЧ діапазону, це не нормально. В такому варіанті не може бути мови про збалансоване звучання.
Для 1456 у мене значно складніші фільтри ніж для 1215, для 1215 дійсно достатньо простого фнч 2-го порядку, але з іншими номіналами (щоб без завалу на сч). Бонус 1456 - це дещо вища розподільча здатність на сч, що виправдовує його складнішу реалізацію. У 1215 трохи глибші нч.

Простіше про підключення до підсилювачів з різним вихідним опором: на "транзисторних" клемах АС є послідовний резистор 2 Ом перед фільтром, на "лампових" немає (див. схему вище).
Вихідний опір підсилювача впливає на роботу фільтрів АС (і відповідно на їх АЧХ) внаслідок нелінійного імпедансу АС. Є 2 способи уникнути цього впливу:
1 - настроювати фільтри на високий вихідний опір (ламповий підсилювач), а при підключенні до низького (транзсторного) підключати послідовно перед фільтром резистор імітуючи високий вихідний опір для фільтра.
2 - нормалізувати імпеданс АС максимально до лінійного додатковими ланцюжками в фільтрах.
Раніше я використовував 1й способ, зараз 2й. У першого є недолік у вигляді додаткових клем чи перемикачів, що іноді заплутує користувачів, зате він простий. Другий не має ніяких варіантів переключень, але складніший в реалізації.

Звісно це Ваша справа, але про ніжки та інші красоти думати мабуть зарано. Я радив би Вам спочатку подумати про настройку фільтрів АС, від цього залежить 90% звучання, все решта - потім. Ви зробили класні корпуси, виглядають чудово, конструкція правильна. Можливо спершу Вам подобається звучання, але все пізнається в порівнянні. Ці динаміки мають чудовий потенціал, шкода залишити його не реалізованим.
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#613

Непрочитане повідомлення Al200 »

Спасибо за пояснения.
Я как то не обратил внимание на дополнительный контакт на схеме, а вот резистор заметил :)
По возможности я попробую поискать нужную катушку.

Ну и по остальному, ножки нужны, жалко таскать акустику и драть днище. А табличка - так это давняя мечта, почему и нет, одно другому не мешает.
Al200
учасник
Пости в темі: 255
Повідомлень: 478
З нами з: 29 лютого 2012, 14:29
Звідки: Киев
Подякував: 466 разів
Подякували: 267 разів
Вік: 49

Re: Истории моего хобби в картинках

#614

Непрочитане повідомлення Al200 »

Так вийшло, що куплені були Сонідо 145, та й від бажання їх прилаштувати зробив їм корпус. Поки що один, другий у роботі. Результат на фото.
Оздоблення Шпон двох кольорів, палісандр на фронт, темніший на боки. Шкода, що шпон вибираю по фото, дуже важко зрозуміти який буде результат в результаті але що вже є то є.
Вкладення
photo_2023-10-02_09-23-11.jpg
Відповісти

Повернутись до “Власними руками”