Моя система на горищі.

Не соромимося, показуємо свої системи, обговорюємо, радіємо
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 43
Повідомлень: 698
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 184 разів
Подякували: 131 разів

Re: Моя система на горищі.

#101

Непрочитане повідомлення jra7 »

На данний момент мене цікавить теоретично розібратись з поршнем , як описав кількома повідомленнями вище.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#102

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

Олеже , вітаю, я через цю ядрьону апологію дрібних рєзінок вже проходив якось, з тими ж співрозмовниками і з тими ж "аргументами". Тепер із задоволенням поспостерігаю із сторони :)
Аватар користувача
artshop
слухач
Пости в темі: 22
Повідомлень: 739
З нами з: 24 грудня 2016, 16:48
Звідки: Киев
Подякував: 441 разів
Подякували: 164 разів
Вік: 65

Re: Моя система на горищі.

#103

Непрочитане повідомлення artshop »

Извините, но обсуждение резинок\лапухов со стороны выглядит так:
- кому-то не удалось реализовать\запустить систему на резинках, он хвалит лопухи
- кому-то наоборот....
Правильно выше написал Shemyakin, не только в динах дело, а еще больше в правильной их реализации в АО. А я добавлю.
Еще важнее последующий правильный выбор этого АО под КДП и жанровость.
-------
Ну это, конечно, если цель у нас музыку качественно в помещении слушать. Со сценой, собранную, на комфортной громкости. С правильной реализацией идеи, заложенной режиссером в запись.
А если глушить себя громкостью в ближнем поле, да с искажухой, уговаривая себя, что это и есть масштаб...., есть решение проще. Комбик в комнату - вопрос решен!
------
Очень интересно узнать, ув. Saburov S.A.M., до каких вершин в "резинках" Вам удалось добраться в свое время? Без подвоха!
Просто знаю очень много систем на резинках, которые были реализованы очень и очень, людьми с действительно золотыми ушами!
Неужели они все не в ногу с Вами?
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#104

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

На всі питання чого ти добився і т.п. - мені вже глубоко ... не цікаво, на даному етапі.
Але да, гумі у підвісах теж є місце, існує і конкретна задача де вона абсолютлі зе бест. А в решті задач - абсолютлі гівно.
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 14:04 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
artshop
слухач
Пости в темі: 22
Повідомлень: 739
З нами з: 24 грудня 2016, 16:48
Звідки: Киев
Подякував: 441 разів
Подякували: 164 разів
Вік: 65

Re: Моя система на горищі.

#105

Непрочитане повідомлення artshop »

...я к тому, что резинка резинке рознь... Но то такое...
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 43
Повідомлень: 698
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 184 разів
Подякували: 131 разів

Re: Моя система на горищі.

#106

Непрочитане повідомлення jra7 »

Не в резинках справа , як тут хочуть питання перевести, ще раз нагадаю на що хочу отримати відповідь --- два по площі однакові, але мають різну довжину ходу , при подачі однакових сигналів переміщають об"єм ( а чи об"єм чи тиснуть своєю площею на все середовище ?) з різною швидкістю поршня в силу різного розміру ходу , і питання --- як звук за цих обставин , краще гірше , плюси мінуси ?
-vu-
ветеран
Пости в темі: 1
Повідомлень: 2751
З нами з: 20 листопада 2011, 21:48
Звідки: Харків
Подякував: 2374 разів
Подякували: 3188 разів

Re: Моя система на горищі.

#107

Непрочитане повідомлення -vu- »

Якщо різниця тільки у максимальному ході, то теоретично різниця тільки у максимальному SPL.
Аватар користувача
artshop
слухач
Пости в темі: 22
Повідомлень: 739
З нами з: 24 грудня 2016, 16:48
Звідки: Киев
Подякував: 441 разів
Подякували: 164 разів
Вік: 65

Re: Моя система на горищі.

#108

Непрочитане повідомлення artshop »

Если разница в динах только в Xmax, то разница только в их перегрузочной способности.
Все!
(при чем здесь SPL, тем более не понимаю, что такое "максимальное SPL"? Может проясните?)
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 27
Повідомлень: 4163
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 727 разів
Подякували: 3867 разів
Вік: 53

Re: Моя система на горищі.

#109

Непрочитане повідомлення alnic »

jra7 писав:Не в резинках справа , як тут хочуть питання перевести, ще раз нагадаю на що хочу отримати відповідь --- два по площі однакові, але мають різну довжину ходу , при подачі однакових сигналів переміщають об"єм ( а чи об"єм чи тиснуть своєю площею на все середовище ?) з різною швидкістю поршня в силу різного розміру ходу , і питання --- як звук за цих обставин , краще гірше , плюси мінуси ?
Та шо ж Вы так маетесь...) Суть в том, КАКИЕ одинаковые сигналы подавать... Динамики ведь работают в довольно широких полосах, и это сбивает с толку. Длинноход - не потому, что "ходит быстрее на то же расстояние" :biggrin: , а потому, что МОЖЕТ так ходить... Капец.
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 15:17 користувачем alnic, всього редагувалось 1 раз.
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#110

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

jra7 писав:Не в резинках справа , як тут хочуть питання перевести, ще раз нагадаю на що хочу отримати відповідь --- два по площі однакові, але мають різну довжину ходу , при подачі однакових сигналів переміщають об"єм ( а чи об"єм чи тиснуть своєю площею на все середовище ?) з різною швидкістю поршня в силу різного розміру ходу , і питання --- як звук за цих обставин , краще гірше , плюси мінуси ?
а просто послухати А і Б і порвіняти в чому різниця?

Невже ти думаєш одна смуга на: 3*10ки, 2*12ки, 1*15ка будуть відрізнятися лише типу "швидкістю"? Так буде три абсолютно різних НЧ модулі і за характиеристиками і за субєктивним сприйняттям. І чинників там значно більше ніж: маса і заг. зміщення, замахаємось теревенити перебираючі їх всі.

На кой розводити по кругу "теорію", на кожному форумі ця толкотня в ступі вже пройшла хто знає скільки кругів пекла...

Змиритись з тим, що ці варіанти не є взаємозамінними, і обирати власний компроміс.
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 15:20 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 4 разів.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#111

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

-vu- писав:Якщо різниця тільки у максимальному ході, то ....
так в житті не буває, нажаль))
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 15:17 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 43
Повідомлень: 698
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 184 разів
Подякували: 131 разів

Re: Моя система на горищі.

#112

Непрочитане повідомлення jra7 »

Saburov S.A.M. писав:
а просто послухати А і Б і порвіняти в чому різниця?

Невже ти думаєш одна смуга на: 3*10ки, 2*12ки, 1*15ка будуть відрізнятися лише типу "швидкістю"? Так буде три абсолютно різних НЧ модулі і за характиеристиками і за субєктивним сприйняттям. І чинників там значно більше ніж: маса і заг. зміщення, замахаємось теревенити перебираючі їх всі.

На кой розводити по кругу типу "теорію", на кодному форумі ця толкотня в ступі вже пройшла хто знає скільки кругів пекла... ?
І ще раз - мова не про 3 на 10, 2 на 12 або 1 на 15 , а мова йде про короткохід і довгохід , плюси і мінуси.
Камінь кинутий у воду з різною швидкістю дає різню візуальну картинку , та й концентричні кола будь мати різну площу . Може так і зі звуком ?
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 43
Повідомлень: 698
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 184 разів
Подякували: 131 разів

Re: Моя система на горищі.

#113

Непрочитане повідомлення jra7 »

alnic писав:
Та шо ж Вы так маетесь...) Суть в том, КАКИЕ одинаковые сигналы подавать... Динамики ведь работают в довольно широких полосах, и это сбивает с толку. Длинноход - не потому, что "ходит быстрее на то же расстояние" :biggrin: , а потому, что МОЖЕТ так ходить... Капец.
Ви хочете сказати , що подавши наприклад 100 гц і по часу один період поршні перемістяться на однакову довжину ?
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 27
Повідомлень: 4163
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 727 разів
Подякували: 3867 разів
Вік: 53

Re: Моя система на горищі.

#114

Непрочитане повідомлення alnic »

jra7 писав: Ви хочете сказати , що подавши наприклад 100 гц і по часу один період поршні перемістяться на однакову довжину ?
Безусловно, при условии, что они равны по эфф. площади излучения и приведенной чувствительности. Вы, кажется, реально не понимаете смысл термина "длинноход"...
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#115

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

jra7 писав: 1) І ще раз - мова не про 3 на 10, 2 на 12 або 1 на 15 , а мова йде про короткохід і довгохід , плюси і мінуси.
Камінь кинутий у воду з різною швидкістю дає різню візуальну картинку , та й концентричні кола будь мати різну площу . 2)Може так і зі звуком ?
1) Так тоді ващє труба настає троелзоподібному конструктиву, у порівннні ....

2) Повторюсь: так може взяти і практично порівняти різні підходи?
Ніж вперто теоретично захищати виготовлене по Троелсу. Блін ну смішно ж йо-майо, теоретизувати про 7д бас і його переваги, лол.
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 15:50 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 27
Повідомлень: 4163
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 727 разів
Подякували: 3867 разів
Вік: 53

Re: Моя система на горищі.

#116

Непрочитане повідомлення alnic »

Saburov S.A.M. писав:
Повторюсь: так може взяти і практично порівняти різні підходи?
Ніж вперто теоретично захищати виготовлене по Троелсу. Блін ну смішно ж йо-майо, теоретизувати про 7д бас і його переваги, лол.
А разве вопрос не имеет чисто теоретическую подоплеку? Я что-то пропустил, видимо, выше. Тогда ой.
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#117

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

Так я до Ярослава звертаюсь, бо помню цю всю воду в ступі десь із рік назад вже.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 43
Повідомлень: 698
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 184 разів
Подякували: 131 разів

Re: Моя система на горищі.

#118

Непрочитане повідомлення jra7 »

alnic писав:
Безусловно, при условии, что они равны по эфф. площади излучения и приведенной чувствительности. Вы, кажется, реально не понимаете смысл термина "длинноход"...
Напевно так, не розумію,що буває хід наприклад 7мм, а буває і 2 мм якщо можна поясніть або дайте де почитати . А якщо чутливість різна, то буде різний хід і відповідно різна швидкість дії порня на середовище ?
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 16:54 користувачем jra7_Old, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 43
Повідомлень: 698
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 184 разів
Подякували: 131 разів

Re: Моя система на горищі.

#119

Непрочитане повідомлення jra7 »

Saburov S.A.M. писав:Так я до Ярослава звертаюсь, бо помню цю всю воду в ступі десь із рік назад вже.
І що ? Тоді я відповіді щоб мене задовільнила від вас не почув або не правильно зрозумів, тому зараз питаюсь у ТС .
Аватар користувача
artshop
слухач
Пости в темі: 22
Повідомлень: 739
З нами з: 24 грудня 2016, 16:48
Звідки: Киев
Подякував: 441 разів
Подякували: 164 разів
Вік: 65

Re: Моя система на горищі.

#120

Непрочитане повідомлення artshop »

...если дины одинаковые во всем, кроме Xmax, то длинноход выиграет по перегрузу. И только!
Но это теория, в жизни, как правило, длинноход имеет более тяжелый диффузор и другие параметры TS.
Даже если подобрать два одинаковых по SPL (а такого уже точно не бывает), то да, при одинаковой амплитуде сигнала смещение будет одинаковым.
На гармоническом сигнале и скорость смещения будет одинаковой.
Разными будут паразиты. Само-ЭДС, суб и высшие гармоники, КНИ и т.д. Т.е. чисто на ух звук будет разным....
-----
Я уверен, что решает вопрос просто качество динамика. И да, я не сторонник лопухов! Вернее сторонник увеличения басовика до размеров правильного согласования АО с КДП.
Если проше, то до 30 м.кв. КДП обычно десятки хватает. Хорошей десятки!!!!!!!
----
У меня, правда четыре десятки. С ними (двумя в канал и разнесенными по высоте) намного проще вписать АС в комнатные моды, и получить качественный бас.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#121

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

jra7 писав: І що ? Тоді я відповіді щоб мене задовільнила від вас не почув або не правильно зрозумів, тому зараз питаюсь у ТС .
так що-що?, послухай вже нарешті, і користуйся резільтатами власного еміричного дослідження, і не кажи шо немає різниці, чи вона лише у "швидкості" ))
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 16:57 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#122

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

artshop писав:. Вернее сторонник увеличения басовика до размеров правильного согласования АО с КДП.
---
міф....
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 27
Повідомлень: 4163
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 727 разів
Подякували: 3867 разів
Вік: 53

Re: Моя система на горищі.

#123

Непрочитане повідомлення alnic »

jra7 писав: Напевно так, не розумію,що буває хід наприклад 7мм, а буває і 2 мм якщо можна поясніть або дайте де почитати . І чутливість похідна від конструктива , подали поміряли і маємо шо маємо, а хід купа нюасів !
Ок, тогда калибруем определения. Длинноход - это динамик с большим ЛИНЕЙНЫМ ходом. Его экскурсия в разы больше его "короткоходового" собрата, при заданном уровне искажений. Потому что, чтобы воспроизводить НЧ, нужно перемещать объем, а он есть произведение площади и хода... То есть, он может играть без искажений гораздо НИЖЕ, когда на этих частотах его собрат-короткоход начнет выдавать немыслимые гармоники, а то и вовсе биться головой о керн...

Вот и все, просто конструктив длиннохода заточен на выполнение другой задачи, по этой же причине он не может так же хорошо, как короткоход, работать выше по диапазону. Не нравится длинный ход - увеличивайте, при прочих равных, апертуру, создавая дополнительную акустическую нагрузку... Как пример - массив, рупор. Имею в виду в принципе, без оценок того или иного подхода.

А гадать, какой динамик как быстро отреагирует на сигнал, можно гадать долго, не зная его остальных параметров, оформления, электрического контроля... Это ни о чем :hi:

Вывод из всего этого один - каждому изделию свое предназначение.
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 17:01 користувачем alnic, всього редагувалось 1 раз.
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 32
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Подякував: 9793 разів
Подякували: 8498 разів
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Моя система на горищі.

#124

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

alnic писав:Не нравится длинный ход - увеличивайте, при прочих равных, апертуру, создавая дополнительную акустическую нагрузку... Как пример - массив, рупор.
Або калібр діна (відповідно переглядаючи і зшивку вже одразу ж..) Короткоход лише "заради короткохода" із збереженням той самой апертури, що у конкурента довгохода... сумнівне задоволення... якщо мова не іде про необхідність зіграти вище (шо ти в же і писав)
Востаннє редагувалось 25 лютого 2019, 17:04 користувачем Saburov S.A.M., всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 27
Повідомлень: 4163
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 727 разів
Подякували: 3867 разів
Вік: 53

Re: Моя система на горищі.

#125

Непрочитане повідомлення alnic »

Ну это же и есть увеличение апертуры, самый легкий вариант)) Просто Ярослав переживает за длину хода, вот же ж беда.
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Відповісти

Повернутись до “Системи користувачів”