Система Sound-YP

Не соромимося, показуємо свої системи, обговорюємо, радіємо
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 204
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Система Sound-YP

#1876

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

Коли мова про ДД, то справа не лише в тому, як перекосити АЧХ.
Перевірити легко - задерти той діапазон про який каже Альнік на поличнику ы послухати "ДД"))

трек Бромберга не слухав і на аналізаторі не дивився. Але в те, що ти випадково прошльопив перекоос тон. баланса на АЧХ - якось не віриться, хіба шо навмисно так налаштував під себе
Востаннє редагувалось 14 грудня 2017, 14:00 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1877

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

Saburov S.A.M. писав:Коли мова про ДД, то справа не лише в тому, як перекосити АЧХ.
Перевірити легко - задерти той діапазон про який каже Альнік на поличнику ы послухати "ДД"))

Другий момент теж добре знаєш: зміщуємо спектр інтермод та інших спотворень в любому компоненті системи по диапазону, НЕ змінюючи при цьому АЧХ - і будемо субєктивно чути різний тон. баланс навіть, при однаковій АЧХ.

трек Бромберга не слухав і на аналізаторі не дивився. Але в те, що ти випадково прошльопив перекоос тон. баланса на АЧХ - якось не віриться, хіба шо навмисно так налаштував))
Є тількі одне місце в системі, яке може об'єктивно впливати на АЧХ, це крос.
Но його налаштування незмінні не те що з часу запису John Campbel, а з часу його появи в системі. Там +/- 1db і все развалюється :music:
Це тобі не багатоканал, де крутиш, крутиш... а кінця тому не є :biggrin:
Востаннє редагувалось 16 грудня 2017, 18:02 користувачем Sound-YP, всього редагувалось 1 раз.
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 204
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Система Sound-YP

#1878

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

так і я ж про шо... ))
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1879

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

Записав на IPhone 6 з iOS 10.3.1 та на мікрофон Zoom iQ7
BRIAN BPOMBERG WOOD Speak Low
John Campbell - Down In The Hole
:hi:
Вкладення
WEB111.jpg
Востаннє редагувалось 18 грудня 2017, 23:16 користувачем Sound-YP, всього редагувалось 1 раз.
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1880

Непрочитане повідомлення alnic »

Sound-YP писав: Є тількі одне місце в системі, яке може об'єктивно впливати на АЧХ, це крос.
Юрий, это так, если Вы только слушаете, сидя неподвижно. Если начинаете записывать, то смещение точки съема на те же 20-30 см могут играть свою роль. Тем более в небольшой комнате с небольшого расстояния. В пользу этого говорит и то, что на НЧ, в диапазоне 50-100, тоже есть отличия от июльского спектра, я о них не сказал. Конечно, это не кросс...

Крутить цифрокросс - да... Даже говорить об этом - дело тонкое))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1881

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

alnic писав:
Юрий, это так, если Вы только слушаете, сидя неподвижно. Если начинаете записывать, то смещение точки съема на те же 20-30 см могут играть свою роль. Тем более в небольшой комнате с небольшого расстояния. В пользу этого говорит и то, что на НЧ, в диапазоне 50-100, тоже есть отличия от июльского спектра, я о них не сказал. Конечно, это не кросс...

Крутить цифрокросс - да... Даже говорить об этом - дело тонкое))
Все може бути. Но це вже повний перфекціонізм, щоби до мм під рулетку виставляти мікрофон))
Цікаво було би дослідити, як реагує реальне музичне АЧХ при відтворенні звуку, при заміні різних удіфільских дрібниць, типу кабелі, вількі/лёжкі...))
Бо на розовому шумі тої біди не чути, ако її і в природі не існує.
Тре мені почати освоювати Вашу методу :)
Ні ні, ціфрокрос - то святе :drinks:
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1882

Непрочитане повідомлення alnic »

Да, пожалуй. На спектральное наполнение эти сантиметры не повлияют. Метода, конечно, не моя)) И оценку дает только в амплитудном домене, да и то, не системы, как таковой, а результат работы системы и... микрофона. Но все равно полезна - что-то все равно можно подровнять, не систему, так микрофон. Проводочки и кондеры тоже можно увидеть на графиках, но той методой пока не владею, и не уверен, что оно мне нужно...

Для наглядности и возможного выявления закономерностей вот Ваши подопечные, Brian и John. Первый идет John. Голубой - оригинал, 12 июня - желтый, 14 декабря - фиолетовый. Вторая картинка - Brian. Голубой - оригинал, желтый - 9 декабря, фиолетовый - сегодняшняя запись. Ее пришлось подогнать по уровню к остальным, громко записано. В целом видно, что записи системы тогда и сейчас - практически очень близки. Вам не кажется, что Бейме надо как-то намекнуть, быть скромнее?))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 204
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Система Sound-YP

#1883

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

цікаво скільки інфи НЧ в оригіналі Брайана є нижче 50Гц.
І це не "бездушна" нефільська електронікою, яку всі так полюбляють поругати
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1884

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

alnic писав:Да, пожалуй. На спектральное наполнение эти сантиметры не повлияют. Метода, конечно, не моя)) И оценку дает только в амплитудном домене, да и то, не системы, как таковой, а результат работы системы и... микрофона. Но все равно полезна - что-то все равно можно подровнять, не систему, так микрофон. Проводочки и кондеры тоже можно увидеть на графиках, но той методой пока не владею, и не уверен, что оно мне нужно...

Для наглядности и возможного выявления закономерностей вот Ваши подопечные, Brian и John. Первый идет John. Голубой - оригинал, 12 июня - желтый, 14 декабря - фиолетовый. Вторая картинка - Brian. Голубой - оригинал, желтый - 9 декабря, фиолетовый - сегодняшняя запись. Ее пришлось подогнать по уровню к остальным, громко записано. В целом видно, что записи системы тогда и сейчас - практически очень близки. Вам не кажется, что Бейме надо как-то намекнуть, быть скромнее?))
Дякую Олександр.
По НЧ зрозуміло де мікрофон починає різати. Бейма зараз -2db, легко можно її до -12db. Но якщо навіть зробити -4db (в мене крок 2db) то весь кайф в прозорості та повітрі тікає. Бо в загальному кросі все взаємопов'язано і зміни відбуваються не тількі на рівні ЧХ, но і на ФЧ рівні. Плюс, при наявності реального потужного наповнення НЧ в КДП, зона 6-12кГц як раз робить свою корисну справу))
Но це все при умові, що мікрофон Zoom iQ7/iPhone мають ідеальну АЧХ в цій зоні, в чому є сумнів :)
Востаннє редагувалось 18 грудня 2017, 23:18 користувачем Sound-YP, всього редагувалось 1 раз.
Краще музики
Лише тиша
onv
слухач
Пости в темі: 29
Повідомлень: 539
З нами з: 18 липня 2013, 22:09
Звідки: Харьков
Подякував: 101 разів
Подякували: 440 разів
Вік: 65

Re: Система Sound-YP

#1885

Непрочитане повідомлення onv »

Sound-YP писав:Но це все при умові, що мікрофон/iPhone мають ідеальну АЧХ в цій зоні, в чому є сумнів :)
Так отож, может, эта связка сама на 10дБ задирает. Тут бы сначала нормальным измерительным в этой точке шум посмотреть
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1886

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

onv писав: Тут бы сначала нормальным измерительным в этой точке шум посмотреть
Жартуєш))
Все давно переміряно, зведено, та забуто :)
А в крос не те що з +/- 1db не сунишся, там любу детальку без крові та поту не поміняєш))
Тому - тільки :music:
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1887

Непрочитане повідомлення alnic »

Если на слух такие добавки только во благо, то вопросов нет. Психоакустику так просто не отменишь, и отклонения, дозированные и в нужных местах как раз и дают желаемое, кому "прозрачность", кому еще чего... Причем это дело применяли и раньше, и сейчас. Яркий пример, топовый бериллиевый твиттер от Утопии. Интересная у него АЧХ, при том что Мауль, при желании, может сделать любую))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1888

Непрочитане повідомлення alnic »

Одно только в этом всем меня немного смущает. Я так и пишу, "смущает", потому что до конца не уверен)) О чем говорят отличия от оригинального файла? Ведь в "оригинале" заложены совершенно конкретные амплитудные соотношения, именно они отвечают за тембры. Это, собственно, итог работы исполнителя, звукорежа, продюссера и кто знает кого еще, то, как они это видят... После наших всевозможных "дополнений", мы определенно слушает улучшенную версию, но точно не оригинал)) С другой стороны, конечной целью при прослушивании записей является, мне кажется, получение удовольствия... Вот такие "качели"))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1889

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

alnic писав:Одно только в этом всем меня немного смущает. Я так и пишу, "смущает", потому что до конца не уверен)) О чем говорят отличия от оригинального файла? Ведь в "оригинале" заложены совершенно конкретные амплитудные соотношения, именно они отвечают за тембры. Это, собственно, итог работы исполнителя, звукорежа, продюссера и кто знает кого еще, то, как они это видят... После наших всевозможных "дополнений", мы определенно слушает улучшенную версию, но точно не оригинал)) С другой стороны, конечной целью при прослушивании записей является, мне кажется, получение удовольствия... Вот такие "качели"))
Погоджуюсь, абсолютно слушне зауваження і це важливий фактор, на який потрібно орієнтуватися при звуковідтворенні. Теж над цім не раз, і не два замислювався))
Но якось після пару років прошної роботи мене осінило :) Почав у місцевих, і не тількі, студійних гуру питати. А скажіть мені шановний, ось у вас є якісь роботи багаторічної давнини, за які вам не соромно, чи навідь це ваша гордість. Так ось питання в тому, як би у Вас були кращі умови, технічні засоби, зробили би ви краще і захотіли би це зробити? Не було май же жодного разу, хто би сказав, що він би краще не зробив, чи не захотів би.
Крім одного випадку. Є в нас один старший, з великім досвідом звукореж, не буду називати призвіще. Він писав багато в Почаївський лаврі. Так ось, в цьому місці, свої вдалі роботи він би не переробляв, бо результити там, з його досвіду, практично від якості технікі не залежали, і в загалі, він не розуміє як йому вдавалася отримувати такі результати, на такому :bad: виїзному обладнанні. Тому, переробляти/покращувати з тих кращіх робіт він би ніколи не взявся ;)
З того часу, я став більш вільно дивитися на ці "канони".
:)
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1890

Непрочитане повідомлення alnic »

Боюсь, что это чуток другое, кто там что и где писал, и как он это оценивает на свой субъективный вкус... Это производители... Мы же, соответственно, потребители. И потреблять нужно уметь, это целая культура, отдельная... Это не технический вопрос, ачх можно и накрутить... Было бы желание))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1891

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

Безперечно, у всьому має бути здоровий глузд.
Але і фітіш собі не варто створювати))
Як вірно ви зауважили: "конечной целью при прослушивании записей является, мне кажется, получение удовольствия..."

Пригадалось. В свій час читав інтерв'ю Михайла Альперина, де він росказував як вперше записував свій сольний альбом на відомій студії звукозапису ECM в Осло. При виконанні одного твору був присутній хтось з метрив ECM, вже не пам'ятаю. Так ось, Міша росказує що вже зробив пару дублів, но метр незадоволенний, ще один раз грає Міша, і відчуває що дуже вдало і натхненно, майже на піку майстерності... но метр просить ще, а потім ще... і каже що я вже виснажений, вдаряю по клавішах майже механічно, а в "душі" опустошіння та відчай... і тут метр каже ГУТ, цей варіант піде в роботу :shok:
Ось так все по різному, та дуже суб'єктивно :)
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1892

Непрочитане повідомлення alnic »

Юрий, не стоит всерьез воспринимать кокетство иных исполнителей.. Какое интервью - без интриги?)) Законы жанра.
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
quadrokot
учасник
Пости в темі: 30
Повідомлень: 208
З нами з: 17 травня 2011, 21:08
Звідки: Киев
Подякував: 637 разів
Подякували: 402 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1893

Непрочитане повідомлення quadrokot »

Дуже вдячний всім за цікаве, справжнє аудіофольське обговорення. :hi:
Прочитав із задоволенням.
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1894

Непрочитане повідомлення alnic »

Костя, если это не сарказм(ну мало ли)), то спасибо, что дочитал до конца))

Кстати, не отпускает мысль. Насчет "неважности" 20-30см, ближе-дальше микрофон. Я, как человек исключительно лояльный, не задумываясь, хозяину бенефиса поддакнул в этом вопросе... Но память человеческая избирательна, как урна(с) Никак не выходят из головы подвижки и довороты АС счетом на миллиметры, слышимость которых мало кто осмелится оспорить))
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1895

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

З мого досвіду, безперечно, є надзвичайно оптимальні положення АС в КДП. Як що кому вдасться з початку найти близько до оптемального/розрахункового положення і після цього не полінитися продовжити цю процедуру, то можна спіймати "супер позицію" (СП). Це коли зміщення на мм(ри) буде суттєво погіршувати подачу.
Фішка СП в тому, що положення слухача стає меньш критичним по відношенню до ТБ, та просторового сприйняття.
В моєму випадку не можу стверджувати, що я таки спіймав СП, хоча змінюючи кут довороту на 5-7мм від оптимальног, це відчутно. Тому свої АС, в разі демонтажу, повторно встановлюю під рулетку до мм.
В мому випадку - зміщення мікрофону/слухача +/- 20см по горизонту на ТБ не впливає. При зміщенні +/- 50см змінюєтьтся просторове сприйняття, +/- 70-100см вже додаеться зміни в ТБ.
Но будь з якого положення слухача в КДП, саундстейч не пов'язана з АС, вона разгортається за ними.
Як би ще винести АС, що б не заважали розглядати виконавців :biggrin:
Востаннє редагувалось 16 грудня 2017, 00:59 користувачем Sound-YP, всього редагувалось 3 разів.
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
Sound-YP
ветеран
Пости в темі: 681
Повідомлень: 1669
З нами з: 14 березня 2011, 09:48
Звідки: Тернопіль
Подякував: 2271 разів
Подякували: 2298 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1896

Непрочитане повідомлення Sound-YP »

quadrokot писав:Дуже вдячний всім за цікаве, справжнє аудіофольське обговорення. :hi:
Прочитав із задоволенням.
Так приєднуйся :drinks:
Краще музики
Лише тиша
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 26
Повідомлень: 4148
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 720 разів
Подякували: 3852 разів
Вік: 53

Re: Система Sound-YP

#1897

Непрочитане повідомлення alnic »

Юрий, а что означает ТБ? Не соображу :blush:
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 204
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Система Sound-YP

#1898

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

тон.баланс.
При виставлених оптимально АС, мої спостереження співпадають з Юриними, майже до см)). Один в один.
Аватар користувача
quadrokot
учасник
Пости в темі: 30
Повідомлень: 208
З нами з: 17 травня 2011, 21:08
Звідки: Киев
Подякував: 637 разів
Подякували: 402 разів
Вік: 61

Re: Система Sound-YP

#1899

Непрочитане повідомлення quadrokot »

Цікаве питання не дає мені спокою останнім часом.
От вийшла нова прошивка (модель) ЦАПу та звук став ще більш "натуральним".
В багатьох є вініловий тракт у якому нічого не змінилося. А як новий звук порівняно із вінілом? :hi:
VOVANT4
учасник
Пости в темі: 13
Повідомлень: 100
З нами з: 23 вересня 2014, 12:06
Звідки: Львів ,Коломия
Подякував: 4 разів
Подякували: 46 разів

Re: Система Sound-YP

#1900

Непрочитане повідомлення VOVANT4 »

Sound-YP писав:З мого досвіду, безперечно, є надзвичайно оптимальні положення АС в КДП. Як що кому вдасться з початку найти близько до оптемального/розрахункового положення і після цього не полінитися продовжити цю процедуру, то можна спіймати "супер позицію" (СП). Це коли зміщення на мм(ри) буде суттєво погіршувати подачу.
Фішка СП в тому, що положення слухача стає меньш критичним по відношенню до ТБ, та просторового сприйняття.
В моєму випадку не можу стверджувати, що я таки спіймав СП, хоча змінюючи кут довороту на 5-7мм від оптимальног, це відчутно. Тому свої АС, в разі демонтажу, повторно встановлюю під рулетку до мм.
В мому випадку - зміщення мікрофону/слухача +/- 20см по горизонту на ТБ не впливає. При зміщенні +/- 50см змінюєтьтся просторове сприйняття, +/- 70-100см вже додаеться зміни в ТБ.
Но будь з якого положення слухача в КДП, саундстейч не пов'язана з АС, вона разгортається за ними.
Як би ще винести АС, що б не заважали розглядати виконавців :biggrin:
Не можу не погодить з детально викладеними спостереженнями. Я ,наприклад ,свою першу стійку як виклав і включив тракт- з тих пір боюсь переставляти, навіть маркером місце на підлозі відмітив...
Відповісти

Повернутись до “Системи користувачів”