"Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

Аватар користувача
valeriy vanzha
ветеран
Пости в темі: 41
Повідомлень: 2504
З нами з: 06 квітня 2011, 21:50
Звідки: Полтава
Подякував: 7156 разів
Подякували: 1965 разів
Вік: 69

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#176

Непрочитане повідомлення valeriy vanzha »

koba писав:Кроме упоминавшихся здесь
- прекращения международной трансляции телеканала UATV
- прекращения финансирования телеканала ATR
- прекращение финансирования украинского кинематографа
- скандала с назначением сотрудников телеканала 112 на ответственные должности связанные с телевещанием на ОРДЛО
есть и ещё новости из сферы медиа:
Украина перестала глушить трансляции сепарских телеканалов на своей территории

Зе: вы сделали это вместе!
ПС. ВЕРА vs РАЗУМ - как там дела обстоят??
Пропаганда (в данном случае от ПАП) всегда недостоверна, или частично достоверна (ну как в учебниках еще от Геббельса)
По всем вопросам не знаю, но
АТR - финансирование не прекращено
финансирование украинского кинематографа (естественно не всего, а отдельных проектов) не прекращено
сотрудники 112 канала не назначены на ответственные должности, а осуществляют консультирование, но и эта их деятельность думаю будет прекращена.
По кодированию спутникового сигнала украинских каналов будут послабления, т.е. некоторые каналы не будут кодироваться и будет социальный пакет по оплате, если со спутника.
Аватар користувача
alnic
ветеран
Пости в темі: 10
Повідомлень: 4197
З нами з: 16 січня 2012, 00:37
Звідки: Харкiв
Подякував: 741 разів
Подякували: 3905 разів
Вік: 53

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#177

Непрочитане повідомлення alnic »

jra7 писав: Еко все перечитав …. майже ! В пять есе на теми етики, Еко вказав , що навіть атеїзм, це форма також віри , яка практично нічим не відрізняється від інших вір ! Про бабло і віру він нічого не писав ! про масонів писав ((((
А для чого мені дивитись на кореляцію, що це головне у вірі у "інших " ? …….. гаразд ! Я паумнічал і хватіт ! ))))
Ээээ, друже, маленькое замечание, насчет атеизма, как впрочем и агностицизма - даже если это и форма веры, то свободная от всей этой херни по сбору средств и насаждения чувства исключительности у адептов... Эко, он хоть и умный был, но тоже не истина в последней инстанции. А просто талантливый публицист, упивавшийся собственной эрудицией, которая таки да, просто невероятная.
DIYAudio - это путешествие, а не пункт назначения!
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#178

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

На закупівлі "Укрзалізниці" призначили фігуранта "справи Свинарчуків" — Наші Гроші
П'ятниця, 20 березня 2020, 18:26
Показати текст
Заступником директора філії "Центр забезпечення виробництва" "Укрзалізниці" став Юрій Шиганов, який фігурував у журналістському розслідуванні щодо розкрадання державних коштів на закупівлях для "Укроборонпрому".
Відповідний наказ підписав виконуючий обов’язки голови правління "Укрзалізниці" Желько Марчек 18 березня, повідомило джерело "Наших грошей" у керівництві "Укрзалізниці".
Шиганова вже представили трудовому колективу "ЦЗВ".
У 2019 році він подавав декларацію як в. о. директора Департаменту матеріально-технічного забезпечення АТ "Укрзалізниця", де вказав 497 тис грн. зарплати та $35 тис заощаджень.
До цього Шиганов працював начальником Відділу маттехзабезпечення Житомирського бронетанкового заводу, де відповідав за закупівлі. Саме на цій посаді він став фігурантом розслідування програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" про розкрадання державних коштів на закупівлях для підприємств концерну "Укроборонпром", що нанесло збитків на 250 млн грн.
Журналісти встановили, що Шиганов проводив фіктивні конкурси між пов’язаними фірмами, що поставляли контрабанду продукцію за завищеними цінами на підприємства концерну. З записів відомо, що Шиганов не тільки знав про оборудку постачальників, а і приймав участь у створенні схем.
Наприклад, в переписці з найближчим партнером Гладковського-молодшого – Віталієм Жуковим, Шиганов пропонує йому прислати листи від "своїх інших фірм (нових)". Це потрібно було для створення видимості конкуренції про виборі постачальника.
В результаті ТОВ "Фірма "Ренал" та ТОВ "Оптимаспецдеталь, що були підконтрольні Жукову та його партнерам, закупили гусениці БМД-2 по $6,3 тис/шт., а Житомирський бронетанковий купив їх вже вдвічі дорожче – по $13,17 тис/шт. Редуктор компресора було закуплено по $400,а поставлено ЖБТЗ по $978, трубка ТХП-7-95 закуплена по $250, а поставлена – по $945.
Таким чином, при Шиганові завод переплачував 100% фірмам зі справи Гладковського.
Відомо, що закупівлями Житомирського бронетанкового заводу Шиганов займався в 2016 році. Саме за цей період ДФС проводить розслідування у справі про розтрату коштів та ухиляння ЖТБЗ від сплати податків через закупівлю б/у запчастин у фірм з ознаками "транзитності"
Аватар користувача
valeriy vanzha
ветеран
Пости в темі: 41
Повідомлень: 2504
З нами з: 06 квітня 2011, 21:50
Звідки: Полтава
Подякував: 7156 разів
Подякували: 1965 разів
Вік: 69

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#179

Непрочитане повідомлення valeriy vanzha »

Люди Коломойского в Раде
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#180

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Я, може, буду єдиною людиною-президентом країни, яка готова говорити відверто: ось у нас була програма, ось що ми з неї зробили, можна проаналізувати. Або що не зробили і чому", – говорить Зеленський, сидячи у напівтемному кабінеті Офісу президента. Це кадр з фільму-інтерв'ю, присвяченого першій річниці глави держави.
Вже традиційно для підбивання підсумків він обирає не телекамери ЗМІ, а свої – більш комфортні. Перспективи ж реальної пресконференції до річниці виглядають туманними.
Тому поки залишається послідувати рекомендаціям президента і проаналізувати його слова про досягнення та звірити їх з реальністю.
Про те, скільки у них правди, читайте нижче.
"Я впевнений, що за мою каденцію ми закінчимо цю війну"
Показати текст
Пряма мова: "Ми не змогли поки що повністю припинити вогонь ...
.... Повернули полонених, і це перший крок. Розморозили "нормандську зустріч" через декілька років, і це другий крок, дуже важливий".
"Нормандська зустріч" у Парижі справді відбулася вперше за тривалий час. Минуло понад три роки відколи з лідерами Франції, Німеччини та Росії зустрічався попередник Зеленського Петро Порошенко.
На зустрічі у грудні 2019 року домовилися про обмін за принципом "всіх на всіх" і розведення у трьох пунктах на лінії зіткнення. Не домовилися про передачу контролю над кордоном: Зеленський прагнув його отримати до виборів, Путін – передати після. "Ніхто країну не здав, нічого такого не підписано", – підсумовує президент "нормандську зустріч".
Пряма мова: "Якщо немає майданчика, на якому можна домовитися про закінчення війни, то ти ніяк її не закінчиш".
Цими словами президент заперечує свою відому передвиборну фразу "Перш за все треба припинити вогонь. Треба просто перестати стріляти".
Пряма мова: "Я впевнений, що за мою каденцію ми закінчимо цю війну".
Ні на що, окрім як на слова президента, у цьому питанні покластися поки не вдається. Від Володимира Путіна – очікувано жодних заяв про готовність російської армії піти з Донбасу, як і про визнання там її присутності. Штаб ООС щоденно звітує про нові обстріли, майже щоденно – про поранених і загиблих на фронті.
Пряма мова: "Я готовий працювати один рік, якщо Мінський процес не працюватиме, ми готові змінювати тактику. Рік ще не пройшов".
Про Тристоронню контактну групу, яка засідає у Мінську, за Зеленського найгучніше чули двічі – у жовтні 2019-го і у березні 2020-го. Обидва рази рішення, на які погоджувалася українська сторона, більше критикували, ніж підтримували.
У жовтні Україна погодилася на формулювання формули Штайнмаєра, яка передбачає закріплення особливого статусу Донбасу після проведення виборів на окупованих територіях. Чим породила кілька акцій новоствореного руху "Ні капітуляції!".
За кілька місяців, у березні, попередньо погодилася на створення Консультативної ради з представниками тимчасово окупованих територій. До неї мали б увійти 10 представників української влади та, власне, 10 жителів територій, які вже 6 років перебувають під російською окупацією. Росія, країна-окупант, за таким планом отримала б статус спостерігача на рівні Франції та Німеччини.
План викликав не лише акції перед Офісом президента, а й обурення всередині пропрезидентської фракції.
Після новин про Консультативну раду під дверима ОПУ, попри карантин, почалася безстрокова акція протесту "Весна на граніті". Її учасники вимагають від Зеленського припинити "курс на зближення з Росією" або піти з посади.
"Всі міжнародні лідери точно мене підтримують"
Показати текст
Пряма мова: "До виборів казали, що я буду "нерукопожатий", зі мною ніхто не буде зустрічатися, Америка не буде зі мною зустрічатися…
Тепер всі світові лідери знають мене і точно дуже мене підтримують".
Важко однозначно узагальнити, що всі світові лідери підтримують Зеленського. Проте президент проводить чималу кількість міжнародних зустрічей найвищого рівня, на яких він є "рукопожатим", йдеться і про вищезгадану "нормандську зустріч" у Парижі. Крім того, ЄС продовжує виділяти фінансову підтримку Україні та запевняє у незмінності санкцій проти Росії.
Щодо міжнародних відносин України та США, за рік президентства Зеленського відбулася зустріч із віцепрезидентом Майклом Пенсом. У Нью-Йорку на полях Генасамблеї ООН пройшла зустріч із президентом США Дональдом Трампом, а головне – зберігається двопартійна підтримка України у Конгресі.
Така взаємодія, втім, ускладнюється через скандал із умовною назвою "Українаґейт", коли Трамп нібито намагався за допомогу Україні позбавитися свого найбільшого конкурента Джо Байдена. Але Зеленський і сам на нього натякає, кажучи, що, мовляв, "не будемо говорити, з якої причини всі нас в Америці тепер знають".
"Українець став власником землі"
Показати текст
Пряма мова: "В Конституції написано, що власником землі є громадянин України. Це правда чи ні? Ні, бо власників землі у нас немає. Земля торгується, але це тіньовий бізнес. Ми зняли мораторій. Це тільки початок… Але українець уже став власником своєї землі".
Верховна Рада, не без постійної мотивації з боку Зеленського, справді ухвалила закон про ринок землі. Він передбачає поетапне запровадження обігу земель, який був заблокований сумнозвісним мораторієм на продаж.
Прийняття закону про ринок землі далось команді Зеленського нелегко і стало реальним після включення цього питання у список обов'язкових вимог МВФ для отримання нової програми співпраці.
Розгляд закону в Раді розтягнувся на кілька місяців через більш як 4 тисячі правок від "опозиції". У підсумку зняти мораторій на продаж землі партія Зеленського, хоч і має формальну монобільшість, змогла лише за рахунок підтримки цього закону фракціями "Голос", "Євросолідарність" та орієнтованої на аграрного олігарха Андрія Веревського групи "Довіра".
Президент "не бере"
Показати текст
Пряма мова: "Вам усі скажуть у світі, що змінилось в Україні: наверху ніхто нічого "не бере", президент нічого "не бере". Жодної копійки. На державні установи, державні банки, ДПшки немає людей, яких я за гроші поставив. Жодної людини. Нижче є проблеми. На середній ланці є багато чиновників, які працюють по 15-20 років, вони "незмінні", я впевнений, що вони не зміняться, їх усіх треба чистити".
За майже рік при владі президент Володимир Зеленський не був пов'язаний із жодним корупційним скандалом. Інформації про особистий інтерес президента в якихось схемах не було.
Однак "нижче" були проблеми. Першим непублічним скандалом стала спроба так званої "групи Павлюка" у фракції "Слуги народу" отримати гроші від людей олігарха Ріната Ахметова. Тоді після скандалу на Банковій гроші начебто змусили повернути, а групу розпустили.
Другим скандалом у Раді стало голосування за так звані "майданчики Яценка", коли деяких депутатів звинуватили в отриманні хабарів за внесення потрібних депутату Яценку правок. Та історія закінчилась гучним проходженням поліграфів фігурантами скандалу.
Третім і найгучнішим корупційним скандалом епохи Зеленського стали так звані "плівки Лероса". На оприлюднених депутатом СН Гео Леросом відеозаписах рідний брат глави Офісу президента займається продажем державних посад. За цим фактом порушено одразу кілька справ як проти Дениса Єрмака, так і проти викривача Лероса.
Досі президент Зеленський цей скандал не коментував, а главу Офісу від роботи не відсторонив.
Полон. "Ми повертаємо всіх українців"
Показати текст
Пряма мова:"Перше повернення людей – це було повернення наших моряків. Другий план був – повернути наших політв'язнів, які сиділи багато років і без шансів, усі казали – без шансів".
За перший рік президентства Зеленського Україна справді повернула політв'язнів, які роками сиділи в російських в'язницях – режисера Олега Сенцова, лівого активіста Олександра Кольченка, журналіста Романа Сущенка та інших. Їх разом із 24 моряками віддали у межах першого обміну з Росією після виборів. Хоча РФ мала звільнити захоплених моряків на виконання рішення трибуналу ООН.
Пряма мова: "Я впевнений в тому, що я маю рацію: за одного нашого військового я б віддав 50, 100 беркутівців ".
Так Зеленський у фільмі відгукується про другий обмін, під час якого Україна віддала на окуповані території 5 ексбійців спецпідрозділу "Беркут": Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка. Усі вони – обвинувачені у розстрілах 48-ми і пораненні 80 людей на Майдані 20 лютого 2014 року.
Заради їхнього звільнення тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка вивів зі справи Майдану 4 прокурорів, які займалися нею кілька років.
Противники обміну і родичі загиблих на Майдані ніч у сніг стояли під Лук'янівським СІЗО, аби заблокувати вивезення трьох ексберкутівців на обмін, утім їм це не вдалося.
Пряма мова: "Ми повертаємо всіх українців, як-то полонені, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях "ДНР", "ЛНР", у тюрмах, яких катують".
Президент розумно використав теперішній час дієслова "повертати", аби йому складніше було дорікнути тими громадянами, яких уже кілька років чекають з полону.
А замість них повертають інших людей, історії яких викликають питання, – підозрюваних у кримінальних злочинах та навіть колишніх бойовиків.
На цей третій, нещодавній, обмін знову не потрапили Віталій Матюшенко, Ізабелла Пех і Юрій Ставцев. Близькі полонених адресували Зеленському флешмоб #ПогововорітьЗНами.
Боротьбі з коронавірусом заважає медична реформа
Показати текст
Пряма мова: "Зараз дуже багато питань до медичної реформи.
Найголовніший мінус… це моє враження, я ж не міністр охорони здоров'я, те, що я бачу…
Особливо коронавірус показав, що це за медична реформа. Він показав: лікарні не готові. Кількість інфекційних ліжок не готова до такого виклику".
Зеленський заявляє, що в пандемію Україна зайшла з непідготовленими лікарнями та низькими зарплатами лікарів. Але забуває зазначити, що коронавірус ми зустріли з нереформованими лікарнями системи Семашко, які дістались в спадщину від Радянського Союзу і до яких нова медична реформа не має стосунку.
Люди часто плутають реформу первинної ланки медицини (сімейні лікарі та педіатри), яка була запроваджена в Україні, та вторинної ланки — лікарні, вузькопрофільні спеціалісти.
Сплутав це і президент.
Реформа другої хвилі та лікарів другої ланки медицини, коли якраз черга і мала дійти до лікарень, почалася лише 1 квітня приблизно через два тижні після оголошення карантину. А сам президент в день зміни Кабміну заявив, що Україна не готова до другого етапу реформу.
Під час пандемії нового захворювання у світі стагнують найкращі медичні системи. У глибокій кризі Іспанія, Італія, США тощо, до яких жодного відношення не має українська медична реформа. Карантин в країні якраз і мав на меті дати час медичній системі підготуватися до боротьби.
Свинарчук, Порошенко і справа Гандзюк. "Весняні посадки" тривають
Показати текст
Пряма мова: "Пашинський, свинарчуки і ще багато прізвищ там є, є і кримінальні авторитети".
Одне із головних передвиборчих гасел команди Зеленського звучало так: "Весна прийде – саджати будемо". У фільмі Зеленський досить побічно, але згадує про арешти, проведені його командою. Президент майже не назвав конкретних справ, але автори фільму зробили це за нього.
Судячи зі вмонтованих уривків новинних сюжетів своїми досягненнями влада вважає такі підозри і затримання:
Олег Гладковський (попереднє прізвище – Свинарчук), колишній заступник секретаря РНБО, давній бізнес-партнер Петра Порошенка.
Був затриманий у жовтні минулого року, вийшов з-під арешту під заставу. Однак це затримання не стосується корупційних оборудок в оборонці, на які звернули увагу журналісти і які були одним із лейтмотивів передвиборчої боротьби Зеленського.
Гладковського підозрюють у зловживанні владою під час державної закупівлі автомобілей корпорації "Богдан", пов'язаної з ним, та у брехні в декларації.
Бізнесмен Вадим Альперін, відомий як "хрещений батько контрабанди".
Його затримували і за часів Петра Порошенка. Наразі – звільнений під заставу, але порушив її умови, коли не здав всі закордонні паспорти.
Максим Микитась, екснардеп, забудовник, близький до мера Києва Віталія Кличка.
Підозрюваний в оборудках з квартирами для Нацгвардії. Вийшов під заставу, пізніше намагався вилетіти в Лондон, але був знятий з рейсу.
Сергій Пашинський, колишній народний депутат від "Народного фронту".
Підозрюваний не в корупційному злочині, а в стрілянині. Ця справа розслідувалась і за попередньої влади, однак тоді була закрита.
Юрій Гримчак, ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.
Був одним із перших високопосадовців, затриманих нібито на хабарі. Однак офіційна підозра спершу звучала як "шахрайство" (тобто не справжній хабар, а обман), потім вона була пом'якшена до "зловживання впливом". Нині під нічним домашним арештом.
Ярослав Дубневич, депутат попереднього та нинішнього скликань.
Став першим, з кого зняли недоторканність у парламенті 9 скликання через підозру у привласненні держкоштів. Підозру депутату готували і за минулої влади, але так і не дали їй ходу.
Олег Ляшко, екснардеп, лідер "Радикальної партії".
Отримав підозру, не пов'язану із корупцією, – за бійку з депутатом Андрієм Герусом. Ще за попередньої влади стосовно Ляшка розслідувалось щонайменше дві корупційні справи: про можливий хабар у вигляді виграшу в лотерею та незаконне збагачення.
Олексій Левін, експомічник депутата Херсонської обласної ради.
Його затримання у Болгарії та швидка екстрадиція в Україну – дійсно серйозне зрушення у розслідуванні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Левін у ній є одним із підозрюваних в організації злочину.
Допити Петра Порошенка.
П'ятий президент після програшу на виборах став фігурантом щонайменше півтора десятка кримінальних справ. Чимала кількість із них – помста Андрія Портнова, ексзаступника голови Адміністрації Віктора Януковича.
Жодної підозри Порошенку не оголосили. Однак її текст був підготовлений. ДБР хотіло пред'явити експрезиденту "захоплення влади" та "зловживання нею".
Документ викликав сумніви в об'єктивності.

У той же час президент не згадав про корупційний скандал, яким уже обзавелось його оточення. Ще в ролі кандидата він обіцяв карати порушників у своїй команді. Ба більше, Зеленський обіцяв подати у відставку, якщо в нього з'явиться "свій Свинарчук".
У кінці березня були оприлюднені відеозаписи, які свідчать, що брат голови Офісу президента проводив співбесіди з кандидатами на державні посади і, можливо, брав за це гроші. Лише за 4 дні у Зеленського відреагували, сказавши, що ніхто з тих відео посад так і не отримав, але "всі викладені факти мають бути ретельно перевірені".
Було розпочато розслідування одразу за кількома статтями, більшість з них стосується самого факту ведення записів і їх оприлюднення, фігурантом, ймовірно, є депутат, який злив "плівки".
Ще одна справа, яка могла би бути у переліку досягнень, – затримання підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Адже Зеленський перед виборами публічно вимагав від свого опонента відповісти, чому злочин не розслідуваний. А потім, уже у статусі президента, особисто приходив на брифінг щодо результатів слідства і дякував правоохоронцям за "відповіді".
Але з того часу до офіційної версії з'явилось чимало питань, а правоохоронці не завжди можуть на них відповісти. Чи змінив Зеленський свою думку?
Запущена судова реформа й Антикорупційний суд
Показати текст
Пряма мова: "Корумповані суди лякають інвесторів. Лякають не менше за вибухи, чесно кажучи, та постріли. Усвідомлюючи це, ми нарешті запустили роботу Вищого антикорупційного суду, почали очищення Верховного суду та всієї судової системи".
Зеленський поклав на суди відповідальність за те, що затримані нині не під арештом. Президент каже, що судова система потребує перезавантаження:
"Вона не працює. Вона не працює справедливо. Вона, може, й працює професійно, але в іншу сторону… Ми підготували судову реформу, складну. Ми це зробимо".
Команда Зеленського справді досить швидко запустила судову реформу. Але лише формально. Президент її ініціював, закон був ухвалений парламентом і вже 4 листопада минулого року підписаний Зеленським. Він передбачав скорочення штату суддів Верховного суду, своєрідну "люстрацію" для членів Вищої ради правосуддя, утворення комісії з питань доброчесності та етики.
Деякі норми критикувала голова Верховного суду, правозахисники і міжнародні організації, посольства ЄС і Канади та Венеціанська комісія.
Спершу був заблокований перезапуск Вищої кваліфкомісії, яка власне і мала би обирати нових суддів. Положення про конкурс до неї не влаштувало міжнародні організації, і вони не подали вчасно своїх експертів. А без цього перезапуск неможливий.
А в березні цього року Конституційний суд визнав незаконними деякі пункти судової реформи.
Правдою є й те, що в країні запрацював довгоочікуваний Антикорупційний суд. Однак його створення та формування було запущено до приходу Володимира Зеленського до влади і тривало з 2018 року. Тому навряд чи це можна назвати заслугою 6-го президента.
Президент не дає вказівки правоохоронцям
Показати текст
Зеленський поскаржився, що співгромадяни очікують від нього обіцяних покарань корупціонерів, але одночасно не хочуть, щоб він втручався в роботу правоохоронців:
Пряма мова: "Впливу президента на правоохоронні органи з тієї точки зору, що цю людину треба посадити, а цю не треба чіпати, – цього впливу немає. Але щотижня визивати їх і казати, де результат – я впевнений, що такий вплив повинен бути. Я впевнений, що саме такий контроль від президента хочуть бачити люди".
Але незалежність правоохоронців викликає питання. Адже генпрокурора Руслана Рябошапку "посунули" з посади після того, як той не підписав підозру Порошенкові та наважився самостійно шукати підтримки у західних партнерів.
Його заступник Віктор Трепак, який відповідав за успішне затримання за кордоном Олексія Левіна, залишив посаду, звинувативши керівництво у тиску. Для звільнення директора ДБР Романа Труби внесли зміни в закон.
А сам президент "наїжджав" на регіональних правоохоронців, вимагаючи звільнень та доповідей по прізвищах, які йому передавали як прізвища корупціонерів.
Нині Зеленський ще й очікує перезавантаження правоохоронної системи та, можливо, скорочень у ній. Адже ще одним відповідальним за весну без "посадок" президент назвав хаос. Мовляв, 5 правоохоронних органів – це забагато, і вони не можуть розподілити між собою роботу.
Реальне очищення було розпочате в Офісі генпрокурора за часів керівництва Руслана Рябошапки. У результаті тестування вища ланка була скорочена у понад два рази.
Діджиталізація. Україна увійде в трійку найсучасніших
Показати текст
Пряма мова: "З’явилося навіть нове міністерство. Зараз модно говорити про діджиталізацію всієї країни. У нас з'явилося багато всього нового. Найближчими тижнями ми увійдемо в трійку найсучасніших в цьому напрямку країн.
З’явилась у нас "ДіЯ". У нас буде електронне ID. Права, техпаспорт і є студентський. А потім буде все. Крім електронного підпису, буде вся твоя нерухомість, весь твій бізнес…"
Після приходу до влади нової команди в уряді було створене Міністерство цифрової трансформації, а у Верховній Раді – відповідний комітет. Обличчям діджиталізації став віцепрем'єр Михайло Федоров, який під час виборів керував діджитал-відділом Зе!команди.
Головним дітищем Мінцифри став портал "ДіЯ", який має стати цифровим аналогом держави, де громадянин зможе отримувати переважну більшість державних послуг.
У мобільному додатку "ДіЯ" поступово мають з'явитись усі ідентифікуючі документи. Зараз у додатку уже доступні водійські права і техпаспорт авто, студентський квиток, а з 22 квітня – ID-картки та закордонні паспорти.
Україна стала першою країною у світі, де цифрові документи прирівняли до паперових і пластикових.
Однією зі стратегічних завдань діджиталізації Зеленський називає електронне голосування під час виборів.
"Побудуємо всі великі дороги в Україні за 5 років"
Показати текст
Пряма мова: "Велике будівництво, обіцяв і ми це зробимо. Всі головні дороги, які з'єднують міста України, ми побудуємо за 5 років моєї каденції".
Президент скоріш за все має на увазі ремонт доріг, а не їх будівництво, адже будівництво нової дороги потребує набагато більше ресурсів, ніж капітальний ремонт старих. За теперішніх економічних обставин будівництво виглядає зовсім не реальною обіцянкою, тому будемо припускати, що йшлося саме про ремонт.
Крім того, сама ідея поєднання великих міст якісними дорогами належить не команді Зеленського, а "попередникам", яких так часто критикує президент. Про це ще у 2018 році казав тодішній глава "Укравтодору" Славомір Новак.
"Мій особистий пріоритет – за 5 років з'єднати між собою якісними дорогами всі обласні центри країни", – ця заява Новака майже слово в слово схожа на обіцянку Зеленського.
Ще 11 січня 2018 року, за півтора роки до президентства Зеленського, Кабмін затвердив концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг на 2018-2022 роки. Тоді ж був затверджений обсяг фінансування, необхідний для її виконання, – 322,6 млрд грн, з них кошти державного бюджету – 176 млрд грн.
Ухвалено 180 законів за 8 місяців: недоторканність, відкриті списки, імпічмент, кнопкодавство
Показати текст
Пряма мова: "Не було ще в Україні такої Верховної Ради… Ментально вона інша… Результат є результат: 180 законів за 8 місяців було прийнято в Верховні Раді України. Де є така статистика?"
Як президентська "Слуга народу", так і Володимир Зеленський особисто йшли на вибори, обіцяючи країні ті чи інші законопроєкти. Деякі з тих обіцянок дійсно досить швидко почали втілювати в життя, змушуючи парламент працювати мало не цілодобово. Це вже увійшло в історію як "турборежим".
Крім того, команда Зеленського принесла Україні термін "зелений принтер", коли депутати один за одним голосували закони, спущені з Банкової, і могли навіть не бачити їхній текст.
Верховна Рада 9-го скликання дійсно вже встигла ухвалити 174 закони.
Загалом за час президентства Зеленського парламент уже встиг виконати такі передвиборчі обіцянки:
Зняв депутатську недоторканність
Водночас нововведення передбачають, що відкрити справу стосовно депутата тепер може лише генпрокурор, який належить до "президентської квоти".
При цьому Зеленський перед виборами обіцяв не лише депутатську, а й президентську недоторканність.
Ухвалив закон про імпічмент
У попередньому скликанні також був проголосований закон, в якому, серед іншого, йшлось про процедуру імпічменту. Однак Володимир Зеленський його не підписав, а ініціював зміни наново. Але відправити президента у відставку, якщо така необхідність виникне, буде однією з найскладніших задач для Ради. Адже лише для її ініціювання потрібні будуть підписи більшості депутатів, а на фінальній стадії свої голоси "за" мають дати не менше як 3/4 парламенту.
Проголосувала за відкриті списки для виборів депутатів
Новий Виборчий кодекс ухвалив парламент ще попереднього скликання. Ця ініціатива не належала Зеленському, а розглядалась у Раді ще з 2017 року. Однак вона дійшла логічного завершення вже за 6-го президента.
Зробив кнопкодавство злочином, підтримавши законопроєкт "Слуги народу".
Втім, народні депутати все одно безкарно іноді зловживають голосуванням за своїх колег.
Повернув покарання за незаконне збагачення, яке перед тим скасував Конституційний суд.
Запустив реформу Генпрокуратури – тепер вона називається Офіс генпрокурора, всіх співробітників відправили на атестацію, а до очільника відомства знову повернули вимогу мати юридичну освіту, прибрану під Юрія Луценка.
Щоправда, ще до завершення реформи генпрокурора Рябошапку, який її впроваджував, Рада відправила у відставку.
Запровадив винагороду для викривачів корупції
У той же час Зеленський обіцяв, що його першим законопроєктом буде так зване "народовладдя", яке дозволить звичайним громадянам ініціювати закони. Першим документ не став, але президент подав його на самому початку роботи нової Ради. Поки ці зміни до Конституції не проголосовані навіть у першому читанні.
Звичайно, це далеко не вичерпний перелік передвиборчих обіцянок президента та його партії. Але, заради справедливості, їхній термін теж ще далеко не завершений.
***
Показати текст
Спілкування із журналістами не побудуєш за законами кінематографу. На відміну від власного фільму, де чи не найважливіше – правильно підвести риску.
Фінальні слова Зеленського-президента, дуже ймовірно, рік тому розкритикував би Зеленський-кандидат. Змінивши статус, він змінює рівень категоричності у словах. Адже часом не просто відповісти на свої ж вимоги.
Тепер президент хоч і каже, що нічого не змінив би у минулому, змушений шукати виправдання своїм прорахункам.
"Ми знали, що в нас війна на Донбасі. Але ми не знали, що нас чекає світова економічна криза, коронавірус, іранська трагедія. Щодня є виклики.
Зараз ти бачиш, що є умови, до яких ти не готовий чи ти не готувався. І не тільки ти – суспільство не готувалось, люди про це не знали.
Ти дуже швидка людина, ти хочеш все змінити, всіх змінити, всіх замінити, всіх перемогти. Воно так не одразу получається".
Можливо, річ в тому, що Зеленський рік тому ще не розумів, що епохи бідності чи будь-чого, не закінчуються в один момент. Якщо це, звичайно, не ігрове кіно зі зрежисованим хеппі-ендом.
"Українська правда"
Аватар користувача
Sotar57
слухач
Пости в темі: 9
Повідомлень: 556
З нами з: 21 грудня 2017, 10:31
Подякував: 7 разів
Подякували: 104 разів

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#181

Непрочитане повідомлення Sotar57 »

Такого еще не было
Поверхностная влажность почвы Показати текст
В прошлом сезоне это было только юг Одесской области. В этом-всей Украине.
В прошлом сезоне это было только юг Одесской области. В этом-всей Украине.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#182

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Довести законність грошей при поповненні картки на 5 тисяч – це не міф. Що передбачає новий фінансовий моніторинг
ВІВТОРОК, 28 КВІТНЯ 2020, 08:45 - ОЛЕКСАНДР КОЛЕСНІЧЕНКО
В мережі другий день жваво обговорюються нововведення Національного банку щодо фінансового моніторингу. Зокрема, українців турбує питання неможливості поповнення картки на суму більше 5 тисяч гривень без ідентифікації особи.
Зміни торкнулися також безготівкових платежів, готівкових переказів, оплати в інтернеті та навіть грального бізнесу. Національний банк роз'яснив нові вимоги до здійснення платежів і переказу коштів та ідентифікації клієнтів під час таких операцій.
Як правильно здійснювати безготівкові платежі? Чи можна переказати з картки на картку суму більшу, ніж 5 тисяч гривень? Які документи треба надавати банку, здійснюючи платіж чи готівковий переказ? Як тепер платити за товари у онлайн-магазині?
Навіщо потрібен фінмоніторинг
Показати текст
Поняття фінансового моніторингу супроводжує фінансові послуги з 2001 року – з часів терористичних актів 11 вересня у США. Того року в Україні з'явився перший закон про фінмоніторинг, завданням якого було запобігти фінансуванню тероризму та масовому розповсюдженню зброї.
Згодом цілі закону розширилися протидією ухиленню від сплати податків та протидією легалізації коштів, отриманих злочинним або незаконним шляхом. Більшість країн світу імплементували ці правила.
НБУ обіцяє, що з новою редакцією закону для 95% клієнтів українських банків не тільки нічого не змінюється, а й полегшуються деякі процеси. Операції 95% клієнтів банків, за даними НБУ, мають низький рівень ризику.
"Клієнти, які здійснюють звичайні операції в рамках звичайної діяльності відчують менше уваги з боку банків. Під звичайними операціями і звичайними клієнтами маються на увазі пенсіонери, студенти, працівники, що отримують зарплати, підприємці, що здійснюють діяльність в межах обсягів, заявлених на момент відкриття рахунків", – заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
Високоризикових клієнтів перевірятимуть більш прискіпливо. Наприклад, йдеться про політиків чи олігархів. Тобто тих, хто може проводити операції на великі суми.
Кого стосуються нововведення
Показати текст
Новий закон змінює параметри обов'язкового фінмоніторингу. Раніше банки в обов’язковому порядку повідомляли уповноважений орган – Держфінмоніторинг – про всі операції від 150 тисяч гривень, а серед підстав для цього було аж 17 ознак.
Новий закон збільшує граничний поріг суми до 400 тисяч гривень та зменшує перелік ознак операцій до чотирьох. Звітувати потрібно про такі операції: зняття готівки; перерахування коштів за кордон; операції політиків та інших публічних осіб; переказ коштів до країн, які не імплементували фінмоніторингове законодавство взагалі.
Закон суттєво розширює коло суб’єктів первинного фінансового моніторингу, тобто установ, які надають фінансові послуги та проводять ідентифікацію клієнта.
"До таких суб'єктів додаються поштові оператори, емітенти електронних грошей, ріелтори, юристи, представники грального бізнесу і букмекерських контор, ті, хто надає податкові консультаційні послуги", – заявила Рожкова.
До кінця 2020 року діятиме перехідний період, протягом якого компанії-власники терміналів та організації повинні подбати про інструменти ідентифікації клієнтів.
Такими інструментами можуть стати технічні засоби, що допоможуть клієнтові ідентифікуватися за допомогою банківської картки, смс-повідомлення, паспорту тощо.
Подбати про ці технічні рішення компанії-власники терміналів повинні за власний кошт. Існує ймовірність, що це призведе до підвищення комісій для користувачів терміналів.
Діджиталізація
Показати текст
Ідентифікувати клієнтів стане простіше. Віднині для відкриття рахунку в банку не потрібно йти у відділення банку. Можна скористатися відеозв’язком. Цим способом можна засвідчити свою особу менеджеру банку.
Документи можна сфотографувати або відсканувати і надіслати в банк електронною поштою.
Ще онлайн-ідентифікацію можна зробити за допомогою системи Bank-ID. Втім, наразі до неї приєдналися лише 14 банків.
Поповнити картку: mission is possible
Показати текст
Головна зміна для пересічного споживача стосується поповнення або переказу готівкою. Відтепер ця операція обмежена лімітом у 5 тисяч гривень для користувачів, що не пройшли ідентифікацію.
Це означає, що анонімно не можна надсилати понад 5 тисяч гривень без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і платити за отримані товари або послуги, наприклад, при доставці з післяплатою.
До прикладу, поповнити банківську картку за номером готівкою у терміналі Приватбанку або Ощадбанку без використання власної картки можна виключно на суму до 5 тисяч гривень.
Так само поповнення готівкою своєї або чужої банківської картки у касі банку без пред'явлення паспорту обмежене лімітом у 5 тисяч гривень.
Частіше всього ідентифікація особи відбувається за допомогою картки з введенням пін-коду, смс-повідомлення чи документу, що засвідчує особу.
"Клієнт не повинен підтверджувати походження коштів, якщо пересилає понад 5 тисяч гривень готівкою через відділення банку. Для цього потрібен лише паспорт. Закон нічого не змінює в принципах запитування документів про походження коштів. Це стосується не тільки грошових переказів, а і поповнення власних рахунків або оплати товарів і послуг", – заявив директор департаменту платіжних систем НБУ Олексій Шабан.
Для переказів з картки на картку обмеження у 5 тисяч гривень не діють, оскільки особа пройшла ідентифікацію, надаючи банку документи при відкритті рахунку. Банківська карта – це вже ідентифікований продукт, і банк має інформацію про власників карток.
Якщо ви робите переказ 10 тисяч гривень своїй мамі, дитині, другу або колезі з картки на картку – операція пройде як і до нововведень. Жодних додаткових верифікацій проходити не треба.
"Банки бачать типову поведінку для клієнта і на підставі операцій обсягом 10-20 тисяч гривень у банку не виникатиме додаткових питань. Банки знають обсяги операцій, властиві власнику рахунку", – додав Шабан.
Нові правила не стосуються оплати комунальних послуг, сплати податків, штрафів та інших обов’язкових державних платежів, оплати товарів чи послуг і поповнення кредитних карток до 30 тис грн. У цьому випадку ідентифікація особи не потрібна.
Відповіді на поширені запитання
Показати текст
Чи потрібна ідентифікація клієнта при купівлі товару в інтернет-магазині на 40 тисяч гривень, якщо оплата здійснюватиметься переказом на картку, а поставка – через "Укрпошту" або "Нову пошту"?
При оплаті карткою для покупця нічого не змінюється. Якщо ж оплата здійснюється шляхом переказу готівки через поштового оператора або фінансову компанію, яка працює з поштовим оператором, то такі фінансові компанії мають час для налаштування своїх процесів відповідно до вимог НБУ до кінця року.
Чи потрібна ідентифікація при переказі за допомогою Western Union понад 5 тисяч гривень?
Так, операції Western Union відносяться до готівкових переказів. При здійсненні операції на суму понад 5 тисяч гривень з собою необхідно мати паспорт.
Що буде у разі переказу коштів на суму понад 400 тисяч гривень за умови неможливості підтвердити походження коштів?
Нова редакція закону нічого не змінює. Якщо велика операція для клієнта є властивою, бо у нього великі залишки на рахунку або великі обороти, банк про це знає і жодних підстав для блокування таких операцій немає. Просто блокувати операцію через її розмір банки не будуть.
Чи існують ліміти на роботу з електронними грошима, якщо клієнт не є контрактним абонентом мобільного оператора?
Ідентифікація власників таких електронних гаманців потрібна. До кінця 2020 року діє перехідний період. Протягом цього перехідного періоду власники електронних гаманців мають бути ідентифіковані.
Але ідентифікація відбуватиметься за спрощеною процедурою - достатньо паспорту та індивідуального податкового номеру. Окремих вимог до мобільних операторів закон не встановлює. Правила ідентифікації впродовж 8 місяців будуть прописані компаніями, як надають сервіси електронних гаманців.
Чи повинні ріелтори перевіряти джерела походження коштів у клієнтів, що хочуть придбати нерухомість?
Чи потрібна ідентифікація клієнта у разі придбання коштовностей на суму понад 5 тисяч гривень?
Чи потрібна ідентифікація клієнта у разі великої страхової виплати?
Я ФОП-головний бухгалтер. Мій сусід просить про консультацію. Чи повинна я просити у сусіда всі документи і проводити ідентифікацію?
На ці запитання Національний банк не може відповісти, оскільки регулювання цих нових суб'єктів фінансового моніторингу не відноситься до компетенції НБУ і вони очікують від регуляторів цих сфер додаткових роз'яснень.
Проте набуття чинності закону з 28 квітня нічого не змінить в цих операціях для клієнтів.
Аватар користувача
Vasyl
учасник
Пости в темі: 1
Повідомлень: 158
З нами з: 13 грудня 2010, 22:49
Звідки: г. Николаев
Подякував: 913 разів
Подякували: 167 разів

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#183

Непрочитане повідомлення Vasyl »

С приходом зебригады как то фантастически увеличились штрафы для населения, 17000 за нарушение правил карантина, от 17000 и выще малому бизнесу и далее по списку.
Как то внезапно разбогател пересiчний громодянин. Нет денег оплатить и нет собаки - конфискуем недвижимость. Но вот за транзакциями 5000 будут следить, уже доверять государству видеть наши бытовые денежные расчеты опасно т.к. когда то спросят и будут стремиться наложить штраф, не можешь оплатить.... .
Опыт показывает - не верить в их благие обещания, они будут следить за политиками, может еще и за олигархами ха-ха :rofl: .
Рост экономики и следовательно благосостояния населения обуславливается экономическими свободами, где мы на сто каком то месте, закручивание гаек, тотальный контроль и стремление перераспределить все контролируемое ведут коррупции и полному краху или это и есть цель.
Аватар користувача
Fundorin
ветеран
Пости в темі: 6
Повідомлень: 6116
З нами з: 26 листопада 2011, 15:47
Звідки: Дніпро
Подякував: 3176 разів
Подякували: 8159 разів

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#184

Непрочитане повідомлення Fundorin »

Эпоха обнищания настала и для Бабченко. :shok:
Помогли бы ему, кинули бы сотню-другую. Ведь загнется глашатай Порошенко:

Аркадий Бабченко
5 год ·
Я вам могу сказать совершенно точно - в стране экономическая жопа. Не надвигается, нет. Уже пришла. Для этого мне не нужны никакие соцопросы или индикаторы. У меня есть свой, самый лучший индикатор. За предыдущий текст на две тысячи лайков и четыреста репостов я заработал триста гривень. Пришел только один, прописью - ОДИН - перевод. Такого не было никогда. Слава экономическому гению Наикращего Лидера Свету! И его святой дыре в голове. Насколько хуже не стало-то, а.
Когда премьер-министр говорит, что карантин может продлиться два года - я уже не смеюсь, не плачу, даже челюсть на стол не падает. Я уже привык. Мне теперь только одно уже интересно - из какой галактической системы прибыли эти гуманоиды.
Больше уже ничего не интересует.

Конец месяца. В общем, по обычной схеме. Если кто считает, что этот месяц соей писательской жизни я прожил не зря, что мои тексты заставили задуматься, пересмотреть какие-то решения, принять их, взглянуть на мир по-новому, засмеяться, заплакать, сопереживать, улучшить свои навыки по критическому восприятию информации или иным способом были полезны, то все как всегда.

В рамках проекта "Журналистика без посредников".
Сложилась уникальная ситуация. Чем больше подписчиков, тем меньше я стал зарабатывать. Возможно, каждый думает, что и без него уже неплохо перевели. Но нет. Голодные дети плачут, папка, дай макаронинку.
Не сдерживайте себя, братцы.
Показати текст
Приват-банк карта номер: 5363 5423 0856 3718
Яндекс-кошелек, номер 410 011 372 145 462
В Сбербанке карта номер 4276 3800 8339 8359
Либо просто кинуть на телефон
МТС: +7 915 237 41 78
Мегафон: +7 926 558 57 89

Карта "Приват" для переводов в евро: 5363 5423 0856 3775
BENEFICIARY: BABCHENKO ARKADIY, index 01001, Ukraine,city Kyiv,street Yevhena Sverstiuka,building 52,Housing V,flat 94
IBAN - UA093052990000026209745712640
ACCOUNT: 5363542308563775
BANK OF BENEFICIARY: PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT CODE/BIC: PBANUA2X
CORRESPONDENT ACCOUNT: 400 8867004 01
INTERMEDIARY BANK: Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany
SWIFT CODE/BIC: COBADEFF

Долларовая карта "Привата": 5363 5423 0856 3759
BENEFICIARY: BABCHENKO ARKADIY, index 01001, Ukraine,city Kyiv,street Yevhena Sverstiuka,building 52,Housing V,flat 94
IBAN - UA383052990000026202745693829
ACCOUNT 5363542308563759
BANK OF BENEFICIARY: PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT CODE/BIC: PBANUA2X
CORRESPONDENT ACCOUNT: 0011000080
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK
SWIFT CODE/BIC: CHASUS33

Для переводов из США:
INTERMEDIARY BANKJP MORGAN CHASE BANK
SWIFT: CHASUS33
ABA: 021000021
Спасибо
https://www.facebook.com/babchenkoa
Комментарии там отжигают!!! :rofl:
"Таков наш век: слепых ведут безумцы!"
"Король Лир", Уильям Шекспир, © 1608 г.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 26
Повідомлень: 810
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 202 разів
Подякували: 160 разів

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#185

Непрочитане повідомлення jra7 »

Fundorin писав:Эпоха обнищания настала и для Бабченко. :shok:
Помогли бы ему, кинули бы сотню-другую. Ведь загнется глашатай Порошенко:
Во, як класно Порошенко вставив рускому мальчіку , і всій раші , як не згадати Порошенка, інших ж мислей у них немає, а лялякати хочеться в пропагандон !
Ну і рускій мальчік не побачив стьоб на сьогоднішню владу, шось в консі у нього нетого !
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#186

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Спрашивалі? Атвєчаєм!
28 квітня набирає чинності закон про фінансовий моніторинг, чимало запитань виникає, як закон позначиться на популярній фінансовій операції – переказі грошей.
Пресслужба НБУ підготували відповіді на поширенні запитання, також читайте детальне пояснення у матеріалі ЕП.
Показати текст
Що тепер з оплатою комуналки?
Нічого нового. Ідентифікація платника комунальних послуг не потрібна, як і інших простих платежів.
Хочу перевести родичу 10 тис. грн з карти на карту. Чи є якісь обмеження?
Ні. Жодних змін для переказів з карти на карту. Вільно переказуйте як 10 тис. грн, так і 25 тис. грн (у межах сум, дозволених банком). У банку вже є вся інформація про власника карти. Це ідентифікований клієнт.
А якщо у мене 10 тис. грн готівкою? Як краще переказати, і чи потрібна додаткова перевірка?
Зробити цю операцію можна у відділенні банку. Для цього потрібен буде паспорт.
Інший спосіб – переказ через термінали самообслуговування, банкомати з функцією прийому готівки. Якщо такий пристрій має зчитувач даних з картки, то операцію можна зробити і на 10 тис. грн і на 20 тис. грн.
Якщо ж такого зчитувача немає, і верифікацію провести не можна, то все в межах ліміту до 5 тис. грн. Ті фінансові компанії, що не обладнали термінали зчитувачами, матимуть час це зробити до кінця року.
А як щодо поповнення кредитки через термінал?
Аналогічно. До 5 тис. грн без ідентифікації. Від 5 тисяч – у відділенні або через ПТКС, що технологічно може забезпечити перевірку платника.
Я орендую квартиру за 10 тис. грн на місяць. Раніше я переказував ці гроші власнику квартири на карту. Тепер мені потрібно дробити платіж?
Дробити платежі на частини не потрібно. Для переказів з карти на карту закон нічого не змінює.
Якщо ви будете поповнювати картку через термінал, то все залежить від того, чи є у такого терміналу ліміт. Якщо він встановлений на рівні 5 тис. грн, то більше ви переказати не зможете.
Добре. Тоді я двічі переведу по 5 тис. грн на карту. Її не заблокують?
Ні. Це низькоризикова операція. Поодинокі перекази на 10 чи 20 тис. грн не цікавлять тих, хто їх перевіряє. І потреби у підтвердженні походження коштів тут немає.
Закон про фінмоніторинг про інше. Банки мають фокусуватись на найвищих зонах ризику – операціях понад 400 тис. гривень, а також на незвичайних операціях клієнтів. Наприклад, клієнт займається 10 років торгівлею овочів, а потім переказує гроші за оплату металолому на сотні тисяч гривень. Це дивна, непритаманна операція. Варто звернути увагу на цей екзотичний випадок.
Купую телевізор в інтернет-магазині за 40 тис. грн. Які тут "підводні камені"?
Якщо платите картою – нічого нового. Якщо доставка телевізора буде через поштового оператора, а оплата накладеним платежем – то згадуємо про правила роботи з готівкою. Поштовик попросить у вас особисті документи.
Як бути із переказом з-за кордону на валютний рахунок? Чи є ліміти?
Ви вже ідентифікований клієнт, якщо у вас є валютний рахунок в банку. Жодних лімітів та обмежень законом про фінмон не встановлено.
Хочу переказати 10 тисяч гривень міжнародною системою переказів. Чи потрібна ідентифікація?
Так, при здійсненні цієї операції необхідно ідентифікувати та верифікувати платника. Тобто клієнту треба мати з собою паспорт та пояснити, що це за платіж, наприклад, зазначити у реквізитах, що це допомога родичам.
Йду у відділення банку зробити переказ на 100 тис. грн або відкривати депозит на 150 тис. грн. Взяв паспорт. Довідка про доходи потрібна?
Ні, не потрібна. Ми завжди казали банкам, що клієнти не повинні надавати інформацію про джерела походження коштів за простими операціями на "допорогові" суми.
Підтверджувати походження коштів треба лише під час великих операцій – понад 400 тис. гривень. Підхід до вивчення джерел походження не змінився.
А якщо переказ на 500 тис. грн? А джерел походження немає. Чи заблокують рахунок, а кошти на ньому – "заморозять"?
Банк не блокує безпідставно рахунки клієнтів, якщо має про них всю необхідну інформацію. Ви ж коли відкривали рахунок, то й заповнювали анкету, вказували інформацію про себе та доходи. Банк знає історію операцій клієнта і знає, які операції є звичними для нього.
Погодьтеся, дивно, якщо студент, який щомісяця отримує стипендію одну тисячу гривень, а потім купуватиме квартиру за мільйон гривень?! Водночас абсолютно нормальною це буде операція для клієнта із середнім або вищим за середній рівнем доходів.
Як користуватися електронним гаманцем? Чув, що відтепер потрібна ідентифікація. А для поповнення мобільного рахунку теж потрібна?
Так, ідентифікація та верифікація власників електронних гаманців потрібна. Але не таких гаманців, що використовуються для оплати мобільних послуг. Для них зроблено виняток в законі.
Перевіряти потрібно власників гаманців, які купують через них товари чи платять за послуги. Для цього також є час до кінця року. Потрібні документи: паспорт та ідентифікаційний код. Операції через е-гаманці будуть лімітованими, і якщо клієнт дотримуватиметься цих лімітів, він зможе пройти спрощену ідентифікацію.
Бонусне питання. Якщо ви ріелтор або бухгалтер, якщо ви граєте в азартні ігри, або купуєте смарагди за десятки тисяч гривень, і чули, що новий закон про фінмоніторинг вас зачепить, але не знаєте, як і не маєте пояснення, пояснюємо.
Ці питання – компетенція інших фінансових регуляторів, зокрема Міністерства фінансів. Але ми впевнені, що незабаром ви отримаєте відповідні роз’яснення. До кінця року вам дадуть час на приведення своєї роботи у відповідність до вимог закону.
Економічна правда
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#187

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Совсем страх потеряли. :diablo:
В.о. міністра енергетики Ольга Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС, потужністю 3000 МВт і зменшення виробництва ще на 5 блоках.
Показати текст
Про це повідомляє екснардеп і член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі.
За його словами, зупинка атомних блоків призведе до того, що не треба буде зупиняти працючі на дорогому "зеленому" тарифі сонячні станції олігарха Ріната Ахметова, також додаткову частку ринку отримають його вугільні станції.
Telegram Лещенка
"Державі такі рішення коштують мільярдних збитків, а Енергоатом стане фактично банкрутом. Але, щоб врятувати державний Енергоатом, депутати можуть проголосувати спеціальний закон, яким виділять 10 млрд грн допомоги Енергоатому у вигляді облігацій внутрішнього державного боргу (ОВДП).
Схема двоходова: Енергоатом рятує ДТЕК, а держава вже рятує Енергоатом. Таким чином ДТЕК Ахметова отримує допомогу від держав, але уникає долі Приватбанку, тобто націоналізацію", - пише Лещенко.
Повідомляється, що зупинка двох атомних блоків запланована на 10 травня.
Лещенко пише, що після таких ініціатив в.о. міністра енергетики Буславец практично втратила шанси бути затвердженою в парламенті. Також проти такої масштабної зупинки АЕС виступає голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус.
https://www.epravda.com.ua/news/2020/04/29/659948/
Аватар користувача
Sotar57
слухач
Пости в темі: 9
Повідомлень: 556
З нами з: 21 грудня 2017, 10:31
Подякував: 7 разів
Подякували: 104 разів

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#188

Непрочитане повідомлення Sotar57 »

Yaroslaw писав:Совсем страх потеряли. :diablo:

https://www.epravda.com.ua/news/2020/04/29/659948/
Ольга Буславец 30.04.2020 пишет с точностью наоборот https://www.facebook.com/profile.php?id=100017768701636
Провели вчора перше засідання Антикризового енергетичного штабу, де ми запропонували комплекс кроків, необхідних для подолання кризи в енергетичній галузі нашої держави.
1. укласти меморандум з інвесторами про зниження «зеленого тарифу», зупинити будівництво нових сонячних та вітрових генеруючих потужностей за системою «зеленого» тарифу та перейти на систему аукціонів
2. надати оператору системи передачі право безоплатних обмежень «зеленої» генерації впродовж визначеної кількості годин, щоб підвищити гнучкість енергосистеми і збільшити, в тому числі, частку генерації атомними станціями
Аватар користувача
dukua
ветеран
Пости в темі: 19
Повідомлень: 6684
З нами з: 20 червня 2012, 07:22
Звідки: HMB
Подякував: 3887 разів
Подякували: 8243 разів
Вік: 53

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#189

Непрочитане повідомлення dukua »

Солнечная энергетика в Украине в ее нынешнем виде скоро должна зайти в тупик. По причине того, что ориентирована на генерацию, но забила на хранение. Солнечная генерация, конечно, лучше чем ничего. Но рано или поздно прийдется таки задуматься о батарейках. Как индивидуальных, так и промышленных масштабов. Как это и случилось в странах, которые раньше этим начали заниматься. Потому что генерировать в сеть летними викендами в сезон отпусков, и получать возмещение по единообразному круглосуточному круглогодичному тарифу (точнее даже - тарифу, фиксированному в евро, на годы) - это надувательство страны.
Expectation bias is very real, and nobody is immune.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#190

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Група народних депутатів звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням вжити заходів щодо недопущення зниження частки електроенергії АЕС у структурі генерації і, відповідно, переглянути прогнозний баланс об'єднаної електроенергетичної системи країни.
Показати текст
Відповідний текст звернення, є у розпорядженні "Інтерфакс-Україна".
Серед інших документ підписали: голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, голова парламентського енергетичного комітету Андрій Герус, його заступник Олег Семінський, член енергокомітету Андрій Жупанин, Олександр Дубінський, Жан Беленюк (усі - депутати партії "Слуга народу"). Загалом звернення підписали 97 народних депутатів.
У своєму листі до глави уряду вони зазначають, що ринок е/е оперативно реагує на зміну структури енергетичного балансу, зокрема зростання частки ТЕС на тлі обмежень АЕС.
"Середньозважена ціна е/е, яку було реалізовано на ринку "на добу вперед" (у травні, але період не уточнюється - ред.), зросла на 13% порівняно з квітнем 2020 року, що збільшило фінансове навантаження на внутрішнього виробника, підприємства житлово-комунальної сфери і державний сектор економіки", - зазначено в повідомленні.
У зв'язку зі зниженням частки атомної е/е в структурі генерації зростання кінцевої вартості ресурсу продовжиться і надалі, вважають депутати. Крім того, на їхню думку, обмеження АЕС сприятимуть зростанню ризику віялових відключень.
Нардепи просять запобігти зниженню частки АЕС у структурі виробництва, а також надати ініціаторам листа копії документів, що містять розрахунки, техніко-економічні обґрунтування і прогнози, на підставі яких наприкінці квітня 2020 року здійснювався перегляд прогнозного балансу.
Екснардеп та член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі відмічає, що звернення щодо АЕС об’єднало полярні групи монобільшості. Також Лешенко наголошує, що це може свідчити про зростання напруги між Радою та урядом.
"Наші інсайдери кажуть, що такий перекіс на користь Ахметова викликає серед депутатів наростаючий негатив щодо уряду", - пише екснардеп.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#191

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Еще по одному заму у ВСЕХ министров :good2:
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав міністерствам два тижні на створення посад заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.
Показати текст
Джерело: Telegram-канал Шмигаля
Пряма мова: "Сьогодні провів нараду з питань цифрової трансформації. Зараз зростає актуальність і важливість цифрових технологій в усіх сферах. Автоматизація — це шлях до викорінення корупції на всіх державних рівнях: від прийняття управлінських рішень до надання послуг людям.
За підсумками наради доручив усім міністерствам протягом двох тижнів створити посаду заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації. А також у місячний термін внести на розгляд кандидатури на цю посаду".
Деталі: Шмигаль зазначив, що "реформа будь-якої сфери у сучасних умовах неможлива без застосування цифрових технологій".
За його словами, досвід багатьох країн Європейського Союзу показує, що цифрові реформи дали змогу досягти значного економічного та соціального ефекту.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#192

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Парадокс. Бульбашей устраивает, наших - нет.
Кабінет міністрів заборонив українцям з 1 вересня їздити до Білорусі, пред’являючи внутрішні паспорти громадянина України.
Показати текст
Джерело: засідання уряду у середу, яке транслюється в мережі Youtube
Деталі: Заборона стосується лише виїзду з території України в Білорусь. При перетині кордону у зворотному напрямку Прикордонна служба здійснюватиме безперешкодний пропуск за внутрішніми українськими паспортами.
За інформацією уряду, зараз діє угода між Кабінетом міністрів України та урядом Білорусі від 2009 року про безвізові поїздки українців по Білорусі – вони можуть в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом територією країни та перебувати там до 90 днів протягом 180 днів без віз на підставі внутрішніх паспортів.
Але тепер українській уряд вирішив обмежити ці права і назвав такі причини:
- низький ступінь захисту паспорта громадянина України (у формі книжечки) призводить до зростання випадків його підробок;
- відсутність у паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документів при здійсненні прикордонного контролю і перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу;
- у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян закордонними дипломатичними установами України є тривалою та складною;
- зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина.
Аватар користувача
Chega
ветеран
Пости в темі: 8
Повідомлень: 1966
З нами з: 23 листопада 2011, 09:31
Подякував: 2143 разів
Подякували: 2543 разів
Вік: 55

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#193

Непрочитане повідомлення Chega »

Yaroslaw писав:Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав міністерствам два тижні на створення посад заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.
Показати текст
New York Times публикует мощный текст с основным тезисом: потребление цифровых услуг - это признак бедности. Мы говорим цифровая экономика, а подразумеваем экономика услуг для бедняков.

Вы бедный, если ваш врач консультирует вас по интернету, а не в ходе личной встречи.

Бедный, если ваши дети учатся онлайн, а не у оффлайновых преподавателей.

Бедный, если покупаете товары онлайн, а не в красивом магазине в центре города.

Для бедных существует гигантский рынок сексуальных услуг онлайн, на котором жители третьего мира продают эротические фантазии бедным гражданам мира первого, которые в состоянии потратить на это лишние десять долларов.

Тот факт, что богатые предпочитают старомодных тьюторов, личных тренеров и поваров, а не Coursera или доставку еды через смарфтон, ни для кого не секрет. Но автора статьи Нелли Боулерз идет дальше и заявляет, что происходит "люксеризация" человеческих отношений.

Если вы по-прежнему получаете услуги от живых людей или имеете возможность общаться с ними, значит скорее всего вы представитель новой элиты, престижное потребление которой заключается в отказе от цифровых услуг в пользу оффлайновых.

Бедные покупают в кредит Айфон, богатые отказываются от смартфонов. Бедные стараются сделать так, чтобы их дети умели пользоваться компьютерами, богатые предлагают своим наследникам частные школы, где обучение строится на общении между людьми. Жизнь, проведенная перед экраном, теперь есть признак вашей неуспешности в жизни.

В этом моменте Боулерз сбивается на довольно спорные утверждения о том, что взросление с гаджетами вредит когнитивному развитию детей и утверждает, что на стороне IT-корпораций в этой дискуссии выступают многочисленные недобросовестные психологи.

Но когда она описывает 68-летнего пенсионера, живущего на прожиточный минимум, главным собеседником в жизни которого стал нарисованный на планшет кот по имени Sox, текст в целом воспринимается как чрезвычайно убедительный. Нарисованного кота для присмотра за пожилыми людьми придумал 31-летний бизнесмен, сотрудники его стартапа работают из Филиппин.

Если о том, что вы умираете, вам сообщит компьютерная программа, это значит, что вы умираете как бедняк в цифровой экономике.

У богатых общение с людьми — жизнь без телефона в течение дня, выход из социальных сетей и отсутствие ответа на электронную почту — стало символом статуса.
Все это привело к любопытной новой реальности: человеческий контакт становится элитным продуктом.

Поскольку в жизни бедных появляется все больше экранов, они исчезают из жизни богатых. Чем вы богаче, тем больше вы тратите, чтобы быть за кадром.

Мы кто?

(с)Людмила Коромыслова
https://www.nytimes.com/2019/03/23/sund ... reens.html
"Не такі страшні російські воші, як українські гниди"
O5O5II26I3 Вінниця
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#194

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Беня нынче не в моде. Ринат в фаворе. Нахрена нам дешевая энергия? :diablo:
14 травня у аварійний ремонт був відключений третій блок Південно-української АЕС, загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності АЕС і є історичним мінімумом атомної енергетики в Україні.
Показати текст
Про це повідомив нардеп Слуги народу та голова енергетичного комітету Ради Андрій Герус
"Сьогодні був зупинений ще один атомний блок - у аварійний ремонт о 17:51 був відключено третій блок Південно-української АЕС.
Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ніколи не було в історії України.
Ще місяць тому атомні блоки несли потужність 9 150 МВт, тобто на 35% більше, хоча погода не особливо відрізнялася від сьогоднішньої. На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок - в останні дні ціна електроенергії виросла на 15%. Чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна", - пише Герус
Водночас Герус заявив, що відбулось додаткове навантаження на вугільні електростанції (ТЕС), деякі з яких працюють на 3-5 блоках.
Глас вопиющего:
Голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус готує звернення до СБУ та РНБО через зовнішні адміністративні обмеження атомної генерації.
Показати текст
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"Незважаючи на те, що у різних ремонтах перебувають 5 атомних блоків, загальне недовантаження працюючих блоків сьогодні на 11:32 складає 1170 МВт - такими є зовнішні адміністративні обмеження роботи Енергоатому.
Мінімум половина із цього обмеження є надуманим. Більше того, тиждень тому Енергоатом ніс потужність на 900 МВт більше - 8200 МВт - хоча за тиждень нічого особливо у системі не змінилося, ні погода, ні споживання", - пише нардеп.
На думку Геруса, обмеження генерації АЕС посилює залежність від олігархічних фінансово-промислових груп.
"На українських АЕС вже накопичилося запасів ядерного палива на 1,5-2 роки наперед, і є твердий графік подальших закупівель ядерного палива.
Така штучна зупинка блоків Енергоатому створює величезні ризики та проблеми, а також посилює залежність енергетичної галузі від окремих олігархічних фінансово-промислових груп, що на мою думку, становить загрозу національній безпеці. Готую звернення до СБУ та РНБОУ", - резюмує нардеп.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#195

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль занепокоєний питанням збиткової діяльності "Енергоатома".
Про це він заявив на другому засіданні Антикризового енергетичного штабу, повідомляє Урядовий портал.
"Компанії треба дати змогу торгувати за нормальними цінами. НАЕК кожен місяць отримує збитки в мінус 1 млрд грн у зв’язку з тим, що продає електроенергію за пів ціни на балансуючому ринку. Дешевше не торгувати, ніж торгувати у збиток. Тому наше завдання захистити "Енергоатом" та колектив підприємства", - зазначив прем’єр-міністр.
Показати текст
Також Шмигаль заслухав доповідь т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець про стан виконання рішень першого засідання Антикризового енергетичного штабу.
Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вказали на неприпустимість невиконання рішень Антикризового штабу, а Енергоатому нагадали про необхідність дотримуватися затвердженого прогнозного балансу.
Крім того, Антикризовий енергетичний штаб звернув увагу народних депутатів на значну кількість законодавчих ініціатив, що містять антикризові заходи та зареєстровані у секретаріаті Верховної Ради.
"Розгляд цих документів важливий для енергетичної безпеки країни та функціонування ринку. Штаб звернувся з пропозицією прискорити розгляд таких законопроектів", - йдеться в повідомленні.
Аватар користувача
spiridon
ветеран
Пости в темі: 13
Повідомлень: 4206
З нами з: 26 листопада 2010, 14:28
Звідки: Мукачево
Подякував: 1513 разів
Подякували: 5704 разів
Вік: 68

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#196

Непрочитане повідомлення spiridon »

И Херус и премьер оба врут как дышат ,бо работают на и внедряют интересы разных людей ,в данном случае настоящих правителей ,которым кроме наживы ничего неинтересно-какая то старна ,какой то народ -для реальных это просто территория населенная стадом баранов,которых нужно стричь ...посмотрел вчера скандальное интервью ,которое потомственный разведчик и диверсант гордон брал у стрелкова - вот это враг настоящий ,умный и злобный с убеждениями за которые он будет бороться до конца ,конечно он не все говорил ,бо явно не дурак, но замечания по поводу наших событий иногда были интересные - в феодальной стране что должен был сделать новоизбранный слуга народа в первую очередь ? Освободиться от тех кто привел его к власти ,лишить их финансов,средств информации ,материальной базы,расширив круг подозреваемых до родственников ...средневековую страну может быть простили бы ,а может и нет ,но зато остался бы навек мученником в истории ,а так болото ...
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#197

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Поганому танцюристу... ;)
Президент Володимир Зеленський каже, що завершити епоху бідності в країні не дозволяє світова криза.
Показати текст
Джерело: Зеленський під час великої пресконференції
Пряма мова: "Кінець епохи бідності в Україні стовідсотково не настав. Він не може настати, коли криза у світі. Коли ви отримали бідну країну, ви повинні робити кроки, повинні її змінювати, і це буде, ми боремося за це. У нас немає просто так грошей, вони не падають з неба".
Деталі: Звертаючись до журналістки телеканалу Newsone, яка задавала запитання, Зеленський зазначив, що владі зараз бракує мільярда доларів, щоб "ще трішечки допомогти саме бідним людям". За словами президента, власники телеканалів витрачають подібний мільярд на контент. На думку Зеленського, вони могли би "почати із себе": витрачати кошти не на контент проти влади країни, а допомогти у боротьбі з бідністю.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#198

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Дорогий Рінат Леонідович: як Ахметов переписує правила енергоринку
Енергетична галузь перебуває в стані кризи і потребує непопулярних рішень, однак план її порятунку готують не міністри, а менеджери олігарха. В розпорядженні ЕП опинився документ, який це підтверджує. Що він передбачає, і скільки пунктів з відповідного плану уже втілені в життя?
Показати текст
За олігархом Рінатом Ахметовим давно і міцно закріпився імідж найкращого друга всіх президентів та "співвласника" держави.
Однак після останніх виборів, які ознаменувалися провалом фаворитів донецького бізнесмена на президентських перегонах та близьких до нього партій на парламентських, здавалося, впливу найбагатшої людини країни настав кінець.
Спочатку справи в Ахметова дійсно не йшли. Найбільше страждав його енергетичний бізнес. Брак політичного впливу простежувався в поведінці основних медіа-ресурсів олігарха, через які системно здійснювалася інформаційна дискредитація людей, причетних до створення проблем компанії ДТЕК.
Попри постійний тиск, до останнього часу вигідні Ахметову рішення проштовхнути було важко. Цей процес помітно прискорився після зміни уряду, який очолив колишній співробітник ДТЕК Денис Шмигаль. Згодом міністром енергетики призначили Ольгу Буславець, яка теж працювала в структурах олігарха.
"Яку б людину ми не взяли, наприклад, з галузі енергетики, на наступний день ЗМІ пишуть, що це точно людина Ахметова. Чи це людина Коломойського. Або пана Пінчука. Скажіть, де у нас є незалежні енергетики в країні. Вони є? Дайте нам їх", – казав Володимир Зеленській напередодні на пресконференції, жаліючись на "кадровий голод".
Прямих доказів роботи Шмигаля та Буславець в інтересах Ахметова немає, однак нові глава уряду та міністр енергетики точно більш "зрозумілі" для олігарха люди, ніж їх попередники. Про це свідчать ухвалені останнім часом рішення.
У розпорядженні ЕП опинився документ, який, за даними співрозмовників видання в уряді, є своєрідною дорожною картою. Він був розроблений співробітниками компанії ДТЕК з метою виведення енергетичного бізнесу Ахметова з кризи. Існування такого "плану" ЕП підтвердили і співрозмовники в ДТЕК.
Прізвищ прем'єра і тимчасового міністра енергетики в документах нема. Усе зводиться до назв відомств, через які необхідно провести зазначені рішення. У переліку – НКРЕКП, "Укренерго", Кабінет міністрів та Антимонопольний комітет.
"В Україні в різних відомствах на різних позиціях працюють люди "на зарплатах" у великих фінансово-промислових груп, які лобіюють необхідні рішення. Це давно не новина і нікого не дивує", – каже співрозмовник ЕП в парламенті.
Не секрет, що енергетична галузь країни перебуває в стані кризи і потребує важких та непопулярних рішень. Однак чому покрокові "плани порятунку" вітчизняної енергетики готуються не в кабінетах профільних міністерств та відомств, а в бізнес-центрі 101 Tower, де розташований офіс компанії ДТЕК?
ЕП проаналізувала документ і виявила, що левова частка плану в різних формах вже реалізована, інша частина перебуває на різних стадіях опрацювання.
Обмежити імпорт з Росії та Білорусі
Показати текст
Один з ключових пунктів плану – обмеження імпорту електроенергії з РФ і Білорусі.
ДТЕК давно добивалася ухвалення цього рішення, оскільки імпорт, попри незначні обсяги – менше 1%, психологічно впливав на ринок, унеможливлював цінові змови учасників і підвищував конкуренцію, через що страждав бізнес Ахметова.
Документ передбачає два варіанти досягнення цілі: через ухвалення постанови Кабміну або через рішення Нацкомісії з регулювання тарифів.
У підсумку в березні уряд запровадив спеціальне мито на імпорт електроенергії та вугілля з Росії в розмірі 65%, а у квітні НКРЕКП зупинила імпорт електроенергії з РФ та Білорусі.
Перегляд прогнозного балансу
Показати текст
На фоні теплої зими і падіння промисловості суттєво впало споживання струму, що вимагало перегляду прогнозного балансу та обмеження роботи генерації.
Наприкінці квітня Мінекоенерго оприлюднило новий прогнозний баланс на 2020 рік. Він передбачає зменшення виробництва на всіх електростанціях, крім ТЕЦ і найдорожчої "зеленої" генерації, де Ахметов контролює близько 25% ринку.
Найбільше, згідно з документом, виробництво електроенергії впаде на атомних електростанціях: з 80,64 млн МВт-год до 73,7 млн МВт-год. На 7,8% обмежили й теплові електростанції, однак без зниження виробітку "Енергоатому" на 8,6% частка теплової генерації на ринку впала б значно більше.
Виробництво найдорожчої електроенергії з відновлюваних джерел повинно зрости з 10,28 млн МВт-год до 11,4 млн МВт-год. Фактично цим рішенням було скорочене виробництво найдешевшої атомної електроенергії на користь дорогих "зеленої" і теплової, що дозолить компанії ДТЕК зберегти виробіток на високому рівні.
Додаткові бонуси для "зелених"
Показати текст
1 травня ексдепутат Вікторія Войціцька повідомила про "ухвалення лобістського рішення для зростання цін на електроенергію на користь ДТЕК".
Йдеться про постанову Нацкомісії з тарифів, оприлюднену на сайті регулятора 30 квітня, яка вносила зміни до іншого документа НКРЕКП. За дивним збігом обставин, такий пункт є і в "плані", який опинився в розпорядженні ЕП.
Зокрема, майже втричі була підвищена верхня межа ціни, за якою "гарантований покупець" може виставляти на продаж "зелену" електроенергію. Це призвело до підвищення цін на ринку "на добу наперед".
"Цинізм рішення в тому, що це було оформлено як "заходи, пов'язані з поширенням короновірусної хвороби". Саме під час коронавірусу треба обов'язково підняти для країни ціну на електроенергію", – написала Войціцька.
Через кілька днів привіти Рінату Ахметову передали металургійний гігант "Арселор Міттал" і трубно-колісна компанія Віктора Пінчука "Інтерпайп", фінансові показники яких залежать від вартості електроенергії.
Якщо перші констатували, що електроенергія для їх підприємства обходиться вдвічі дорожче, ніж в ЄС, то "Інтерпайп" назвала винних у цьому. Компанія оприлюднила пресреліз "Приватний монополіст переписує правила роботи енергоринку під себе". Здогадатися, кого мала на увазі компанія, неважко.
Перегляд "прайс-кепів"
Показати текст
Якщо вірити документам, то серед планів ДТЕК на найближчий час – розширення "прайс-кепів" на ринку "на добу наперед" та на балансуючому ринку.
Попри запуск нового ринку електроенергії з липня 2019 року, в Україні досі діють цінові обмеження або так звані прайс-кепи, які встановлює регулятор. Вони покликані не допустити підвищення цін на ринку вище певного рівня.
Удень та вночі "прайс-кепи" різні, вони відображають динаміку попиту на електроенергію та різний рівень цін в різні години доби. Для ДТЕК рівень нічних "прайс-кепів" – 959 грн за МВт-год – збитковий. За даними джерел ЕП, компанія лобіює їх перегляд до 1 200 грн за МВт-год.
Також в Ахметова вважають доцільним збільшити на дві години денну зону, коли електроенергія на ринку дорожча, шляхом скорочення "дешевшої" нічної зони.
Певний прогрес в цьому напрямку вже є: на початку березня НКРЕКП додала одну годину пікового тарифу на електроенергію, після чого кількість годин дії нічного тарифу скоротилася з дев'яти до восьми. Це рішення дозволило компанії продавати свою електроенергію за вищими цінами протягом ще однієї години.
Серед пріоритетів групи – вилучення експорту струму з тарифу на передавання, вдосконалення ринку допоміжних послуг та вирішення питання заборгованості на Оптовому ринку. Щодо кожного пункту є покроковий план реалізації із зазначенням відповідальних державних органів та документів, які вони повинні ухвалити.
Монополія ДТЕК в Бурштинському острові
Показати текст
Окремо в "плані" наголошується на важливості захисту "ДТЕК Західенерго" у справі АМКУ про порушення антимонопольного законодавства в межах так званого Бурштинського енергетичного острова.
Кейс для компанії справді важливий, бо в разі виявлення порушень ДТЕК буде змушена заплатити штраф в розмірі до 10% від обороту за останній звітний рік.
Антимонопольний комітет порушив цю справу в жовтні 2019 року. У березні 2020 року до розслідування доєднався секретаріат Європейського енергетичного співтовариства. У ДТЕК всі звинувачення називали безпідставними.
Це не перша спроба розслідувати монополію ДТЕК на ринку. У 2016 році АМКУ готувався визнати компанію монополістом, але через два роки справу закрили. Схоже, на подібний сценарій в Ахметова розраховують і цього разу. Принаймні план "вирішення питання" вже є. Решта, як показує практика, – питання часу.
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#199

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

Кабмін на засіданні 20 травня зменшив обов'язкову частку електроенергії НАЕК "Енергоатом" у рамках механізму ПСО та вивів це підприємство на ринок двосторонніх договорів. В Енергетичному співтоваристві заявили, що процес ухвалення постанови - незаконний.
Показати текст
Про це повідомляє прес-служба Мінекоенерго.
"Вивільнену електроенергію НАЕК "Енергоатом" зможе продавати на ринку двосторонніх договорів на спеціальних аукціонах кінцевим великим непобутовим споживачам, без можливості її перепродажу", - йдеться у повідомленні.
Також Кабмін зняв цінові обмеження на продаж електроенергії ДП "Гарантований покупець" та надав право підприємству продавати електроенергію за двосторонніми договорами.
Зокрема, уряд знизив для "Енергоатому" частку обов'язкового продажу держпідприємству "Гарантований покупець" виробленої електроенергії до 80%.
"Ухвалені зміни дозволять покращити фінансову ситуацію ДП "Гарантований покупець", ДП НАЕК "Енергоатом" та інших учасників ринку, знизити адміністративний вплив на ринкове ціноутворення", - заявили у Мінекоенерго.
Водночас в Енергетичному співтоваристві заявили, що процес ухвалення постанови - незаконний (Посилання на документ).
Показати текст
"Процес ухвалення постанови не був прозорим і не відповідав закону. Відповідно до ст. 62 ЗУ "Про ринок електричної енергії", пропозиції щодо обсягів та умов ПСО готуються НКРЕКП після консультацій з секретаріатом Енергетичного співтовариства. Попередній уряд ігнорував це положення, і ви продовжуєте це", - йдеться у листі директора секретаріату Енергетичного співтовариства Янеза Копача до в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, який є у розпорядженні Економічної правди.
"Ваше міністерство навіть не відповіло на наші застереження та проігнорувало все, що ми говорили, у тому числі про проблеми дотримання законодавства ЄС. Це означає не лише порушення зобов'язань України щодо Директиви про електроенергію, але й українського закону про ринок електроенергії", - йдеться у листі.
"На засіданні енергетичного комітету ВР ви публічно оголосили, що ваше міністерство запропонує прийняти так звані фінансові ПСО, які були запропоновані Секретаріатом та підтримані ISAID рік тому.
Але зміни, ухвалені урядом сьогодні, не відповідають жодній з наших пропозицій. Ми розуміємо, що негайний перехід до фінансових ПСО буде складним завданням, тому ми підготували деякі поправки до проєкту постанови, щоб зробити діючі ПСО ефективними. Як уже було сказано, усі наші зусилля були проігноровані", - додав Янез Копач.
"Постанова про ПСО виходить за рамки того, що необхідно для досягнення забезпечення доступної електроенергії", - додали у Співтоваристві.
Також у Співтоваристві прокоментували рішення Кабміну про зниження для "Енергоатому" частки обов'язкового продажу держпідприємству "Гарантований покупець" виробленої електроенергії до 80%.
"Зобов'язання "Енергоатому" продавати ДП "Гарантований покупець" продавати вироблену електроенергію коливається від від 90% до 80% (із сьогоднішніми змінами).
Проведення аукціонів у цих випадках є безглуздим, бо переможець у придбанні 80% електроенергії заздалегідь відомий - "Гарантований покупець", а ціна на продаж також відома заздалегідь - фактична середньозважена ціна за період квітень-травень 2019 року (включаючи акциз, який стягується з 1 липня 2019 року)", - йдеться у листі.
"Крім того, дозвіл "Гарантованому покупцеві" купувати великі обсяги "дешевої" електроенергії, не тільки для задоволення потреб домогосподарств, але також дозвіл продавати її на організованих ринках, перешкоджає розвитку конкуренції", - заявив Копач.
Він закликав Мінекоенерго переглянути ухвалену Кабміном постанову та запропонувати до розгляду проєкт постанови із правками, затвердженими Секретаріатом і USAID.
Економічна правда
Yaroslaw
ветеран
Пости в темі: 37
Повідомлень: 3869
З нами з: 24 листопада 2011, 22:29
Звідки: Славутич
Подякував: 6715 разів
Подякували: 2983 разів
Вік: 50

Re: "Кінець епохи зубожіння і тарифного геноциду."

#200

Непрочитане повідомлення Yaroslaw »

"Друкарський верстат" запустили: як це може вплинути на курс гривні
Показати текст
П'ЯТНИЦЯ, 22 ТРАВНЯ 2020, 09:30 - ОЛЕКСАНДР КОЛЕСНІЧЕНКО
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК
Національний банк розширив інструменти підтримки ліквідності банківської системи, що дозволить кредитувати реальний сектор економіки у стресові часи.
Перші аукціони показали, що кредити рефінансування братимуть в тому числі державні банки для фінансування державних підприємств.
Рефінансування – це емісія грошей. З усього доступного інструментарію регулятор обрав саме такий спосіб "накачування" економіки грошима.
Канал рефінансування можна назвати найбільш "невинним" методом друку грошей, але у будь-якому випадку це емісія.
У разі неконтрольованого випуску незабезпечених грошей є ризик отримати високу інфляцію та девальвацію гривні.
Про що йдеться в статті. Головні висновки
Показати текст
Національний банк перебуває під тиском і змушений "вмикати друкарський верстат".
Довгострокові кредити рефінансування можуть піти не тільки на інфраструктурні проєкти, а й на покращення фінансового стану держпідприємств, що заборонено законом.
У вигляді доступного рефінансу банки отримали безризиковий інструмент для фінансових та валютних спекуляцій.
Монетарне покриття дефіциту державного бюджету може призвести до нових "дірок" у капіталі банків та відпливу мільярдів доларів капіталу.
Емісія грошей призводить до інфляції та девальвації національної валюти, якщо не підкріплена економічним зростанням.
Як друкують гроші
Показати текст
Незважаючи на слово "друк", гроші випускаються центральними банками винятково у безготівковій формі – натисканням клавіш на комп'ютері. Просто "надрукувати" гроші і передати їх населенню або уряду Нацбанк не може. Для цього потрібні інструменти.
Раніше ЕП детально розповідала про три канали грошової емісії: валютний, фондовий та рефінансування.
Перший. Коли Нацбанк купує валюту на міжбанку, він друкує нову гривню, а коли продає валюту – "зв'язує" зайву гривню.
Другий. Фондовий канал НБУ не використовує вже три роки. У портфелі НБУ перебуває велика частка державних цінних паперів, але вона постійно зменшується.
Третій. Коли стало зрозуміло, що карантин запустив нову економічну кризу, НБУ зробив значно гнучкішими умови третього інструменту – рефінансування банків.
Максимальний термін надання кредитів рефінансування було збільшено до п'яти років, а ставка за кредитом стала дорівнювати обліковій ставці НБУ.
У мейнстримній економічній політиці України останніх років емісія є небажаним інструментом. Досвід показує, що неконтрольоване збільшення пропозиції грошей призводило до високого рівня інфляції і навіть гіперінфляції у 1990-х роках.
Емісія – це погано, якщо вона не підкріплена зростанням економіки. Центробанк повинен забезпечити таку кількість грошей в обігу, яка б не призводила до їх знецінення.
"Тільки через наш труп": дилема НБУ
Показати текст
Антикризові заходи, запропоновані урядом, передбачають збільшення дефіциту державного бюджету у 2020 році. Згідно з ухваленими змінами до держбюджету, розмір дефіциту зросте з 96,2 млрд грн до 298,4 млрд грн.
Покрити дефіцит можна трьома способами: коштами від приватизації державного майна, кредитами донорів та емісією.
У 2020 році Фонд держмайна мав амбітні плани щодо "великої" приватизації, але їх довелося згорнути – в оновленому проєкті держбюджету план приватизаційних надходжень зменшений з 12 млрд грн до 0,5 млрд грн.
Кредит від Міжнародного валютного фонду та інших західних партнерів лише частково покриє потребу у фінансуванні дефіциту. Фінальна сума отриманої допомоги повинна становити 8 млрд дол (близько 210 млрд грн), але поки що мова йде про перший транш в розмірі 1,9 млрд дол (близько 50 млрд грн).
Напередодні стало відомо, що Україна та МВФ погодили нову програму Stand-bу на 5 млрд дол, яка розрахована на 18 місяців.
Від Євросоюзу Україна розраховує отримати 1,2 млрд євро (близько 35 млрд грн). Проте цих коштів все одно не вистачить.
Залишається емісія. Збільшення обсягів викупу валюти з міжбанку призведе до тиску на гривню, що може значно вплинути на курсові очікування населення та бізнесу і пришвидшити темпи зростання споживчих цін.
Купувати облігації Мінфіну і фінансувати уряд напряму забороняє законодавство. Навіть якби не забороняло, правління НБУ навідріз відмовляється від цього інструменту.
"Друк грошей на покриття дефіциту – це "дорога в нікуди". Я не хотів би знову випускати з пляшки "джина інфляції і девальвації", де гривня знецінюється, інфляція зростає, витрати бюджету збільшуються, а потім дефіцит знову фінансується за рахунок грошових коштів", – казав раніше член правління НБУ Дмитро Сологуб.
Через принципову позицію НБУ піддавався критиці з боку народних депутатів та Ради НБУ. Офіс президента та уряд не раз закликали правління НБУ бути більш поступливим в питанні прямого фінансування дефіциту держбюджету.
Що придумав НБУ
Показати текст
Регулятор обрав "найневинніший" спосіб: дозволити банкам брати рефінансування у майже необмежених обсягах.
Обсяги рефінансування будуть обмежуватися лише наявною в банків ліквідною заставою, до якої можуть входити ОВДП, депозитні сертифікати Нацбанку, іноземна валюта, а в найближчому майбутньому – корпоративні облігації, забезпечені державною гарантією, і муніципальні облігації.
НБУ розраховує, що банки нададуть перевагу кредитуванню довгострокових інфраструктурних проєктів, які допоможуть "запустити" економіку. Отримати рефінансування може будь-який український банк з прозорою структурою власності і без простроченої заборгованості перед НБУ.
Тендери з підтримання ліквідності банків строком до 90 днів проходитимуть щотижня, а з надання довгострокового рефінансування від року до п'яти років – раз на місяць.
Голова НБУ Яків Смолій: "Безперечно, як і решта країн, Україна потребує масштабних державних видатків на боротьбу з коронавірусом та підтримання економіки. Однак ліки не повинні бути гіршими за хворобу"
"Залежно від ситуації на грошово-кредитному ринку Національний банк може змінити обсяги рефінансування, строки та параметри щодо надання кредитів рефінансування в подальшому, однак перегляд цих параметрів наразі не є актуальним", – повідомили ЕП у пресслужбі регулятора.
Там додали, що майбутні тендери дадуть змогу оцінити потенційний інтерес до цього інструменту з боку банків.
На думку гендиректора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи, до кінця 2020 року НБУ "надрукує" близько 100 млрд грн або 4 млрд дол.
Перші клієнти
Показати текст
30 квітня у присутності президента Володимира Зеленського державний Укрексімбанк підписав з Державним агентством автомобільних доріг України договір про надання першого траншу фінансування на оновлення доріг у розмірі 5,782 млрд грн.
Саме на таку суму "Укравтодор" випустив гарантовані державою корпоративні облігації, які купив Укрексімбанк. Загальна сума фінансування становитиме 19,3 млрд грн.
Цього ж дня НБУ провів перший аукціон з надання "короткого" рефінансу за новими правилами, задовольнивши заявки дев'яти банків на загальну суму 6,9 млрд грн. З цієї суми 6 млрд грн отримав саме Укрексімбанк.
Несподівано слабким був інтерес банків до першого аукціону з "довгого" рефінансу. 11 банків отримали кредити рефінансування на термін від року до п’яти на загальну суму 2,4 млрд грн.
На думку співрозмовників ЕП, Укрексімбанк надав перевагу "короткому" рефінансу, оскільки з високою імовірністю Нацбанк продовжить знижувати розмір облікової ставки, що автоматично вестиме до зниження ставки рефінансування.
Державне підприємство "Гарантований покупець" стало другим у черзі на отримання від уряду державних гарантій.
8 травня під час наради в Мінекоенерго перша заступниця директора "Гарантованого покупця" Наталія Канарська повідомила, що держпідприємство хоче отримати держгарантії під кредити Ощадбанку та Укргазбанку на 3,4 млрд грн.
"Гарантований покупець" хоче отримати держгарантії для покращення свого фінансового стану та проведення розрахунків з генеруючими компаніями. Такий крок може допомогти підприємству розрахуватися з інвесторами у "зелену енергетику", але це заборонено законом.
Скриньку Пандори відкрили: як "державні гарантії" можуть привести Україну до нової економічної кризи
Як зазначає Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки, закон про держбюджет-2020 дозволяє надавати держгарантії лише під здійснення інвестиційних проєктів, але не на покриття розривів ліквідності або розрахунки за старими боргами.
Утім, державні банки не зможуть брати кредити рефінансування безконтрольно в необхідних держбюджету обсягах – для цього необхідно мати дозволи наглядових рад.
Укргазбанк та Укрексімбанк отримали дозволи наглядових рад на отримання рефінансу в сумі на 60 млрд грн. Приватбанк такого дозволу ще не отримував.
ЕП опитала найбільші банки щодо їх інтересу до оновлених кредитів рефінансування. Фінустанови кажуть, що мають достатньо ліквідності, але не виключають, що потребуватимуть підтримки.
"Наразі банк не має потреби залучати додаткові кошти в НБУ, але враховуючи умови запропонованого ресурсу, зокрема строковість п'ять років та вартість залучення коштів, аналогів яким на ринку не існує, ми розглядаємо кредит від НБУ як цікавий і безальтернативний інструмент для довгострокового рефінансування", – прокоментували в пресслужбі Альфа-банку.
"Ліквідність Укргазбанку є більш ніж достатньою, що дозволяє нам повністю задовольнити попит державних та приватних компаній. Однак в разі необхідності залучення додаткового фінансування Укргазбанк має вагомий портфель ОВДП, які можуть бути використані як застава", – заявив ЕП голова правління банку Кирило Шевченко.
Альфа-банк та "Райффайзен банк аваль" наразі не ведуть перемовин з приватними або державними компаніями щодо фінансування під державні гарантії. У державних банках відмовилися коментувати потенційні угоди.
Прихований інтерес
Показати текст
У чому інтерес банків брати кредити рефінансування, враховуючи, що, за даними НБУ, у 2019 році жоден банк не звернувся за підтримкою ліквідності? Безперечно, на це вплинув початок кризи. Проте є й інші причини.
Облікова ставка вперше за тривалий період знизилася нижче ставок за короткими облігаціями держпозики. Банки можуть брати рефінанс під заставу ОВДП, ставки за якими під час передостанніх трьох аукціонів становили близько 11,25%. На останньому аукціоні 19 травня ставки за тримісячними паперами знизилися до 10,5%.
НБУ гне свою лінію. Як різке зниження облікової ставки допоможе пережити кризу
Попит на державні цінні папери відновився разом із зниженням облікової ставки на 2 відсоткові пункти до 8% річних та оголошенням про програму довгострокового рефінансування. До цього Мінфін упродовж чотирьох тижнів скасовував планові аукціони через відсутність попиту.
Відновлення інтересу банків до ОВДП пояснюється можливістю зробити прибуток "з повітря". Банки отримали можливість позичати гривню в Нацбанку під 8% річних і надавати її в позику уряду під 10,5-11%. Після погашення зобов'язань різниця, 2,5-3%, залишається на рахунках банку як дохід.
Таким чином, утворилася ситуація win-win. Банки отримали безризиковий інструмент для фінансових спекуляцій, Мінфін вирішить проблему з виконанням плану запозичень, уряд профінансує інфраструктурні проєкти, а НБУ всім допоміг, але ніби-то "не при справах".
Побічні ефекти
Показати текст
Єдиним "лузером" у цій ситуації найімовірніше буде населення. Побічними ефектами емісії можуть стати прискорення інфляції, девальвація гривні та порушення макрофінансової стабільності.
Це означатиме зростання цін на товари та послуги і зниження купівельної спроможності гривні при незмінних зарплатах.
На думку голови ради Незалежної асоціації банків України Романа Шпека, економічні суб'єкти в Україні характеризуються низьким рівнем довіри до гривні і під час кризових явищ намагатимуться обміняти її на іноземну валюту, послаблюючи національну валюту.
Необмежений доступ до найдешевшого за останні роки кредитного ресурсу в гривні створить спокусу для банків купувати іноземну валюту з метою хеджування ризиків або валютних спекуляцій.
Член правління НБУ Олег Чурій каже, що отриманий рефінанс банки можуть використовувати на власний розсуд.
"Ми не вводимо жодних обмежень на об'єми довгострокового рефінансування, які ми готові давати ринку. Також ми не питаємо у банків, як вони планують використовувати отримані кошти", – заявив Чурій.
У Національному банку ЕП розповіли, що прорахували ризики і не бояться, що банки направлять свіжонадруковану гривню на міжбанк.
"Власні операції банків з валютою обмежені лімітом 10% від їх регулятивного капіталу, тож запровадження довгострокового рефінансування не впливає на можливості банків здійснювати власні операції на валютному ринку", – запевнили в НБУ.
Контроль переказів на 5 тисяч – це не все: на що ще впливає новий закон про відмивання грошей
Другий ризик – не всі позики повертаються. Надаючи банкам гарантію за кредитами, держава ризикує коштами платників податків, вважає банкір Володимир Лавренчук. Він нагадує, що Україна залишається лідером на європейському континенті за рівнем проблемних кредитів, особливо в державних банках.
"Державні банки періодично докапіталізуються. Що це означає? Що втрачені кредити формують збиток і "з'їдають" капітал. За 2014-2017 роки направлено 57 млрд грн наших податків. Це і є ціна "заливання грошима", – написав він.
Скільки нової гривні буде емітовано у 2020 році – питання відкрите. Голова економічного комітету Верховної Ради Дмитро Наталуха вважає, що масштаби емісії повинні становити 200 млрд грн.
Фінальна цифра залежить від багатьох складових: масштабу кризи, кількості траншів від МВФ та інших донорів, зговірливості державних банків і того, чи добре пам'ятають члени правління НБУ наслідки рефінансування банків у 2014-2015 роках для економіки України.
Відповісти

Повернутись до “Горищна навколополітична тусня”